Posted by: futrzak | 29 November 2020

Polska policja ordynarnie łamie prawo

Wczoraj w Warszawie ludzie wyszli demonstrować z okazji rocznicy przyznania praw wyborczych polskim obywatelkom.

Na demonstracji była obecna Barbara Nowacka, posłanka.
Nie wiem co pokażą w TV, ale tutaj jest prawdziwa wersja.

Na pierwszym zdjęciu Nowacka podsuwa policjantowi pod sam nos legitymacje poselską:

Na drugim zdjęciu widzimy reakcję policjanta:

Prawo juz w tym kraju nie obowiązuje. Teraz policja po zobaczeniu legitymacji poselskiej indentyfikujacej osobę jako posła lewicy odpala gaz prosto w ślepia; gdy jednak faszystowscy chuligani podpalają mieszkania i sklepy, policja udaje że nic nie widzi. Tak wygląda faszyzm.


Responses

 1. Kolejne bezcenne informacje prosto z Polski.

 2. Oho… nawet TVP o tym pisze
  https://www.tvp.info/51086478/protest-strajk-kobiet-barbara-nowacka-poslanka-potraktowana-gazem-komentarz-z-ksp-marczak-wyjasnimy-sprawe

 3. @PawelW: w skrócie na TVP napisali: rzecznik “policji” zapowiedział, że wymyślą jakiś dęte wytłumaczenie dla sytuacji. I znaleźli: po prostu policjant zareagował odruchowo na źle odczytane intencje.

  Jakie nasuwają się wnioski:
  – w prewencji służą policjanci, którzy nie odróżniają wyciągniętej ręki z legitymacją od intencji ataku;
  – w prewencji służą policjanci, którzy nie kontrolują swoich odruchów.

 4. @mall:

  Albo po prostu dostali z góry polecenie, ze te protesty są “be” i mogą uzyc sily wobec kogokolwiek. A teraz policja rżnie głupa.

 5. @mall
  Face-palm…. Czyli komunikat podprogowy jak za PRLu, dokładnie jak w tym video, które tu linkowałem.

 6. Tutaj często spotykam tezę, że praw się nie dostaje ładnie prosząc, że o prawa trzeba ostro walczyć, łącznie z użyciem siły. A jednak w Polsce prawa wyborcze na kobiety niemal spadły.

  Teraz jedyny pomysł na walkę o prawa to wrzeszczenie “Wypierdalać!”. Czy kobietom w Polsce przy okazji tej rocznicy, ktoś przypomniał, że mogłyby stosować lobbing?

 7. Policja w Wawie złamała też prawo przez wtargnięcie bez zgody wladz uczelni na teren Politechniki Warszawskiej, wyłapując tam demonstrantów.

  To pierwszy raz od 1968 roku.

 8. @Łukasz:

  BTW: wypierdalaj.

 9. @Łukasz:
  Nic nikomu nie spadło. Polecam lekturę:
  https://www.rp.pl/Historia/301309920-Kobiety-ktore-daly-Polkom-prawo-wyboru.html

 10. @PawelW
  To bardzo ciekawy artykuł, który zalinkowałeś. Zresztą nie jedyny na ten temat i oferujący podobne informacje. O taki przykład tu:
  https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/28-listopada-1918-r-jak-polki-zyskaly-prawa-wyborcze/5t1gdqp#fbComments

  Ale wczytując się w jeden albo drugi znajdujemy taką oto informację:

  “Szczególne miejsce w panteonie bojowniczek o emancypację zajmuje Aleksandra Szczerbińska-Piłsudska, żona marszałka Józefa Piłsudskiego
  (…)
  Nic więc dziwnego, że drogi tej niezwykłej patriotki przecięły się w pewnym momencie z drogami Józefa Piłsudskiego. Łączyły ich nie tylko podobne doświadczenia życiowe, ale też poglądy i ideały. Jedyną kwestią, w której nie do końca się zgadzali, była emancypacja kobiet. Piłsudski, początkowo nastawiony wobec tej idei sceptycznie, mawiał, że „mentalność kobiety z natury jest konserwatywna i łatwo na nią wpływać”. Uważał, że kobiety nie będą potrafiły ze swoich nowych praw należycie korzystać. Szczerbińska nie ustawała w próbach przekonania go do zmiany tego poglądu. Długie zagorzałe dyskusje zakochanych odniosły rezultat i ostatecznie Marszałek przychylił się do argumentów swojej partnerki. Prawdopodobnie to Szczerbińska właśnie jako osoba najbliższa Piłsudskiemu miała największy wpływ na przeprowadzenie tej historycznej zmiany w polskim prawodawstwie.

  Czyli nic nowego! Nic wywalczonego, a zwyczajnie korzyść uzyskana przez łóżko. Skąd my to znamy?
  @Łukasz ma niestety rację, trafiło się ślepej kurze ziarno.

 11. @Sceptyczny
  Kolejne zmyslone bzdety dla wybielania tępego dyktatora.

 12. @Sceptyczny
  Wybacz, ale uprawiasz ewidentny “cherry picking”, nie zauważając pracy i wysiłku wielu innych kobiet.
  Tak samo nie zauważasz, że “uniwersalne prawa wyborcze mężczyzn” zostały w większości krajów w podobny sposób – zmianą prawa – ogółowi nadane przez rządzące elity!
  I to nie jakoś wiele wcześniej niż stało się to w kwestii kobiet:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_manhood_suffrage
  Być może przykład Francji i jej rewolucji dał elitom do myślenia?

  Zresztą, czym się różni podany przez Ciebie przykład od np. Paderewskiego, który przekonał prezydenta Wodrow Willsona do uczynienia Polski niepodległym państwem?

 13. @RE
  Co masz na myśli pisząc, że to wybielanie dyktatora?

 14. @PawelW
  Artykułu nie czytałem, bo za paywallem, ale nie spodziewam się niczego specjalnie oddmiennego od ogólnej linii mistyfikacji historii, więc pozwoliłem sobie na taką ocenę.
  A moja ocena, jak najbardziej wyrobiona na podstawie sporej lektury, a w przypadku Piłsudskiego wręcz częściej źródeł, jest taka że:
  Bez wątpienia był oddany sprawie niepodległości Polski.
  Nie miał żadnych istotnych przemysleń politycznych, społecznych, ekonomicznych ani militarnych, a wręcz przeciwnie był ekstremalnym (mocny przymiotnik naprawdę nie bez powodu) dyletantem w każdej z tych kategorii.
  I w każdej z tych kategorii w krytycznych momentach przepychał swoje pomysły, bardzo często ekstremalnie głupie.
  Więc ja wierzę, że mógł poprzeć prawa wyborcze kobiet pod wpływem żony, bo to pasuje, ale to na pewno nie był siłą sprawczą tego.
  A co do sprawczości Aleksandry- gdyby sprawa nie była głośna i “na tapecie” wskutek działań całego pokolenia to by żadnej zmiany nie było. Nic z nieba nie spadło, a sam Piłsudski pewnie nic z tego nie rozumiał.

 15. No cóż, zachodnie standardy, czemu narzekać

 16. A może jednak

 17. Ciekawe. Na zarzuty, że psiarnia stosuje przemoc postfaszyści pokazują, że psiarnia inspirowała się stosowaniem przemocy. ;)

  Ps: jak premier zapowiedział cięcie nagród okazało się, że nie będzie też nagród dla psiarni. I podniósł się raban bo wychodzi, że policjanci sprzedali moralność i lojalność za nagrody, których nie dostaną.

 18. @Pentajcu:

  Ojej, co my tutaj mamy? Argument klasy “Skoro Kowalski zabil sąsiada, to nie dziwcie sie, ze ja tez zabilem, no przeciez to normalne!”.

  Idz czlowieku palnij se baranka w sciane, moze zmądrzejesz.

 19. Ojej, co my tutaj mamy? Argument klasy “Skoro Kowalski zabil sąsiada, to nie dziwcie sie, ze ja tez zabilem, no przeciez to normalne!”.

  Nie, nie zgadłaś. Taka interpretacja miałaby sens gdybym porównywał do takiej np. Białorusi… ale my ponoć chcemy do lepszego świata 🤣 a tam jest jak jest.

  Konstatacja jest prosta. Są rządzący i rządzeni. Czasem uda się na jakiś czas uzyskać, że władza, zamiast przyłożyć tęgą lagą, trochę po główce pogłaszcze. Ale zazwyczaj po takim okresie przychodzi jeszcze bardziej zjadliwa i z nowszymi narzędziami kontroli… ot co.
  Przemoc władzy będzie wracała i będzie na naszym terytorium coraz brutalniejsza. A przykłady z zachodu tylko pokazują, że nikt o to z władzami RP kopi kruszył nie będzie. Idzie stare/nowe.
  Jedynym odporem na to byłoby gdyby zrobić jak w Szwajcarii. W każdej chałupie karabin szturmowy, w każdej gminie działo przeciwlotnicze, przeciwpancerne i z jeden czołg. To wtedy władza będzie trzymała łapska z daleka i nie będzie gazowała bogu-ducha winnych poddanych 🤣

  A taki Urugway też ma zaledwie tylko krótki okres takiego spokoju. To się szybko skończy 🤣 więc bym się tam nie zasiadywał


 20. Nie, nie zgadłaś. Taka interpretacja miałaby sens gdybym porównywał do takiej np. Białorusi… ale my ponoć chcemy do lepszego świata 🤣 a tam jest jak jest.

  My? No moze ty chcesz do faszystowskiego swiata, gdzie policja bije obywateli, ale ja wolę demokratyczny socjalizm, gdzie policja sluzy obywatelom, a nie wladzy.

  Konstatacja jest prosta. Są rządzący i rządzeni. Czasem uda się na jakiś czas uzyskać, że władza, zamiast przyłożyć tęgą lagą, trochę po główce pogłaszcze.

  Rzadzacy i rządzeni to sa w dykturze, oligarchii, panstwie faszystowskim, neoliberalnym. W panstwie demokratycznym nie ma tego podzialu. Takich panstw jest sporo, wiesz?

  Jedynym odporem na to byłoby gdyby zrobić jak w Szwajcarii. W każdej chałupie karabin szturmowy, w każdej gminie działo przeciwlotnicze

  Oho, mokry sen o strzelance. Zebys ty chociaz wiedzial, ze w tej Szwajcarii co prawda obywatele maja karabiny w domu, ale nie maja amunicji do nich i ze jest ona scisle reglamentowana i ze nie mozna jej kupic w sklepie na rogu. I ze jest wydawana tylko w scisle okreslonych okolicznosciach.
  Ale po co, jeszcze by ci ten mokry sen ie zburzyl, jakbys sie ciut doinformowal…

 21. Widzisz… żyjesz we śnie.
  Takich państw demokratycznych i socjalnych jest mniejszość na świecie. A ostatnio coraz ich mniej… bo co tu dużo gadać, świat się zmienia na gorsze. Największy kogut w kurniku (USA) gotuje się na bęcki z pretendentem (CHRL)… a wszyscy dookoła tylko na lepsze miejsce w porządku dziobania czekają… serio myślisz, że się takie socjalne demokracje utrzymają w zawierusze?

  Ja przez ostatnie 25 lat żyłem w 7 krajach na 2 kontynentach. Wszędzie się pogarsza.
  Ze Szwecji się wyniosłem 3 lata temu, jak w dzielnicy gdzie mieszkałem zaczęły płonąć auta.
  W Szwajcarii przed 12 laty też jakoś 4 lata żyłem, a siostra tam za szwajcara wyszła… widać, że nic nie wiesz o życiu. To, że gdzieś przeczytałaś, że takie są regulacje to nie od razu rzeczywistość… pojedź tam, pożyj. Zmienisz zdanie. Szwagier ma chyba z 20 sztuk różnej broni, a amunicji to jak na małą wojnę. Mówi, że to i tak mało w porównaniu z kolegami… 🤣
  Teoretycznie amunicje do wojskowego też mu wydają na konkretne cele, ale co z tego, skoro regulacje regulacjami, a życie życiem.

  A Policja jest taka jak jej władza każe i jak władza się będzie na świecie utwardzać, to i policja będzie i nawet w liberalnych państwach socjalistycznych się to zmieni.

  Ja na to jestem przygotowany… ale czy tacy jak ty są?

  Zresztą… szkoda mi czasu. Miłego życia, może tu kiedy jeszcze zaglądnę.

 22. @Pentajcu: argument z ilości broni jest po prostu wadliwy. Gdyby był prawdziwy to w USA nie napierdalaliby protestujących tak jak to robią od dawna, Jemen był oazą spokoju, w Szwecji nie zmieniałoby się na gorsze a we Francji nie byłoby walk ulicznych. Tymczasem…

  ps.: co do zmian na gorsze na świecie. Nic nowego skoro posiadacze kapitału mają taką władzę.

 23. @Pentajcu
  “Ja przez ostatnie 25 lat żyłem w 7 krajach na 2 kontynentach”
  …i nie dowiedziałeś się, że Finlandia NIE leży na zachód od Polski?

  “będzie na świecie utwardzać (…) Ja na to jestem przygotowany…”
  Zgaduję: właśnie kolonizujesz Marsa.
  Zapytaj kiedyś, jeśli będziesz miał okazję, ludzi, którzy przeżyli II WŚ. Zapytaj, ilu takich “przygotowanych” kozaków zginęło niemal od razu.

 24. Jak to widzą policjanci? A taki jeden przewodniczący związku zawodowego policjantów przyczyny w zaognieniu sytuacji upatruje się w uczestnictwie/obecności posłanek z Lewicy (i to posłanki Lewicy raczej ma na myśli bo wyraźnie wskazuje na ugrupowanie o małym poparciu sondażowym i to głównie one były widoczne) w trakcie protestów.

  Wygląda więc na to, że sprawy mają się tak:
  1. jak protestujesz ale nie masz politycznego przebicia to nie zdobędziesz tego o co walczysz; [przykład: protesty we Francji];
  2. jak uzyskasz wsparcie polityków to stanowi to uzasadnienie dla usztywnienia stanowiska i w konsekwencji nie zdobędziesz tego o co walczysz. [przykład: protesty w Polsce].
  Wniosek:
  – jak nie protestujesz to nic nie wywalczysz nic;
  – jak protestujesz bez wsparcia politycznego to nie wywalczysz nic;
  – jak protestujesz ze wsparciem politycznym nie wywalczysz nic.

  ps.: śmieszno-straszny wniosek w sumie: dla policji protest z udziałem/wsparciem/nadzorem polityków jest uzasadnieniem dla eskalacji przemocy z ich strony. Łukaszenka lubi to!
  ps. 2: a tu źródło (fun fact: Gazeta wyłączyła Ścianę Płaciu; chyba bardzo nie lubi Lewicy): https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26570297,przewodniczacy-nszz-policjantow-kiedy-do-pan-dohustali-politycy.html
  ps.: przepraszam za rozpisanie się :)

 25. Jemu chodzi o Zachod, w sensie bogate kraje wolnorynkowe, a nie geograficzny, a Finlandia do tego pierwszego sie kwalifikuje.

 26. @nuccio:

  To ciekawe. Finlandia sie wg ciebie nie kwalifikuje bo nie jest bogata czy tez nie jest krajem wolnorynkowym?

  Moglbys podac kryteria kraju “wolnorynkowego”? Tj. wymien warunki, jakie dany kraj musi spelniac, zeby byc zaliczony do bycia krajem wolnorynkowym.

 27. Napisalem, ze sie kwalifikuje.

 28. Ok, rzeczywiscie zle zrozumialam.

 29. Trafniej byloby napisac “w znacznej czesci wolnorynkowy”, ale nie o to chodzilo, tylko o przypierniczanie sie, ze Finlandia to nie Zachod, bo lezy na polnocy Europy.

 30. Kochani… znajcie moją szczodrość, dobroduszność i cierpliwość… robię dla was wyjątek, bo miałem coś innego robić… ale cóż, na jeszcze jednego posta zasłużyliście. 🤣 Od jutra znowu jestem w trasie, więc nie liczcie na nic więcej…

  @mall
  argument z ilości broni jest po prostu wadliwy. Gdyby był prawdziwy to w USA nie napierdalaliby protestujących tak jak to robią od dawna, Jemen był oazą spokoju, w Szwecji nie zmieniałoby się na gorsze a we Francji nie byłoby walk ulicznych. Tymczasem…

  Mieszasz i nie rozumiesz. Chyba nie masz mnie za jakiegoś napalonego prawaka?
  Jak władza udaje, że respektuje prawa, to można powiedzieć, że mamy jakąś tam “demokrację”.
  Ale jak władza decyduje, że prawa to ładnie tylko na papierze wyglądają… no to jedyną opcją obrony tych praw, spowolnienia zamordyzmu (bo całkiem zatrzymać to się pewnie nie da), jest uzbrojone i pewne siebie społeczeństwo. Takie które się wcześniej oddolnie dobrze zorganizowało i ma do siebie zaufanie. Takie zwierzę to tylko w Szwajcarii, trochę w USA i chyba w Kanadzie żyje. Wszędzie indziej władza/kacyki/zbrojne bandy/inne mafie trzyma/ją lud za jaja.

  I tak
  1. USA: a pewnie, napier*ja nieuzbrojonych pariasów, bo tych uzbrojonych to już nie. Patrz Bundy Standoff https://en.wikipedia.org/wiki/Bundy_standoff i pokaż mi, gdzie tak można jeszcze władzy na nosie jeszcze zagrać?
  2. Jemen – buhahahahaha…. tam są uzbrojone bandy, a nie przeciętni ludzie – obywatele – jak w Szwajcarii. Porównujesz gruszki z sokiem cytrynowym.
  3. Szwecja… to dłuższy temat. Jednak to jest “socjalistyczny raj”, który się zwija. Czemu tak jest? Konia z rzędem temu kto wszystkie przyczyny zna. Tam też Policja się utwardza i będzie dalej utwardzała. Dlatego pewnie napływowi “Szwedzi” sprowadzają sobie bron kontrabandą 🤣 Znajomy policjant opowiedział mi kiedyś, jak to był przy akcji przechwycenia w porcie kilku kontenerów. Tam było w sumie 40 ton broni wojskowej. Mi mówił, że to nie jedyna taka kontrabanda. Ale jedyna na którą cynk dostali, bo tylko pewnie dla odwrócenia uwagi od czegoś większego
  4. Francji – hahaha jak by “żóltokoszulkowcy” wyszli na ulicę z bronią automatyczną i powiedzmy opancerzonymi pojazdami, to by ich tak nie pogoniono 🤣

  W Szwecji ludzie się znają, od lat ćwiczą i są zgrani… i władza ma niewiele do powiedzenia 🤣 pewnie dlatego nie potrzebuje ochroniarzy.

  To co później napisałeś, no załapałeś chłopie!! Dlatego protesty zgodne z prawem muszą być pokojowe i nieuzbrojone. Pacyfikowanie uzbrojonych jest zbyt kosztowne. Ale to jest nasza przyszłość.

  @Andrzej B.
  nuccio1982 ci już powiedział…. a jak nie ogarniasz, no to w google wrzuć sobie “xxx police paper spray”.
  Za xxx może być dowolne państwo “liberalnej demokracji socjalnej” 🤣
  Zobaczysz z jak błahych powodów rządzeni dostają bęcki od rządzących

  A i nie, ja nie z tych co to napaleni na strzelankę… jak się zacznie gorąco robić albo władze lud za twarz wezmą, to mam się gdzie utlenić. W 24 godziny nawet teraz przy coronagranicach mogę przeskoczyć z jednej strony eu na drugą… albo wogóle poza europę. Albo do siostry i szwagra, tam zamordyzm szybko nie zagości… chyba 🤣

  Wy się możecie oburzać… ale to nic nie pomoże. Wir się kręci i można wybierać, albo się w niego dać złapać albo nie.
  Ja swoje powalczyłem po różnych manifestacjach, dostałem wciry, gazem dostałem… i g*wno to dało.
  Nawet jako turysta u żabek dostałem gazem, bo wylądowałem w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie…

  Ale co ja jeszcze chciałem… Oooo ale się rozpisałem… jak nigdy w życiu. Nie, starczy. Owocnego oburzania się, pokiwajcie groźnie palcem w bucie, to się coś zmieni 🤣
  Ja spadam… miłego

 31. @Pentajcu
  “Kochani… znajcie moją szczodrość, dobroduszność i cierpliwość… ”
  – Panam na twarz przed jaśnie pana dobrodusznością, powalony majestatem. My, niegodne robaki w prochu pełzające, zaszczyceniśmy wielce szansą na pławienie się w blasku waszej ekscelencji.

  “gdzie tak można jeszcze władzy na nosie jeszcze zagrać?”
  – Mówisz o gościu, który miał poparcie ludzi z partii, która wówczas miała większość. Wrzuciłeś przykład na to, jak elity mogą rozwalać wspólne interesy społeczeństwa.

  “jedyną opcją obrony tych praw (…), jest uzbrojone i pewne siebie społeczeństwo (…) jak się zacznie gorąco robić albo władze lud za twarz wezmą, to mam się gdzie utlenić”

  Usiądź i uzgodnij własną linię argumentacji i swoją wersję wydarzeń – sam ze sobą. To chyba pilniejsze i ważniejsze, niż publiczne samozachwyty.

 32. @Pentajcu:

  Ale co ja jeszcze chciałem… Oooo ale się rozpisałem… jak nigdy w życiu. Nie, starczy. Owocnego oburzania się, pokiwajcie groźnie palcem w bucie, to się coś zmieni 🤣 Ja spadam… miłego

  Slusznie, spadaj – z takim poziomem ogladu swiata i argumentacji nie ma tu dla ciebie miejsca.

 33. Nie wiem skąd sceptyczny zna ‘stary temat’ uzyskiwania korzyści przez łózko, ale jesli takie coś istnieje, to może się trzeba zastanowić nad odebraniem władzy tym, co nie myślą głową, a podejmują decyzje główką? I jeszcze próbuja to podciągnąc pod ‘lobbing’?

 34. @miss:

  Dokładnie!

 35. @Futrzak

  Slusznie, spadaj – z takim poziomem ogladu swiata i argumentacji nie ma tu dla ciebie miejsca.

  No właśnie zastanawia mnie, że takiego pajaca rozwalającego dyskusję nie wywaliłaś od pierwszego posta, a np. inne posty usuwasz od razu, jak tą jedną co linkowała do pisemek katolickich albo tę co linkowała do posta exignoranta we wpisie o nowej definicji gwałtu. Jaki jest Twój klucz?

  @Andrzej B.
  Jak się już śmiać, to logika @Pentajcu jest w pewnym zakresie wodoszczelna ;-) napisał, że do obrony przed zamordyzmem (cokolwiek miał na myśli) potrzebne jest sprawne, zorganizowane i uzbrojone społeczeństwo oraz, że takie społeczeństwo tylko w Szwajcarii funkcjonuje, i że właśnie tam zamierza uciekać. Co do reszty, to szkoda cokolwiek coś pisać.

 36. @PawelW:

  Jak ktos od pierwszego komentarza jedzie trollską narracja, ktora juz sie objawila wczesniej na mediach spolecznosciowych (na fejsie zwlaszcza) to jest latwo rozpoznac. Trolle mają wyjątkowo niską inwencję. Płatne maja do oblecenia dziennie x komentarzy, wiec po prostu robia copy-n-paste; idioci, ktorzy biorą za dobrą monetę cudze brednie są trudniejsi do rozpoznania, ale zwykle zdradza ich ślepe przeklejanie linków, które są irrelevant do wątku w dyskusji. Poza tym takie komentarze zwykle są krótkie (o ile nie jest to copy-n-paste doslowne)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: