Posted by: futrzak | 12 December 2013

Biznes narkotykowy

Dopiero co Urugwaj zdążył uchwalić sobie ustawę o legalizacji hodowli, sprzedaży i używania marihuany, a już ozwały się międzynarodowe grzmoty: International Narcotics Control Board oświadczyło, że Urugwaj naruszył konwencję z 1961 roku w/g której użycie roślinki powinno być ograniczone tylko do zastosowań medycznych i naukowych.

Co prawda ta agenda ONZ na szczescie nie ma zbyt wielkiej mocy sprawczej i wykonawczej, pokazuje jednak tzw. ogólny “trend”. A ten jest taki, żeby za wszelka cenę zablokować zmianę regulacji prawnych dotyczących wytwarzania i obrotu substancjami nazywanymi “narkotykami”.
Bo jesli – przynajmniej niektóre – narkotyki staną sie legalne, to wtedy co stanie sie z tymi tysiacami policjantow, specjalnych jednostek do zwalczania przestepczosci narkotykowej, miedzynarodowych agend, agencji i calej reszty? Kim zapełnić więzienia (prywatne, bedace dobrym biznesem w USA), w ktorych dzis ponad 90% ludzi siedzi za przestepstwa związane z narkotykami? Z czego będą utrzymywać się miedzynarodowe grupy przestępcze, dysponujące dziś całkiem sporawymi armiami i sponsorujące baaardzo wiele rządów? Z czego CIA będzie finansować swoje lewe operacje? Cały dotychczasowy światek ohydnego, czarnego biznesu, zawali się. To już lepiej jednak torpedować próby takie, jakie robi Urugwaj…


Responses

 1. Jestem przeciwnikiem srodkow psychoaktywnych ale “znaj proporcje mocium panie”. Na fakty nie mozna zamykac oczu. Szkody zdrowotne jakie wyrzadzaja narkotyki sa mikre na tle szkod wyrzadzanych przez TYTON ! Ale tyton jest czwarta pozycja eskportowa USA a wiec jest cacy !
  Jak chcemy chronic zdrowie spoleczenstwa to zacznijmy od rzeczy powaznych czyli tytoniu i tego kto truje swiat czyli USA.

 2. @Jerzy:
  tyton, alkohol czy jakiekolwiek inne uzywki – a bo to malo jest substancji mogacych ludziom wyrzadzac szkode? Z czego marihuana zreszta jedna z mniej szkodzacych.
  Ale jedne sa legalne, a inne nie.
  Notabene zwykly, najzwyklejszy tyton palony tak, jak od wiekow na Bliskim Wschodzie – przez fajke wodną – wcale nie jest taki szkodliwy, jak wspolczesne papierosy nafaszerowane tona szkodliwych substancji, z czego wiekszosc ma spowodowac jak najszybsze uzaleznienie sie.

 3. Zabijajacy na raty ludzi tyton jest “legalny” a wysokie opodatkowanie papierosow ma pokrywac koszty zdrowotne – spoleczne jakie generuje ten pakudny nalog ale nie pokrywa.
  Jesli chodzi o marihuane to uwazam ze papierosy z marihuna powwinny by rowniez legalne i wysoko opodatkowane tak aby podatki trafialy do spoleczenstwa a nie w brudne rece mafii i dilerow.

 4. @Jerzy:
  coz, Urugwaj wlasnie podjal taki eksperyment, o ile nikt mu nie bedzie przeszkadza, powinno sie udac.

 5. Grunt że tytoń legalny, ha.

 6. Na reszcie coś się ruszyło i jeden kraj pokazał ścieżkę. U nas jak w końcu KNP wejdzie do sejmu to będziemy nr 2 i ukrócimy tą całą mafię. Polecam nptv.pl

 7. @Michal:
  dream on, dude :)

 8. @futrzak
  Tak bezceremonialnie chciałabyś Michała odrzeć ze złudzeń? Niech marzy. To chyba lepiej, że tacy jak KNP będą przy władzy, niż np. ludzie Leszka M. (tego od pożyczki moskiewskiej)
  Ale dla równowagi – taki wierszyk był kiedyś u Urbasia:
  A prawica to nie lenie.
  Hej, głosujcie na nią łosie
  Będzie wynik jak marzenie
  Dwa przecinek osiem.

 9. Marzyć mogę, zwłaszcza że są to zdrowe marzenia, a nie chore głosowanie żeby się pochwalić znajomym, że wygrałem, bo mój słupek jest najwyższy. Bezsens demokracji. Wole mieć 2.8 i wiem, że zagłosowałem słusznie, bo chociaż obniżam stawkę lewakom. W tych wyborach powinno być lepiej, bo już jest 5,7% w niektórych sondażach, więc KNP już jest w sejmie. Pozdrawiam

 10. @Michal:
  a co ma demokracja do durnoty ludzi, ktorzy glosuja tylko po to zeby sie pochwalic?
  Nawet jesli KNP (czy inna partia kanapowa) do sejmu wejdzie to co z tego? UPR tez w sejmie byl i co zdzialal?

 11. Ma to, że ta durnota wybiera nam durni, bo swój ze swoim trzyma. Jak tak podchodzimy to najlepiej głosować tylko na PO, bo oni działają prężnie i wygrywają. UPR nic nie zmienił, bo był w mniejszości i nie miał fizycznie jak zmienić ale za to był i było można się dowiedzieć co się realnie dzieje i patrzył na ręce tym, co mieli większość (co rządzili). UPR nie rządził. Mi wystarczy, że oni tam będą. Teraz pis nie stworzy większościowego rządu, tylko będzie musiał wejść w koalicję. Właśnie prawdopodobnie z KNP i wtedy mamy już część władzy, bo o ile sami może nie przepchniemy swoich postulatów to na pewno nie pozwolimy na przejście durnych ustaw, a to już jest fizyczne działanie. Pozdrawiam

 12. Wszystkich dragow nigdy nie zalegalizuja, co najwyzej moze te miekkie, wiec te wszystkie wymienione instytucje nie maja sie czego bac moim zdaniem.
  Nawiazujac do odwiecznej dyskusji o szkodliwosci dragow vs szkodliwosc tytoniu – tak, obie substancje sa szkodliwe i moga zabic, ale papieros nie sprawia, ze stajemy sie niepoczutalni, tracimy kontrole nad wlasnym zyciem i dzialaniami i stajemy sie zagrozeniem nie tylko dla siebie ale i dla innych; tak se mysle.

 13. @Anna:
  papieros nie, ale alkohol jak najbardziej. A jednak jest legalny. Marihuana byla zreszta legalna przez cale wieki (az do lat 60-tych) i nic sie specjalnego nie dzialo. Podobnie koka – ktora namietnie zuja i zuli mieszkancy Altiplano…

 14. @futrzak:
  Niestety fajka wodna nie jest w zaden sposob mniej szkodliwa anizeli papierosy. Pod pewnymi wzgledami jest gorsza od nich:
  http://www.sueddeutsche.de/leben/interview-mit-dr-thomas-schulz-wasserpfeife-ist-schaedlich-1.351208

 15. @pabeloo:
  to taka mądrość gazetowa, nawet bez podlinkowanych badań.

  A tutaj cos wrecz przeciwnego:
  http://www.ibtimes.com/hookah-smoke-may-be-less-harmful-cigarette-tobacco-contains-lower-levels-4-toxic-metals-1403676

  wynika z tego, ze jest mniej toksycznych substancji w tytoniu uzywanym do palenia hookah. Oczywiscie to wszystko zalezy tez od ilosci wypalanej.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: