Posted by: futrzak | 19 September 2022

Miszcze hydrauliki

Zapchał nam się spływ ze zlewu w kuchni.
Soda kaustyczna nie dała rady, Chłop nie dał rady, wezwany hydraulik, co zęby zjadł na tej robocie za pierwszym podejściem nie dał rady, za drugim maszyną nie dał rady (zgodnie z przewidywaniami Chłopa), za trzecim powiedział, że będzie rozwiercał rurę OD ZEWNATRZ.

Dlaczego?
Bo debil jakiś pie*dolony, co ten dom budował zrobił coś, czego ABSOLUTNIE robić się nie powinno: odpływ, kolanko pod kątem 90 stopni, pozioma rura 30 cm, następne kolanko 90 stopni.
WTF!?!
Niech żyją miszcze hydrauliki złote rączki, ku*wa ich mać.
Przy takiej instalacji żeby się zesrać, prędzej czy później zapcha sie jedno albo drugie kolanko, a najprędzej oba, i dostać się do żadnego nie da rady. Dobrze, ze akurat zapchany odcinek jest NA ZEWNATRZ budynku, a nie w środku, bo w środku trzebaby rozkuwać ścianę z litej cegły.

No i tak to. Od tej strony coraz bardziej podoba mi sie koncept domu lekkiej konstrukcji na palach i płycie stropowej albo kontenera, gdzie wszelakie rury biegną pod/na zewnątrz budynku i są potem zakopane w ziemi. Jak się coś spieprzy, to trywialnie łatwo rozmontowac wszystko i wymienic kawał rury.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: