Posted by: futrzak | 13 September 2021

Święci Kościoła Katolickiego – Wyszyński

Wczoraj czy przedwczoraj został beatyfikowany, warto więc przypomnieć, jak u niego było z “miłością bliźniego” na którym to przykazaniu oparta została religia, której świętym właśnie został:

„Biskup Kubina oświadczył stanowczo: „Wszelkie twierdzenia o istnieniu mordów rytualnych są kłamstwem”.

Takiej pewności nie miał już biskup lubelski Stefan Wyszyński, który spotkał się z delegacją Centralnego Komitetu Żydów Polskich, zabiegającą u niego o publiczne napiętnowanie antysemickich wystąpień, wzniecanych często jako reakcja na rzekomy mord rytualny.
Wyszyński nie wykluczył możliwości używania przez Żydów krwi dzieci chrześcijańskich na macę, powołując się przy tym na głośny proces Bejlisa z 1913 roku. Odniesienie tym bardziej absurdalne, że Bejlis został uniewinniony z zarzutów.

Biskup Kubina został skrytykowany na sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski we wrześniu 1946 roku.
Wypowiadający się ex cathedra hierarchowie uznali dwa miesiące po pogromie kieleckim, że otwarte potępienie tego wydarzenia, jednoznaczne wskazanie sprawców i ofiar oraz odrzucenie pogłosek o mordzie rytualnym jako fałszu jest „niemożliwe do przyjęcia z zasadniczych założeń myślowych i kanonicznych Kościoła katolickiego”.

Może i byli w KK “dobrzy księża”, ale gdy tylko któryś z nich wychylał głowę, obrywał “zasadniczymi założeniami myślowymi i kanonicznymi KK”, które to założenia nie pozwalały przyjąć, że mord na Żydach był obrzydliwą zbrodnią i że Żydzi to są “bliźni”. Wyszyński, podobnie jak reszta hierachów polskiego episkopatu, był antysemitą.
Pomyślcie: juz po IIWW, po brutalnych pogromach w Polsce, w ktorych zabijano niewinnych ludzi, Kościół Katolicki utrzymywał, że używanie przez Żydów “krwi dzieci chrześcijańskich na macę” to nie jest kłamstwo.

Religia Pokoju. Amen.

zrodlo


Responses

 1. Tak z ciekawości czy rozumiesz co piszesz, jako że “miłość bliźniego” nie może być podstawą czegokolwiek bo “gatunek nie ten” :)

  1) Religia jest oparta na
  “..ukrzyźowan, umarł i pogrzebion,…, trzeciego dnia zmartwychwstał”
  jeżeli jesteś cyniczna to mniemać można że:
  ” grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny”

  2) Konieczne doprecyzowanie sensu
  Czy słowo(?) “bliźni” generuje relację która jest:
  a) zwrotna
  b) symetryczna
  c) przechodnia

  3) Dla przykładu http://www.bibula.com/?p=105735 :)
  BTW thugowie to sekta w Indiach; Indie w tych czasach grały gospodarczą rolę współczesnych Chin; żydzi kontrolowali handel Indii z Europą.

  4) Jakich pogromach?

  Bez urazy, UW jak rozumiem? Wszystkim wszędzie zawsze spieniają mózg ale jednak wypada…

 2. @cmss:

  Takich pogromach:

  Pogrom kielecki – seria napadów na ludność żydowską, jaka miała miejsce 4 lipca 1946 roku w Kielcach. Pogromu dokonali mieszkańcy Kielc oraz żołnierze Ludowego Wojska Polskiego, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej.

  Bezpośrednią przyczyną pogromu była plotka o uwięzieniu przez Żydów w piwnicy budynku przy ul. Planty 7 ośmioletniego chłopca – Henryka Błaszczyka, w celu dokonania na nim mordu rytualnego. W wyniku pogromu zginęło 37 Żydów, 35 zostało rannych. Zginęło też trzech Polaków.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: