Posted by: futrzak | 31 October 2020

Przyjemność z seksu a katolicyzm


Starokawalerska wrogość do rozkoszy seksualnej przedkładała obozy koncentracyjne nad sterylizację. Oto jak kardynał Faulhaber relacjonował swe spotkanie z Hitlerem w 1936 roku i rozmowę, w której Führer wypowiedział się za sterylizacją tak zwanych obciążonych dziedzicznie w celu uniemożliwienia rodzenia się chorego potomstwa. Hitler wyjaśniał: „Operacja jest prosta i nie powoduje niezdolności do pracy i małżeństwa, a tu Kościół się nam sprzeciwia”. On, Faulhaber, odpowiedział na to: „Panie Kanclerzu Rzeszy, ze strony Kościoła państwo nie napotka żadnych przeszkód, jeśli w ramach norm etycznych i w słusznej obronie będzie chciało utrzymać tych szkodników z dala od wspólnoty narodowej. Ale zamiast okaleczenia fizycznego trzeba szukać innych środków obronnych, a taki środek istnieje – internowanie osób dziedzicznie obciążonych” (ze spuścizny kard. Faulhabera, nr 8203).
Obozy internowania znaczyły to samo co obozy koncentracyjne i – jak się zdaje – pozostawały „w ramach norm etycznych”, ale sterylizacja w żadnym wypadku do nich nie pasowała, dobrowolna czy nie, gdyż sterylizacja oznaczała zdolność do odczuwania rozkoszy bez zdolności płodzenia.

Cyt. z “Seks. Odwieczny problem Kościoła” Uta Ranke-Heinemann


Responses

  1. Zupelnie nie ogarniam dlaczego byl (jest) to ich problem. Przeciez walenie sie to grzech, a grzesznosc owieczek potrzebna jest kosciolowi jak powietrze. Przez co niby innego maja kontrolowac zachowania jak nie przez kuszenie niebem i straszenie wiecznym potepieniem.

  2. To jest religia śmierci i cierpienia. Nie może byc tak, zeby ludzie mogli sie “bezkarnie” seksić. Trzeba im to obrzydzic i uniemozliwic. Pieklo i niebo slabo sie sprawdzaja na tym padole – za to niechciana ciąża to rzecz jak najbardziej realna.

  3. Lubię takie teksty wyzwolonych kobitek, że seks jest dla przyjemności.

    Pytam się takiej to co w takim razie robisz, żeby wydobyć maksimum rozkoszy cielesnej z seksu. A ona na to: klasyczny seksik raz w miesiącu przez 5 minut, przy zgaszonym świetle i jeszcze w gumce.

    Dyskusja zawsze kończy się, gdy radzę takiej, żeby na urodziny swojego chłopa zorganizowała mu trójkącik z małolatą albo zabrała na gruppen sex do klubu.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: