Posted by: futrzak | 18 November 2020

Jak polska prawica fałszuje rzeczywistośc

…żeby tylko udowodnić, jakim obrzydlistwem jest “ideologia LGBT”.

Na początek mamy tweeta ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka:

O co chodzi? Chodzi o sławetne zdjęcie “zniesmaczone dziecko na paradzie” mające udowadniać zwyrolstwo LGBT i słuszność homofobii:

Czy jest to faktycznie zdjęcie z parady LGBT z ulicy Los Angeles?
NIE.
Zdjęcie naturysty pochodzi z biegu Bay to Breakers, który od 1906 r. odbywa się co roku w San Francisco. Zostało ono wykorzystane do zrobienia fotomontażu ze skrzywionym dzieckiem.

Sam Bay to Breakers nie jest żadną paradą gejów tylko biegiem ulicznym, w którym uczestnicy tradycyjnie sie przebierają oraz tradycyjnie biorą w nim udział naturyści. Każdy mieszkający w San Francisco wie, kiedy odbywa się bieg i wie, kto bierze w nim udział. Jeśli komuś przeszkadzają naturyści, to nie bierze udziału w biegu.

A pan minister niby edukacji i nauki jest niedoinformowanym ciołem lub cynicznym kłamcą, stosującym w publicznych mediach czarną propagandę. No ale czego sie spodziewac po ministrze w faszystowskim rządzie?


Responses

 1. Nie wiem czemu w opisie “ministra” zastosowałaś alternatywę a nie koniunkcję…

 2. @Arturro:

  W istocie, jedno drugiego nie wyklucza…

 3. Z cyklu świecka szkoła, przed chwilą miałem syna przy biurku z taką stroną w książce do języka polskiego w warszawskiej szkole publicznej:
  “56. Patronka górników

  Barbara żyła dawno temu na terenie dzisiejszej Turcji w bogatej rodzinie pogańskiej. Odznaczała się niezwykłą urodą i wielkimi zdolnościami. Kiedy dorosła, ojciec chciał, aby się kształciła. W tym czasie Barbara zetknęła się z chrześcijaństwem. Wbrew woli ojca przyjęła chrzest i postanowiła poświęcić się nowej religii. Gdy ojciec dowiedział się o tym, wybudował warowną wieżę, w której uwięził córkę. Próbował zmusić ją do wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Barbara była jednak nieugięta i zginęła z rąk rozgniewanego ojca. Wkrótce zginął i on rażony piorunem. Z czasem Barbara została uznana za świętą. Stała się patronką ludzi wykonujących niebezpieczne zawody – żeglarzy, marynarzy, artylerzystów, a przede wszystkim górników. Swoje święto – Dzień Górnika, tradycyjną Barbórkę – obchodzą oni w dniu najpopularniejszych imienin Barbary, czyli 4 grudnia”

  Tu nie chodzi o sam fakt pisania o świętej, ale też o przekaz podprogowy. Za Boga umieraj, zamiast nauce się oddawaj.

  Piszę przy poście o ministrze polskiej nauki i edukacji, liczę że na temat.

 4. @Wojtek inzynier:

  czy ktos z rodzicow w klasie twojego dziecka zbuntowal sie przeciwko tej jawnej religijnej indoktrynacji?

 5. Ah i jeszcze pytanie:

  – do ktorej klasy to podrecznik?
  – oraz, czy tam bylo zaznaczone, ze to taka legenda chrzescijanska?

 6. Klasa 3. Czy ktoś się zbuntował? Nie wiem, szkoła jest online… A o mojej wierzącej żonie wiesz, więc sam mogę tylko wrzucić tę stronę do netu…

  To jest cały tekst, użyłem rozpoznawanie tekstu google, ale mogę dać Ci na priv zdjęcie, że to nie fejk. Podręcznik Gra w kolory. Co ciekawe 2 tyg temu była tam fajna czytanka o szanowaniu innych, jak prosta pani kucharka specjalnie dla małego Czeczena gotowała kurczaka, zamiast wieprzowiny.

  Cytat był też po to, vy przypomnieć jaka jest Polska i dlaczego uważam, że walka o świeckość państwa będzie bardzo trudna.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: