Posted by: futrzak | 23 February 2018

Zwolennikom zbrojenia dzieci pod rozwagę

Zwolennikom teorii uzbrajania uczniów i nauczycieli jako ochrony przed strzelaninami polecam ten tekst.

Jak zauważa portal Vox, informacje te burzą teorię o “dobrych ludziach z bronią”, którą forsuje Donald Trump i przedstawiciele przemysłu zbrojeniowego. – Jedynym sposobem, by zatrzymać uzbrojonych złych ludzi są uzbrojeni dobrzy ludzie – mówił szef Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego (NRA), a prezydent USA po strzelaninie na Florydzie przedstawił propozycję, by uzbroić ok. 20 procent nauczycieli.

“Doniesienia o tym, że policjant nie zareagował, to tragiczny dowód na to, że ta teoria nie działa. To jednak nie powinno być zaskoczeniem (…) Wielokrotnie udowodniono, że większość uzbrojonych ludzi podczas strzelaniny nie jest w stanie zrobić nic więcej oprócz tego, że dadzą się zabić” – pisze Vox.

W jednym z programów telewizyjnych przeprowadzono test, w którym dziennikarz po podstawowym szkoleniu bierze udział w symulacji zamachu. W rezultacie strzela do nieuzbrojonego cywila, jest kilkakrotnie trafiony przez zamachowca oraz przez służby, które biorą go za sprawcę ataku.

Tak wlasnie. Ilość uzbrojonych cywili nie ma wpływu. W strzelaninie Mandalay Bay w tlumie bylo bardzo duzo uzbrojonych cywili (w Nevadzie jest open carry), oprocz tego personel hotelu też był uzbrojony. I co? Nic. Mordercę zdjęła dopiero policja. Strzelanina w Fort Hood odbyla sie… w bazie wojskowej. 13 trupów. Przykładów jest znacznie, znacznie więcej. Fakty pokazuja, ze uzbrojenie cywili problemu nie rozwiązuje i dlatego w rozsądnych krajach dostęp do broni, zwlaszcza automatycznej i półautomatycznej jest ściśle reglamentowany.
Ba. Sami politycy, którzy lansują tezę o zbrojeniu wzystkich dookoła, nie wierzą w nią – Kapitol jest gun-free zone, a na wejściu są wykrywacze metalu i bardzo ścisła kontrola. Podobnie jest w prywatnym resorcie Trumpa Mar-a-Lago. Trump i republikanie mówią, to co mówią, bo są przekupieni przez NRA.

Tak kochani, czas wyjąć głowy z tyłków i przyjąć do wiadomości fakty, zamiast snuć jakieś mokre wizje uzbrajania dzieci w gnaty i legendy o “good guys”.

PS:


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: