Posted by: futrzak | 19 July 2021

Czym jest symetryzm

podsumował bezbłędnie Łukasz:

A tymczasem zarejestrowaliśmy się na środę na szczepienie Pfizerem. Urugwaj otrzymał w “prezencie” z USA ok. milion dawek, to szczepią teraz każdego, co się zgłosi.
Gdzie i kiedy się zarejestrować dowiedzieliśmy się z lokalnej grupy whatsapowej. Zastanawialismy się, czy nas nie spławią, boć przecież oboje już jesteśmy zaszczepieni podwójną dawką sinovaca – ale nie. Rejestacja odbywała się w sposób analogowy: dawało się cedulę (tutejszy dowod osobisty), spisywano dlugopisem na papierze dane, telefon, a potem sie dostawalo karteczkę z datą szczepienia, nikt niczego nie sprawdzał.


Responses

 1. Coś wiadomo o skutkach przyjęcia dwu tak różnych szczepionek?

 2. “There are 67 Democrats in the TX Delegation. I presume not all of them flew to DC; the news says “more than 50”, which is enough to deny the quorum and was the point of the exercise.

  There are now six confirmed Covid infections among them, and all are fully vaccinated. That’s a failure rate of roughly 10% for symptomatic infections, and not just preventing infection either — they transmitted it to each other as the infections were serial; not all got it on the same day.

  Since the CDC says somewhere between 6 and 24 (best guess 11) people are entirely asymptomatic and untested for each tested, symptomatic infection this means that more than half of the delegation in fact has the virus and is presumably, under the CDC’s claim of “asymptomatic transmission” spreading it to others.

  Is ten percent failure rare? How about more than fifty percent?

  That sounds rather more like “worthless” to me. What say you?

  In addition a White House official also has tested positive after coming into contact with the delegation. Said person is also fully vaccinated and is symptomatic. They, since they are symptomatic, are presumptively contagious despite being “fully vaccinated.”

  How many White House officials were there? One? Boy, that’s a pretty good breakthrough case percentage isn’t it?

  Never mind the 10%+ symptomatic failure rate, which strongly implies at least half the delegation actually got infected, among the delegation itself.

  May I remind you that 80%, according to a study first published last summer, of the population has pre-existing resistance and thus would likely either by asymptomatic or only mildly so even if not vaccinated.

  Have we improved anything at all other than, perhaps, individual outcomes with these shots?

  The data says, within the confidence interval, no.

  In other words there is no public health benefit to the jabs. These fully vaccinated people not only got the virus they gave it to others. That, my friends, is what everyone claimed wouldn’t happen — if you got jabbed you protected other people.”

 3. @Wojciech Majda
  Jakieś źródło tych rewelacji? Bo stoi to w sprzeczności z wszystkimi innymi padania i jakie widziałem. Nawet sputnik coś tam działa

 4. @Arturro:

  Oficjalnie jest w kilku krajach rekomendacja, zeby w przypadku wiariantu Delta (dotarl juz do Urugwaju) laczyc szczepionki wektorowe z Pfizerem.

  Decyzje na poziomie calego kraju podjal rząd Tajlandii, Kanady, Wloch, zeby szczepic mieszanka.
  Tu jest krotkie podsumowanie obecnej sytuacji, jezykiem nie-medycznym
  :
  https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/health-news/several-countries-have-allowed-mixing-covid-vaccines-here-is-all-you-need-to-know/photostory/84579458.cms?picid=84579472

  Jak narazie nie ma oficjalnej rekomendacji w USA, zeby doszczepiac, zalecane jest “caution” – ale w naszym wypadku tutaj w Uy nie wiadomo, kiedy w ogole bedzie nastepna transza Pfizera i w jakiej liczbie – wiec albo sie doszczepimy teraz, albo trzeba bedzie czekac nie wiadomo ile. Urugwaj co prawda nalezy do czolowki swiatowej w liczbie zaordynowanych podwojnych dawek (zaraz obok Izraela, Chile i UK, ok, 60% populacji otrzymalo podwojna dawke w Uy) – ale 2/3 z tego to byl sinovac, ktory ochrone przed zarazeniem ma kiepska (lepsza jesli chodzi o przebieg covid, jesli juz sie ktos zarazi).
  No a my jestesmy zaszczepieni sinovac.

 5. @Wojciech Majda:

  pierwsze i ostatnie ostrzezenie: nastepne komentarze podwazajace dzialanie szczepionek wylatują, moj blog nie jest miejscem na rozpuszczanie antyszczepionkowych bzdur.

 6. @Arturro:

  cytat, ktory wkleil Wojciech, jest kopiowany i powielany na antyszczepowych blogach, na przyklad tym i podobnych:
  https://bayourenaissanceman.blogspot.com/2021/07/so-much-for-covid-19-vaccination.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+BayouRenaissanceMan+(Bayou+Renaissance+Man)&m=1

 7. @futrzak Dziękuję za odpowiedź. Tak mi się skojarzyło – jeden gostek wrzucił na YouTube filmik w którym nabijał się z antyszczepionkowców bredzacych o tym że szczepionki będą ludziom zmieniać DNA (ludziom w filmie, zależnie od szczepionki, wyrastało 3 oko, ogon, zmieniali się w zombie itp.). Szury zaczęły rozsyłać filmik jako “dowód” na szkodliwość szczepionek… Filmik ostatecznie usunięto z youtube…
  Na uboczu – jeżdżę z córką na rehabilitację, w tym tygodniu w tej samej sali ćwiczył nastolatek chory na Heinego-Medina. W Polsce gdzie szczepionka na Polio jest od dekad obowiązkowa. Coś czego nie widziałem od kiedy wyjechałem z Afryki niemal 3 dekady temu. Niestety nie było rodziców, bo miałem ochotę spytać czy są dumni że “ochronili” syna przed “zatruciem” rtęcią ze szczepionki.

 8. @Arturro:

  Ała.
  W sumie mozna zachodzic w glowę jak to biedne dziecko się zarazilo :(
  No bo szczepionki obowiazkowe, ale przeciez i droga zarazania to nie zadne airborne, tylko poprzez kontakt z kałem nosiciela (lub zjedzenie/wypicie czegos, co jest zainfekowane) lub śliny nosiciela. Endemicznie polio w Polsce nie występuje, więc skąd? Prawdopodobnie rodzina z dzieckiem musiala przebywac gdzies, gdzie polio nadal występuje no i oczywiscie po co sie szczepic :-/

 9. Uwazasz, ze moj komentarz pod ‘Szczepionki przeciw COVID działają i dziś to wiemy’
  on 20 July 2021
  at 18:15
  tez powinien wyleciec?


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: