Posted by: futrzak | 12 February 2021

Świadkowie Jehowy wierzą, że transfuzja krwi jest grzechem, bo jest sprzeczna z wolą boską. Odmawiają więc transfuzji krwi.
A co gdyby zaczeli zmuszać wszystkich do tego samego? Zapewne większość uznałaby ich za szalonych religijnych fanatyków i zaczęła się buntować.

Katolicy wierzą, ze aborcja jest grzechem, bo jest sprzeczna z wolą boską. Odmawiają więc wykonywania aborcji ORAZ zmuszają wszystkich do tego samego. Dlaczego wiekszość nie uznaje ich za szalonych religijnych fanatyków i się nie buntuje? Na czym polega różnica?

Otóż większość (w Polsce) od małego miała prane mózgi propagandą katolicką, a nie jehowicką. Gdyby w przedszkolu wtłaczano im dogmaty Jehowych, to zgadzaliby się z prawem delegalizującym transfuzję krwi.
It’s that simple.

Religia, która zmusza niewierzących do stosowania się do dogmatów jednej z religii, narusza konstytucję, która jest oparta o rozdział religii od państwa i która gwarantuje wolność wyznania. W Polsce naruszane są prawa obywateli, którzy nie wyznają religii zygotarianizmu.

Sednem religii zygotarianizmu, ktora obecnie jest odłamem katolicyzmu, jest dogmat o uważaniu zygoty za osobę posiadającą większe prawa obywatelskie niż dorosły człowiek.
Zygotarianizm szerzą też wszystkie ruchy nazywające się “pro-life” oraz, niestety prawie wszystkie media mainstreamu w Polsce.


Responses

 1. Prawo odzwierciedla w każdym chyba kraju demokratycznym poglądy większości. A większość jest chowana wg jakiejś filozofii czy religii. To nie “wypranie”, tylko wychowanie.

 2. Wychowanie nie wymaga funkcjonariuszy ani propagandy.

  “Prawo odzwierciedla w każdym chyba kraju demokratycznym poglądy większości” – Niesamowicie zabawne biorąc pod uwagę sondaże dotyczące akceptacji dla kato-szariatu.

 3. @Andrzej B.

  Można odrzucić KK, nie odrzucając pewnych chrześcijańskich zasad. Czego ja jestem przykładem.

 4. @Kira,
  A co to ma wspólnego z antydemokratycznym narzuceniem kato-szariatu większości przez mniejszość?

 5. @Andrzej B.

  Czy jeśli zobaczę, jak ktoś bije psa i go powstrzymam, to nie narzucam mu swojej woli?

  Zawsze znajdą się w społeczeństwie jednostki niezadowolone z obowiązującego prawa, gdyż narusza ono – naprawdę lub z pozoru – ich wolność do robienia pewnych rzeczy. Spór o aborcję jest wyjątkowo paskudny, gdyż z jednej strony mamy rozwijające się LUDZKIE życie, a z drugiej ciało kobiety, które jest traktowane jak inkubator. Tego się nie da pogodzić…

 6. @Kira
  Aha, czyli prosto z udawania, że większość chciała i że demokracja, wpadasz w udawanie, że nie ma to znaczenia. Gratis: porównanie z biciem psa.

  “Zawsze znajdą się w społeczeństwie jednostki niezadowolone z obowiązującego prawa”
  – No, na przykład jakieś 70% czy więcej. “Jednostki”.

  “z jednej strony mamy rozwijające się LUDZKIE życie”
  – W odróżnieniu od “ciała kobiety”, które nie zasługuje na wielkie litery, ani nawet na określenie, że jest ludzkie.

 7. Ma znaczenie. Dla każdego z osobna. Ja bym sobie życzyła referendum w tej sprawie.

  Kto powiedział, że kobieta nie jest człowiekiem? Dopisujesz sobie do mojego komentarza dziwną interpretację.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: