Posted by: futrzak | 26 July 2022

Skąd wiemy, że obrońcom tzw. “życia poczętego” nie chodzi o dobro płodu, tylko o władzę nad kobietami?

Podam wam dwa przykłady.

1. Ciąża ektopowa.

Z ciążą ektopową czyli pozamaciczną mamy do czynienia wtedy, kiedy embrion nie zagnieździ się w błonie śluzowej macicy, tylko w innym miejscu (najczęściej w obrębie jajowodu).
WIEMY, że w tym wypadku nie ma żadnych szans na prawidłowy rozwój płodu i żywe urodzenie.
WIEMY również, że bez interwencji medycznej szanse kobiety na śmierć (z powodu pęknięcia jajowodu i krwotoku) są bardzo wysokie.

Gdyby chodziło tylko o życie embriona przy jednoczesnym poszanowaniu podstawowych praw człowieka kobiety, to przeciwnicy aborcji nie powinni mieć żadnych problemów ze zgodą na interwencję chirurgiczną ratującą życie kobiety w wypadku, w ktorym i tak nie dojdzie do normalnego rozwoju embrionu. No ale mają.
Czemu? Bo tu nie chodzi o życie embriona, tylko o kontrolę nad kobiecym ciałem i znęcanie się nad kobietami pod pretekstem “ochrony płodu”.

2. Acefalia czyli bezmózgowie

Jest to śmiertelna wada wrodzona polegająca na braku lub na szczątkowym rozwoju mózgowia, zwykle przebiegającym łącznie z bezczaszkowiem (acrania) czyli niewykształceniem struktur mózgoczaszki.
WIEMY, że nawet jeśli tak uszkodzony płód dotrwa do porodu i go przeżyje, to i tak potem umrze.
Ponieważ zaś poród stanowi ryzyko dla zdrowia kobiety ciężarnej, zaś noszenie takiej ciąży ogromne ryzyko dla zdrowia psychicznego, na całym świecie w tym wypadku terminuje się ciążę.

Gdyby chodziło tylko o życie płodu przy jednoczesnym poszanowaniu podstawowych praw człowieka kobiety, nie powinno być żadnych problemów z terminacją takiej ciąży. No ale są.
Czemu? Bo tu nie chodzi o życie płodu, tylko o kontrolę nad kobiecym ciałem i znęcanie się nad kobietami pod pretekstem “ochrony płodu”.

A gdyby ktoś nadal nie wiedział, to przypominam, że w obu powyższych przypadkach kobietom w Polsce nie udziela się pomocy medycznej, która jest standardem we wszystkich normalnych krajach, w których życie i zdrowie kobiety jest faktyczną wartością, a nie tylko pustym zapisem na papierze, który nie jest honorowany.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: