Posted by: futrzak | 22 February 2021

Bantustan

J*any bantustan, bo tego się nie da inaczej określić.

Wczoraj kolejna dzika eksmisja w Warszawie.

Mieszkanie wraz z lokatorem zostało sprzedane na licytacji, sąd wstrzymał eksmisję, nowy właściciel olał wyrok i wynajął trzech zbirów, którzy przyszli, rozwiercili zamki, grozili śmiercią a następnie zaczeli na ulicę wyrzucać rzeczy lokatora.
Na miejscu pojawili się aktywiści z KOL, zaczęła się szarpanina.

Wzywane patrole policji po kolei odmawiały zajęcia się ewidentnym łamaniem prawa. Dwanaście patroli policji uznało, że pobicie, niszczenie cudzego mienia i groźby śmierci nie są przestępstwem.
Zareagował dopiero TRZYNASTY patrol a i to pewnie tylko dlatego, ze na miejsce dojechała też telewizja oraz interweniowała posłanka Razem Magdalena Biejat.

Tym razem się udało, ale takich “czyścicieli kamienic” w Polsce jest mnóstwo i ludzie są wyrzucani na bruk w środku zimy, a ich mienie niszczone. I POLICJA MA TO W DUPIE.

Halo, oto państwo w UE, wiek XXI, a nie żadne tam camorry sycylijskie czy inne mafie.
Demokracja-sracja, a wzbiera na jeszcze większy rzyg, jak sie poczyta komentarze w Internecie broniące przestępców. TFU.


Responses

 1. Zaraz, zaraz, a z jakiej paki nowy właściciel ma utrzymywać pasożyta? Skoro zlicytowali mu dom za długi, to ma się przenieść gdzie indziej, a jak nie ma gdzie, to do przytułku. Koszty pobytu powinno zapewnić państwo, a nie prywatny właściciel. Chciałbym zauważyć, że komunizm się tak jakby skończył 30 lat temu.

 2. Jeżeli wynajem to taki trudny biznes to niech właściciel sprzeda lokal i zajmie się czymś łatwiejszym. Bo teraz:
  – niszczy coś, co do niego nie należy;
  – tworzy popyt na nielegalne usługi;
  – tworzy rynek dla zorganizowanej przestępczości
  – wymusza wydatki po stronie państwa (interwencje policji);
  – i, taki argument w kontekście Świętego Polskiego Wolnego Rynku, zajmuje miejsce na rynku lepiej zorganizowanym jednostkom;
  – oraz nieefektywnie alokuje środki finansowe zmniejszając Święty PKB.

 3. @beka z podlasia:

  Aha, czyli wg ciebie akt wlasnosci ma dzialac jak immunitet, chroniacy przed odpowiedzialnoscia karna i pozwalajacy nie stosowac sie do wyroków sądów, tak?

 4. @beka
  A ktoś mu kazał kupować mieszkanie z lokatorem? Jak kupił, to niech utrzymuje do momentu aż sąd zezwoli na eksmisję.

 5. Swoją drogą te licytacje komornicze, na których mieszkania można kupić za 1/3 ich rynkowej wartości, to też jest ostra patologia.

 6. @challenger:

  Mozna kupic za 1/3 wartosci, jak są z “wkładem”.
  Więc najrozniejsze cwaniaki kupują, a potem wlasnie plan “byznesu” jest taki: wynajac zbirow, zastraszyc lokatorow, wyrzucic ich razem z ich mieniem na bruk, a potem odsprzedac taka “wyczyszczoną” kamienicę juz po normalnej rynkowej cenie.

  To jest schemat dzialania mafii, i to sie dzieje od lat w najwiekszych miastach Polski: Wawie, Krakowie, Poznaniu…jedyni, ktorzy usiluja postawic tamę temu bezprawiu to jest Komitet Obrony Praw Lokatorów oraz poslowie/posłanki Lewicy.
  To się dzieje od dekad, przez caly okres tej niby “demokratycznej” III RP.
  Zaden rząd przez te 3 dekady nie byl zainteresowany uregulowaniem prawa i w ogole rynku nieruchomosci. Wszystkim ten Bantustan najwyrazniej jest na rękę, iluz to politykow sie juz zdarzyło obłowic na dzikiej reprywatyzacji.

 7. Jeśli rozwiercili zamki, to jeszcze włamanie. Plus naruszenie miru domowego.

 8. @Andrzej B:

  Fakt, wlamanie i naruszenie miru domowego tez.

 9. Włamanie do własnego domu ;p Really?
  Jak ktoś nie płacił długów, to został zlicytowany. Nie ma już więc żadnego prawa do byłego swojego mieszkania i powinien się wynieść. Opiekuńcze państwo niech zapewni mu mieszkanie w innym miejscu, a nie żeby osoba prywatna musiała jeszcze pasożyta utrzymywać. To jest chore.


 10. Nie ma już więc żadnego prawa do byłego swojego mieszkania i powinien się wynieść.

  W Polsce o legalnosci eksmisji decyduje SĄD. SĄD eksmisje ZAWIESIL.

  Bycie wlascicielem w Polsce NIJAK nie zwalnia od przestrzegania prawa ani nie usprawiedliwia samosądow, niszczenia cudzego mienia i pobić.

  Jesli nie potrafisz przyjac tego do wiadomosci, to idz trollowac gdzie indziej.

 11. Hihi Święte Prawo Własności. Ot stary xix-wieczny argument szlachty na wszelkie rozmowy o uwłaszczeniu chłopów. teraz argumentu używają patologiczni właściciele nieruchomości by uzasadniać łamanie prawa.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: