Posted by: futrzak | 8 July 2021

Nie ma Kościoła bez wyznawców…

Nie ma kościoła i religii bez wyznawców.
Jeśli funkcjonariusze jakiejkolwiek religii popełniają przestępstwa i pozostają bezkarni, to dzieje się tak głównie dlatego, ze wyznawcy są obojętni i nie reagują na zbrodnie.

Kościół Katolicki rękami swoich funkcjonariuszy zabił miliony ludzi, na każdym kontynencie, gdzie tylko sie umocował. Nadal popełnia przestępstwa, chociaż juz nie takiego kalibru, bo w świeckich panstwach, które nie prowadzą wojny, ciężko jest ukryc większą ilość trupów.

Wszędzie tam, gdzie Kosciół Katolicki prowadził szkoły, domy dziecka, schroniska, dochodzilo do przemocy. Polska nie jest tutaj wyjątkiem – zapadł wyrok w sprawie sióstr Boromeuszek, czasami udaje się postawić przed sądem księdza gwałciciela – ale dostają oni śmieszne kary.
Władze Koscioła Katolickiego o przestępstwach wiedzą, chronią przestępców, ukrywają i nie wydają dokumentów świeckim sądom – chyba, ze są do tego zmuszone.
Ale to nie w Polsce.

Księża przestępcy w większości pozostają bezkarni, BO MOGĄ.
Bo wierni nadal przychodzą do Kosciołą i są całkowicie obojętni wobec popelnianych przestępstw.
Nadal bronią organizacji chroniącej przestępców. Nadal ją usprawiedliwiają. Nie przeszkadza im publiczna kampania nienawiści i odczłowieczania całych grup ludzi, prowadzona przez ich kapłanów.

“Nie wszyscy księża są źli” – mówią. Tylko co z tego, skoro organizacja, do której należą, chroni przestępców i pozwala im uniknąc kary? O przestępcach w sutannach wiedział każdy papież – przez dekady żaden nie zrobił niczego, zeby dosięgła ich sprawiedliwość. Trzeba było ofiar, składających doniesienia o przestępstwach, a potem pozwających Kościół o odszkodowania, zeby na światlo dzienne wyplyneły najgorsze zbrodnie.

Czy Kościół po fali procesów w USA i Australii zrobił coś, zeby pozbyć się przestępców ze swoich szeregów? Nie.
Wręcz przeciwnie: 10 milionów dolarów wydali na lobbystów, których celem było zniechęcenie ofiar do wytaczania procesów o odszkodowania.
Czy po czymś takim można mieć wątpliwości co do intencji tej organizacji?
A jednak wyznawcy przechodzą wobec tego obojętnie.

Instytucja, która ponoć ma szerzyć miłość, zajmuje się w sposób systemowy przemocą oraz chroni najbardziej odrazajacych przestępców i zatrudnia prawników za miliony, żeby walczyli z ofiarami domagającymi się sprawiedliwości.

Jeśli nadal chodzisz do Kościoła i dajesz na tacę, to jesteś częścią problemu, bo nie reagujesz na zło. To dzięki milionom takich jak ty nadal są popełniane ohydne zbrodnie przez przestępców w sutannach, którzy nadal unikają sprawiedliwości.

Bo nie ma Kościoła bez wyznawców. Nie ma.


Responses

 1. “Tylko co z tego, skoro organizacja, do której należą, chroni przestępców i pozwala im uniknąc kary?”

  I z tego powodu wierny ma zrezygnować ze SWOJEJ religii i SWOJEJ wiary, i z sakramentów, które są mu potrzebne? Czysty idiotyzm. Kościół można – i trzeba – z ICH punktu widzenia naprawić, ale nie obalać.

  Nie jestem chrześcijanką i bardzo mnie cieszy postępująca laicyzacja Kościoła. Jednocześnie widzę – czy raczej wnioskuję z tego, co czytam – że wierni nie wykruszą się z powodu przestępstw “funkcjonariuszy”, lecz przez rosnącą obojętność wobec nauki Kościoła. Nie mur złości i nienawiści, lecz chłodnej, grzecznej obojętności uderzy w księży, zakonników, zakonnice.

 2. @Kira:

  Gdyby organizacją kryjącą gwałcicieli, sadystów i morderców był Związek Nauczycielstwa Polskiego, też powiedzialabys, ze rezygnacja z czlonkostwa ZNP i zlozenie doniesienia o przestępstwie to “czysty idiotyzm”?

 3. Gdyby CAŁA organizacja brała w tym udział – OK. Ale to i tak kiepskie porównanie z Kościołem. Żaden normalny, rozsądny człowiek nie zrezygnuje z tego, w co SAM wierzy, bo organizacja, która szafuje sakramentami, ma na sumieniu także złe rzeczy. Będzie raczej dążyć do oczyszczenia tej organizacji niż do jej likwidacji.

 4. @Kira:

  Jesli jakas organizacja swiecka ukrywa przestępcow w swoich szeregach, a jej menedzerowie o tym wiedzą, to taka organizacja jest delegalizowana, a jej menedzerowie idą do więzienia za udział w przestepstwie i chronieniu przestępców. Na to są paragrafy w kodeksie karnym.
  KK stoi ponad prawem i dlatego na elementarna sprawiedliwosc nie mozna tu liczyc.

  Wg ciebie to jest ok – ale nie dziwi mnie to, bo i inne czynnosci, niezgodne z prawem, uwazasz za ok (np. stosowanie przemocy fizycznej wobec dzieci).
  Przemocowiec zawsze znajdzie usprawiedliwienie dla przemocy czynionej przez innych.

  Co do “oczyszczania” Kosciola Katolickiego – to nie dziala. Z podręczników historii wiemy, ze takich prób bylo wiele i prowadzily do schizm oraz wojen.

 5. Nie jestem “przemocowcem”, nie biję dziecka. I nie wmawiaj mi akceptowania takich praktyk.

  W każdej organizacji może zdarzyć się wiele zła, ale nie delegalizuje się całej ze względu na podłości uczynione przez część jej funkcjonariuszy.

  Poza tym próbuję Ci wytłumaczyć, że żaden szanujący się katolik nie zrezygnuje z pobierania sakramentów dlatego, że KK jest instytucją wadliwą. Domagasz się absurdu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie odrzuci swojej religii ze względu na miernotę kapłanów.

 6. @Kira:

  Powiadasz, ze nie bijesz dziecka i nie akceptujesz takich praktyk? Pozwól, ze zacytuje ci twoje wlasne komentarze spod wpisu o kultywowaniu przemocy fizycznej wobec dzieci:

  “Łatwo jest oceniać rodzica dającego klapsa, ale pewnych rzeczy małemu dziecku się nie wytłumaczy.”

  “Moja córka została bardzo surowo ukarana za złośliwe przylepienie gówna do ściany: wykąpaliśmy ją razem z głową, a ona tego nie znosi, przeraża ją to i doprowadza do rozpaczy. Pomimo iż był to skuteczny straszak, żałuję tego znacznie bardziej niż klapsów, które wywołują jedynie chwilową reakcję.”

  Sama równiez napisalaś, skąd ci się ta akceptacja przemocy wzięła:

  “Mnie osobiście lanie powstrzymało przed pewnymi rzeczami. Czy można było inaczej? Owszem. Ale moi rodzice nie byli źli, wydaje mi się, że na tle innych byli wręcz tolerancyjni, pomimo iż jak najbardziej stosowali przemoc (tzn. ojciec). Niestety, w pewnym sensie to się odbiło na mnie.”

  Myślę, ze to zamyka temat. Przemocowcy stosowanie przemocy racjonalizuja i usprawiedliwiaja: u siebie, u rodzicow, u innych. Dokładnie wlasnie to robisz.

  Ba, o kapłanach, którzy gwałcą i katuja dzieci, piszesz tak:

  “Nikt przy zdrowych zmysłach nie odrzuci swojej religii ze względu na miernotę kapłanów.”

  Tu nie ma juz nic więcej do dodania ani do dyskusji.

 7. W odniesieniu do polskich katolików i ich reakcji względem kościoła gdy nie reagują na zło, które się w nim dzieje, zawsze przypomina mi się kluczowy aspekt katolicyzmu: Spowiadam się Bogu wszechmogącemu i wam, bracia i siostry, że bardzo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem: moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.

  Są tacy, którzy poczuwają się do winy zaniedbania i próbują to naprawiać. Ot taki Terlikowski, dla przykładu.

 8. @mall:

  Tak.
  Tyle ze polski katolicyzm to wydmuszka, gdyby faktycznie polscy katolicy brali sobie do serca to, co mowił Chrystus – przykazanie nowe daję wam, byście się wzajemnie miłowali – to nie byloby seansow nienawisci przeciwko emigrantom, LGBT czy jakiejkolwiek innej grupie spolecznej, ktora nie jest bialym katolikiem. Nie byloby w zadnej parafii ksiezy gwalcących dzieci – siedzieliby w więzieniach.

  A Terlikowski, coz, wychodzi na to ze faktycznie wierzy. Gdyby podobne podejscie jak ona miala większosc prasy katolickiej, to tez inaczej by to wyglądalo. Bo nie ma kosciola i religii bez wyznawcow.

  Nie wiem czy wiesz, ale gdy wyplynela na szersze wody sprawa Tuam i zwlok dzieci w innych przytulkach w Irlandii, to ktoremus z wyzszych ranga urzednikow w Watykanie wypsnęło się, ze “W Irlandii popelnilismy błąd i przyznali się do wszystkiego”.
  Dlatego teraz po tym, co dzieje sie w Kanadzie, idą w zaparte. Ale niech ida.
  W Polsce Czarnek i reszta tego obłąkanego towarzystwa cisnie coraz bardziej na obowiazkowa religie w szkolach – juz widza, ze coraz więcej uczniow na religie nie chodzi, a Polska jest najszybciej laicyzujacym sie krajem na swiecie.
  Dojdzie do wladzy pokolenie obecnych uczniow szkol, to będzie Polska laicka, bo nie ma religii bez wyznawcow…

 9. Dla dzisiejszego pokolenia dziadersów KK jest bastionem nie do ruszenia, bo to symbol “walki z komuną” (nie chca pamietac, ze KK dostal w PRL szerokie przywileje w zamian za wspolprace z wladzą).

  A dla pokolenia mlodziezy, co komuny nie pamięta, za to na codzien sa swiadkami jak katolicyzm leje się szerokim strumieniem z mediów i wygląda z lodówki, to jest opresyjna religia.
  Ba. Dzis wycieczka poza granice Polski to jest normalna rzecz, kazdy wiec moze zobaczyc jak wyglada zycie w krajach, gdzie religia jest oddzielona od panstwa i gdzie obywatele maja więcej do powiedzenia.

 10. “co mowił Chrystus – przykazanie nowe daję wam, byście się wzajemnie miłowali”

  Ja znam lepsza wersje:
  “W kosciele wg.przykazania kochaj blizniego swego, a po wyjsciu siekierą w niego”.

 11. “Jesli jakas organizacja swiecka ukrywa przestępcow w swoich szeregach, a jej menedzerowie o tym wiedzą, to taka organizacja jest delegalizowana, a jej menedzerowie idą do więzienia za udział w przestepstwie i chronieniu przestępców.”

  Realy ? Co powiesz o CIA ? NSA ? WSI ? i tysiące innych przykładów – na świecie i w Polsce. Również nasze kochane stowarzyszenia prokuratorów, adwokatów i sędziów itd. Trzeba być ciężko zbiasowanym na KK aby pisać takie głupoty.

 12. @karroryfer:

  Porównujesz wywiad wojskowy z religią miłości?

  Stosownym porównaniem byłoby, gdyby w Polsce wyszły na jaw przestępstwa popełnione przez muftiego gminy muzułmańskiej. Jak myślisz, też byliby ponad prawem? A co gdyby to gwałcili rabini w gminach żydowskich? Myslisz, ze mogliby sobie gwałcić dzieci przez dekady, a lokalna prokurtura odmawiałaby wszczęcia sledztwa?

 13. @karroryfer:
  KK jest w PL uprzywilejowany jeżeli chodzi o pedofilię. Przykłady:
  – strona kościelna dostaje akta z prokuratury na etapie przygotowawczym;
  – najwyraźniej KK ma prokuratorską ochronę (taki wniosek płynie z filmu Sekielskiego ‘Zabawa w chowanego’);
  – publiczne przyznanie się do blisko 70 incydentów przez KK w latach 2018-2020 nie sprowokowało żadnych działań (niedawna konferencja episkopatu);
  – wizerunki księży pedofili nie trafiły do oficjalnej listy pedofili (ktoś sprawdzał wizerunki na oficjalnej liście MS i nie znalazł się tam żaden ze skazanych wyrokiem księży);
  – skoro Watykan zawiesił biskupów za tuszowanie przypadków to czy przypadkiem prokurator nie powinien prowadzić postępowań w związku z naruszeniem przepisu o odpowiedzialności hierarchii w organizacji za działania osób im podległych?

  Więc to nie żaden bias.

  ps.: na pedofili wśród elit społecznych wcześniej czy później też znajdzie się bat. Na Litwie ktoś nie wytrzymał i zaczął karać elitarnych pedofili samodzielnie. Wcześniej czy później w Polsce też ktoś nie wytrzyma.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: