Posted by: futrzak | 12 May 2022

Propaganda rosyjska z Moskwy

Wiecie, jak wygląda? Tutaj mała próbka z wczoraj, dzięki poświęceniu Jędrzeja Morawieckiego który prawie codziennie przegląda moskiewską prasę i wrzuca cytaty.

***

„Prezydent Władimir Putin nie zamierza wprowadzać w Rosji stanu wojennego”.
„Ławrow: Rosja naprawdę nie chce wojny w Europie”.
„[Przewodniczący Dumy FR] Wołodin: Waszyngton chce wywołać Hołodomor na Ukrainie. (…) Wcześniej prezydent Joe Biden oświadczył, że trzeba koniecznie wywieźć z Ukrainy 20 milionów ton ziarna”
„Ministerstwo Obrony FR: Liderzy Partii Demokratycznej USA są ideologami aktywności wojenno-biologicznej na Ukrainie”.
„Ministerstwo Obrony FR: Ukraina jest poligonem do wytwarzania komponentów broni biologicznej”. „Ministerstwo Obrony FR: na Ukrainie prowadzono eksperymenty biologiczne na psychicznie chorych. (…) Badania realizował Pentagon”.
„Mariupol był regionalnym centrum paszportyzacji patogenów cholery”.
„Wydawanie rosyjskich paszportów w Obwodzie Chersońskim ruszy jeszcze w tym roku”.
„Moskwa oczekuje od Warszawy przeprosin za napaść na rosyjskiego ambasadora”.
„Papież spotkał się z producentem Pussy Riot i żonami ukraińskich neonazistów. (…) Dwuznaczność audiencji z małżonkami satanistów i bluźniercą nikomu najwyraźniej w Watykanie nie przeszkadzała”. „Publicysta z USA Parker: Kijów wydawał amerykańskie pieniądze na neonazistów”.
„Milion Brytyjczyków będzie cierpieć nędzę do końca roku”.
„Zaczęły się wypłaty pieniędzy na dzieci od 8 do 17 lat, złożono już 2,5 miliona wniosków. (…) Rodzice otrzymają od razu pieniądze za kwiecień i maj, (…) średnia suma dodatku to 6 do 12 tysięcy rubli”. „Dzieci rannych i poległych (…) uczestników specoperacji będą się dostawać na uczelnie bez egzaminów wstępnych”.
„Zatrzymanego za przygotowywanie aktu terrorystycznego w Kaliningradzie aresztowano do 7 lipca”.
„Rutube wznowi działalność 11 maja (…) po poważnym cyberataku”.
„Ujawniono najlepiej sprzedające się modele samochodów w Rosji w kwietniu. (…) Na pierwszym miejscu: Lada Granta. (…) Na drugim: Lada Vesta. (…)Trójkę zamyka Niva”.
„Sprzedaż nowych samochodów osobowych w Rosji spadła o 78,% [za kwiecień 2022 do kwietnia 2021] .(…) Ceny samochodów do lata wzrosną o co najmniej 30% w stosunku do dzisiejszych. (…) Utrzymuje się przy tym deficyt pojazdów w autosalonach”.
„Na Trasie Magadańskiej dwa młode niedźwiedzie żebrają o jedzenie u kierowców”.
„Mieszkaniec Petersburga ma decyzją sądu otrzymać od jasnowidzki 5,6 miliona rubli za «fałszywą gwarancję ochrony». (…) Kobieta występowała jako psycholog i tłumaczyła klientom, że «świat jest bardziej skomplikowany niż się wydaje», twierdziła, że przewodzi organizacji okultystycznej. (…) Oferowała sprzedaż systemu «kopuła ochronna». (…) Poszkodowany taką właśnie kopułę zakupił”.
„Rusza serial komediowy «Absurd». (…) Naczelnik więzienia chce się pokazać jako wzorcowy kierownik. (…) Chowa zwykłych więźniów (…) i zamyka w celach artystów”.
„Ruszyły zdjęcia do serialu «Ewa, ródź!». (…) Dla utalentowanej nauczycielki tańca, Ewy, najważniejsze to być sobą. (…) Jest kobietą niezależną i samodzielną, całe życie spędza w pracy. (…) Nie ma dzieci, nie ma męża, a więc koledzy uważają, że może pracować ponadwymiarowo. (…) Wydawałoby się, że taka niesprawiedliwość będzie trwać wiecznie. (…) Ewa postanawia jednak radykalnie zmienić swoje życie: chce zostać matką. Za wszelką cenę”.
„Na Kołymie nowożeńcy mogą sprawdzić swoje możliwości reprodukcyjne. (…) Młodym ludziom do 35 roku życia zaczęto wydawać przy rejestracji ślubu certyfikat nowożeńców, który daje prawo do zbadania męskiego i żeńskiego układu rozrodczego poza kolejką”.

****


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: