Posted by: futrzak | 27 September 2021

Na granicy

umiera kolejny człowiek, dziecko jeszcze, szesnastoletni Irakijczyk. Pluje krwią, kiedy polska straż graniczna przepycha go i kilka innych osób na stronę białoruską.

Co robi Telewizja Polska? Zamieszcza taki materiał:

Gdyby ktoś nie pamiętał, to przypomnę: podobnego kalibru ssane z brudnego palucha bzdury zamieszczał “Sturmer”. Jak ktoś nie wie, co to za gazeta, niech sobie wygoogla.

PS:
To była konferencja prasowa ministra Spraw Wewnętrznych, na której pokazał video faceta ru*cego krowę.

PS:
Internety nie zapominaja – okazało się, że to video krąży w sieci już od ładnych paru lat, więc nie było “znalezione na telefonie uchodzców” tylko to zwykła, podła i prymitywna manipulacja, której nie powstydziłby się Goebbels.


Responses

 1. Czy lewica nadal uważa pis za trochę inne po? Tak pytam, bo okoliczności strajku kobiet pamiętam, że Ciebie nie przekonały. Pozwoliłem się z tym wówczas nie zgodzić. Pamiętam nawet Twoje dowody, że PO było gorsze (ale o żonę bardziej martwię się jakoś za pisu, więc mnie jednostkowe przykłady posłow po nie przekonały).
  A może to już czas nazwać rzeczy po imieniu? Niestety nie tylko Kukiz w minionym roku dogadywał się z tymi kreaturami.

 2. @Wojtek:

  Nie wiem co “lewica” uważa, i kto mialby tą lewicą być. Mogę odpowiadać za siebie.
  PiS to są faszyści. PO coż, jak to libki, dobrze wspołpracują z faszystami, znamy to z historii.

  Jesli wierzyc posłance Biejat (i nie tylko jej, chociaz jej akurat nie mam powodów nie wierzyc) to całe towarzystwo na zewnątrz pokazuje, ze bawi się w wojenkę, obrzuca się gównem, a jak nikt nie patrzy, to razem imprezują, klepią się po pleckach i odgrywają zabawę w dobrego i złego policjanta. Imprezka u Mazurka to nie jakis wyjątek, to standard, podtrzymanie tradycji, wszak Michnik pijący wódzię z Kiszczakiem zobowiązuje.

  Dlaczego sądzę, ze faktycznie tak jest? Cóż. Ani PO, gdy doszlo do wladzy, nie zrobiło nic w celu spełnienia swoich szumnych obietnic ukarania Ziobry i paru innych panów. Podobnie PiS – na sztandarach w kampanii wyborczej ohohohoh jak to będą rozliczać. Kogo i gdzie rozliczyli? Ktokolwiek z czołowych polityków PO, nie wyłączająć HGW, odpowiedzialnej za milionowe złodziejstwo warszawskiej reprywatyzacji, ponósł odpowiedzialnosc? Skonczyla sie kampania wyborcza, wszystko ucichło.

  Ba. Teraz, jak się okazało, że kasiorki z UE nie będzie bo ustawy anty-LGBT to paczpan, juz pocichutku zaczynają się raczkiem wycofywać. O czym to świadczy? Ze to brudna polityczna gra, obliczona na okreslony cel, ale jesli okaze sie, ze kasa przestanie skapywac, to odwrot o 180 stopni. Zupelnie jak u Orwella, dziś Eurazja jest w stanie wojny z tym, a jutro z tamtym państwem.

  Chociaz jedno trzeba przyznac na plus postsolidarnosciowym rządom: w latach 90-tych przyjęto do Polski (na przestrzeni kilku lat) ok. 120 tysięcy uchodzców z Czeczeni. Ale, trzeba tez pamiętać, ze to nikt inny jak Maria Kaczyńska wstawiała się za Kamisą i innymi matkami, ktore nielegalnie wtedy przekraczały granicę, razem ze swoimi dziecmi.

 3. Der Sturmer też, ale w nawiązaniu do niedawnego wpisu o Wyszyńskim, można spodziewać się, że niedługo ogłoszą, iż uchodźcy rytualnie mordują chrześcijańskie niemowlęta i krew z nich spuszczają.

 4. @Wojtek: Poseł PO Sterczewski za swoją akcję dostał rozmowę porządkową z samym Tuskiem. Przecież PO popiera działania PIS (pewność czerpię z tego, że PIS rośnie poparcie dzięki tym działaniom i pomimo to PO nie proponuje żadnych alternatyw). Co więcej PO bardzo ceni postfaszystów w Sejmie (Radek Sikorski się do nich przymila). Skąd twoja pewność, że nie podejmowali by takich samych decyzji? Serio pytam.

 5. @Andrzej B:

  Jak narazie chyba zadowolą sie klamstwami na temat zoofilii i pedofilii. Ale nie łudzę się, ze jesli temat bedzie podchwycony przez najbardziej przeciwnych uchodzcom obywateli, ze moglyby pojsc w takie sugestie.

  @mall:

  Dokladnie. Sterczewski, Jachira – jedyni z PO/KO, ktorzy probowali zachowac sie jak ludzie wobec lamania prawa i zbydlecenia humanitarnego, dostali opieprz od wladz partii i zapowiedz, ze jak sie dalej beda rzucac, to wyleca z partii. Sam Tusk zaraz po naglosnieniu sprawy zaczal gardłowac jak to Polska musi bronic swoich granic i tak dalej.
  Zapewne PO nie pokazywaloby facetow ruchajacych krowy na konferencji prasowej, ale robiloby to samo tj. poszedlby rozkaz do strazy granicznej, zeby robili nielegalne push-ups, a na zewatrz udawaliby ze przeciez o-so-cho, to Łukaszenka – a ludzie dalej umieraliby z wycienczenia i zimna.

 6. Myślę — mam taką teorię, że Tusk dostał przykaz z DE, żeby do czasu wyborów w DE w kwestii tematu na polskiej granicy wspierać PiS. Szczególnie że przed wyborami w DE kilka ośrodków medialnych grzało narrację, jakoby od 2015 roku istniał cały czas problem w postaci średniej 700 grupowych zgwałceń rocznie, w których 50% to nieniemcy, a problem na polskiej granicy może ewentualnie mieć na to dodatkowy negatywny wpływ.
  Natomiast teraz po wyborach, kiedy ryzyko zostało zneutralizowane, iż AfD więcej miejsc w Bundestagu dostać by mogła, będzie można zmienić wytyczne i narrację.
  Czyli PiS może ewentualnie wkrótce utracić w tych nieludzkich działaniach wsparcie w DE/EU.

  @mall
  Pod którymś wpisem sugerowałeś, że wzrost popularności faszystów i ich dostanie się do parlamentów był spowodowany polityką austerity, a nie napływem uchodźców w 2015…
  Nie wiem, jak było z tym w innych państwach, bo tego nie śledzę, natomiast w DE obserwowałem skokowy (o ca. 10%) wzrost ich popularności oraz dostanie się do Bundestagu właśnie po akcji z 2015. Tak samo wszystkie analizy, z jakimi przyszło mi się zmierzyć, na ten właśnie fakt wskazują.

  Co do materiału TVP…. po prostu brakuje słów. Smutne to, bardzo smutne.

 7. @mall
  Errata… ten skok AfD nie był o 10%, a o 10 punktów procentowych, z ok 5% na 15%.

 8. @Wojtek inzynier:

  Po namysle: ujmę to co powyzej, inaczej, mam nadzieje, ze jaśniej:

  problem nie polega na tym, kto jest gorszy – PO czy PiS. Problem polega na tym, ze mamy w Polsce partię faszystowską oraz pseudoopozycję, która tą partię po cichu wspiera. Obie zas, plus jeszcze Konfederacja, zajmują się czynnym zwalczaniem kogokolwiek, kto prezentuje opcję socjaldemokratyczną (poslowie Razem, ale juz nie wszyscy ze zjednoczonej Lewicy).

  Tego typu mieszanka gwarantuje faszystowske rządy na dlugie, niestety, lata.

 9. @PawelW: AFD miało 5% w wyborach ogólnokrajowych. Ich popularność na prowincji rosła wcześniej. A sprawa migracji dała im paliwo i uzyskali jeszcze lepsze wyniki (na wschodzie afd ma znakomite wyniki, tym lepsze im więcej na co dzień widzą Polaków i Czechów na niemieckich stanowiskach pracy). Przynajmniej o to mi chodziło a jak wprowadziłem w błąd to przepraszam.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: