Posted by: futrzak | 29 January 2022

Dlaczego rozpadło się Ordo Iuris

Życie pisze genialne scenariusze! Mam nadzieję, że ta banda pajaców zakonczy swoją karierę, a tymczasem poczytajcie sobie, o co poszło :))))

——————————————
Ordo Iuris się rozpadło na dwa podmioty.
Tymoteusz Zych, dotychczasowy wiceprezes organizacji odszedł wraz z kilkunastoma osobami z Fundacji i zapowiedział założenie własnej ultrakatolickiej organizacji, która ma się nazywać Logos.
Zych powiedział, że odchodzi, gdyż:

“Wystąpiła między nami zasadnicza różnica w wizji przyszłości tej organizacji. Czasem trzeba się zgodzić z przeciwnikami. Mówienie wyłącznie do przekonanych może być skuteczne pod kątem mobilizacji. Ale problemem w Polsce jest nadmierna polaryzacja, przez którą nie można się zająć istotnymi tematami.”

O, czyli Logos będzie takim milszym Ordo Iuris, jak słodko. Zych na konferencji zapowiadającej powstanie Instytutu Logos powiedział, też, że między nim a prezesem Ordo Iuris, mec. Jerzym Kwaśniewskim dochodziło do “różnicy w sposobie komunikowania się”.

No dobra, normalnie bym tego nie zrobił i nie wywlekał czyichś prywatnych brudów, ale Ordo Iuris to ruska przybudówka, finansowana przez Kreml, dążąca do zniewolenia kobiet. To właśnie Ordo Iuris i jej “analizy prawne” stanowią podporę dla lekarzy odmawiających usuwania martwych płodów. Między innymi właśnie na opinię Ordo Iuris powołał się w oficjalnej odmowie usunięcia płodu dyrektor białostockiego szpitala, mimo że ciąża poważnie zagrażała zdrowiu matki. ‘Eksperci” Ordo Iuris zapraszani są do Sejmu RP, gdzie posłowie słuchają o przewagach takich pomysłów jak zakaz rozwodów, penalizacja zachowań homoseksualnych, czy całkowity zakaz aborcji oraz kary więzienia dla lekarzy, którzy przeprowadzili zabieg. Dlatego sorry, ale nie mam żadnych skrupułów.

Ordo Iuris to banda, hipokrytów, ale Tymoteusz Zych i jego Instytut Logos to hipokryci do kwadratu.
Oto bowiem co podobno zaszło i dlaczego doszło do rozłamu. Sprawa miała miejsce w październiku 2021 roku, Zych właśnie wtedy został wywalony na zbity pysk z Ordo, ale fakt, że wyszło to dopiero teraz, potwierdza sekciarstwo osób działających w Ordo i Logosie.

Tymoteusz Zych, żonaty i dzieciaty, wiceprezes Ordo Iuris koordynował akcję “Stop Rozwodom”.
Pomagała mu w tym żona jego najlepszego przyjaciela, również działaczka Ordo Iuris Karolina Pawłowska, która w Ordo zajmowała się sprawami międzynarodowymi.
Dodajmy, że Pawłowska również ma dzieci.
Zych tak mocno działał nad zakazem rozwodów, z żoną swojego najlepszego kumpla, że aż z tego wszystkiego nawiązali romans.
O romansie dowiedziała się żona Zycha, która spotkała się z mężem Pawłowskiej i pokazała mu filmiki z katolickich harców, które Zych nagrywał na swój telefon oraz nudeski, które Karolina Pawłowska wysyłała Tymoteuszowi Zychowi.

Mąż Pawłowskiej się wkurwił, poszedł do siedziby Ordo Iuris i spuścił wpierdol Zychowi.
Jako że widziało to mnóstwo osób, bo Pawłowski napierdalał Zycha publicznie i przy świadkach, sprawa szybko wyszła na jaw.
Zarówno Pawłowska, jak i Zych dostali propozycję nie do odrzucenia: Mają natychmiast wypierdalać z Ordo Iuris, a Ordo nie upubliczni, dlaczego ich wyjebało na zbity pysk. Tak też zrobiono i od października oboje nie działają w Ordo.

Cała afera jednak wyszła na jaw, gdy mąż Pawłowskiej i żona Zycha wnieśli pozwy rozwodowe do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia (Poprawka: W warszawskim Sądzie Okręgowym).
W pozwach opisana jest cała sprawa z pikantnymi szczegółami. Po tym, jak dwa dni temu wyszło w mediach, że Zych i Pawłowska zakładają Instytut Logos, Pawłowski wycofał pozew (prawdopodobnie, aby uniknąć rozgłosu, złoży go w innym sadzie), ale pozew Zychowej ciągle jest, można pójść i poczytać o tym, jakie pozamałżeńskie fiku-miku wyczyniali Zych i Pawłowska.

Jak na razie akcja “Stop Rozwodom” jest umiarkowanym sukcesem, bo jej efektem będą dwa… rozwody.
————————————————————
Cytat za Rafalem Roszkiewiczem


Responses

 1. Planowali zwalczać rozwody poprzez zmianę tradycyjnej definicji małżeństwa na związek otwarty. A że ani, żona ani mąż nie byli gotowi na to postępowe podejście…

  Wyguglanie wypowiedzi tych państwa daje urocze – choć oczywiste – rezultaty – Pani Pawłowska ładnie tu się wypowiada o trwałych podstawach swojego związku: https://www.gosc.pl/doc/5377629.Milosc-patrzy-z-oczu (“nasz związek zbudowany jest na silnych podstawach. Bardzo ufam mężowi, a on mnie”).

  Pan Zych równie elokwentnie, ale momentami nieco bardziej asekurancko: https://tygodnik.tvp.pl/56501092/malzenstwo-to-nie-umowa-ktora-mozna-rozwiazac-jak-kazda-inna (“Z doświadczenia wiemy jednak, że w niektórych sytuacjach jest to rozwiązanie bez realnej alternatywy.” czy )

 2. Hehehehehe :)

  Najbardziej chyba podobał mi się do całej afery i pomysłu zakazu rozwodów komentarz Jacka Ogrodowskiego:

  “Proponuję jakiś fajny kompromis, może rozwód tylko wtedy, gdy mąż grozi żonie śmiercią albo ciężkim uszkodzeniem ciała? Albo gdy już co najmniej raz pobił ją ze skutkiem prawie śmiertelnym? Co sądzicie? Warto rozmawiać?”

 3. “Ordo Iuris to ruska przybudówka, finansowana przez Kreml”: czy jest w tym twierdzeniu jakiś tylko autorowi znany związek faktualny?

 4. Tak tak, wszyscy wiemy, ze sąd zabronił mówić, ze Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest opłacanymi przez Kreml fundamentalistami.

  A teraz jak chcesz to idz do prokuratury składaj pozwy, pośmiejemy się :)

 5. Posłowie do aferki:

  Zacytowany powyzej tekst z fejsbuka zniknął, podobnie jak inny, autorstwa Radka Teklaka, oraz kilka podobnych.

  Ordosiury mają jak widac długie macki, a polska moderacja fejsa jest skrajnie prawicowa.

 6. Nie wiem czy tak można pójść i poczytać. Rozprawy w sądzie rodzinnym są poufne.

 7. Chodzą plotki na mieście, ze pracownicy sądu dorabiają sobie robiąc kopie na życzenie dziennikarzy…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: