Posted by: futrzak | 24 October 2020

Państwo faszystowskie

Gdyby ktoś nie wiedział:

Wczoraj policja pobiła europosła Łukasza Kohuta oraz pobiła i zatrzymała posła Macieja Kopca.
To tyle w temacie immunitetu i przestrzegania prawa.

PS:
Na 50 tys wykonanych testow w Polsce, 14 tysiecy zarazonych.
Będzie się działo….

PS2:
Wlasnie sie dowiedzialam, ze kumplowi z Polski zmarła babcia. Najpierw karetka wozila ją od szpitala do szpitala, objechali siedem i nigdzie nie bylo wolnego miejsca. W koncu w ósmym szpitalu ją przyjeli, test co prawda wyszedl negatywny na covid, ale polozyli ja w sali z chorymi na covid.
I tyle.
A stoleczny szpital MSWiA wlasnie wystosowal w mediach spolecznosciowych dramatyczny apel, bo na 80 chorych maja tylko dwie pielęgniarki i dwóch lekarzy…


Responses

 1. Na chwilę obecną każda ze stron prezentuje odmienny przebieg wydarzeń odnośnie tego zdarzenia

  ciekawe jak było faktycznie?

 2. Oj tam, oj tam… po faszystowsku to się policja zachowywała za poprzedniej władzy, a posłowie nie od dzisiaj potrafią dostać za niewinność, hehe
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/bojke-z-poslem-wiplerem-zaczela-policja-posel-pobity-przez-policje/j68qywv

 3. @Zaciekawiony:
  Policja klamie:

  Jest wielu swiadkow potwierdzajacych wersje Macieja Kopca.

 4. @EmerytowanyPies:

  Dlaczego usprawiedliwiasz faszystowska policję lamiącą prawo?

 5. @Zaciekawiony
  “ciekawe jak było faktycznie?”
  – Znając polską policję i stosunek do prawdy oraz prawa prezentowany przez większość znanych mi policjantów, to było tak, jak pisze pobity poseł.

 6. Polska Policja i ich wiarygodność. Serio ktoś im wierzy po tym jak twierdzili, że nie zabili Stachowiaka? Albo po tym jak twierdzą, że nie działają w celu wypełnienia wyników mających poprawić statystykę? Albo jak twierdzą, że działają w imię bezpieczeństwa obywateli po czym ignorują własną akcję propagandową dotyczącą bezpieczeństwa pieszych?

  Resztki wiarygodności policjanci stracili po strajku w 2018r.- z perspektywy czasu wygląda na to, że sprzedali swoją lojalność dyspozycyjność za pieniądze. Teraz widać, że sprzedali moralność.

  ps.: czasami wszak nie kłamią gdy wiceminister potwierdza, że policjanci cięli konfetti.

 7. @mall:

  Nalezy jeszcze dodac, jak zachowali sie podczas strajku tzw. “przedsiębiorców”. Otoz, nagle masowo policjanci z okręgu gdzie mial sie strajk odbywac pobrali sobie zwolnienia L4.

  Jak jest demonstracja zwyklych ludzi, to nic takiego nie ma miejsca – jest za to gaz w oczy, wyciaganie z tlumu i pałowanie. Metody zomowskie.

 8. @futrzak
  Widzi Pani, ja tutaj nikogo nie usprawiedliwiam. Polecam przejrzeć to:

  W tych kwestiach niewiele się zmieniło od zarania, Policja/Milicja/inne to było, jest i zawsze będzie narzędzie władzy i tyle. Obojętnie jak bardzo się je przypudruje.

  Proszę spojrzeć co działo się niedawno w demokratycznej i socjalnej Francji przy protestach żółtych kamizelek… tam to dopiero była policja brutalna. Ale jakoś nie wyzywa Pani francuzów od faszystów. Hehe

  A co potrafi się dziać w innym przez Panią ukochanym raju socjalizmu, Szwecji?
  https://en.wikipedia.org/wiki/2008_Malm%C3%B6_mosque_riots
  Tam jak trzeba było, to policja też się nie patyczkowała i zdaje się wtedy też jakichś parlamentarzystów poturbowano. Tam jednak ktoś z góry postanowił, żeby ukręcić sprawie łeb, miasto otoczono kordonem a prasa (w tym zagraniczna) dostała moratorium na informacje (jak w Chinach podczas wydarzeń na Placu Niebiańskiego Pokoju)… ale wtedy nikt nie darł się, że faszystowskie metody stosują. Ciekawe dlaczego? Bo swoi socjaliści?

  Ja swoje zarówno w milicji jak i później w policji przesłużyłem. Panie nie wie i się nie zna co to za praca, więc niech się Pani lepiej nie wypowiada.

 9. @EmerytowanyPies
  “Tam jednak ktoś z góry postanowił, żeby ukręcić sprawie łeb, miasto otoczono kordonem (…)”
  I tak ukręcono, że aż wszyscy o tym wiedzą a “moratorium na informacje” było tak bardzo, że aż prasa o tym pisała. Bajki to dzieciom.

  Notki na blogu o Francji były. Więc zakładam, że to ma być przykład na to, na ile policjanci cenią swoje słowa.

  “Panie nie wie i się nie zna co to za praca, więc niech się Pani lepiej nie wypowiada.”
  – Nie do mnie, ale odpowiem: czy trzeba być szewcem, żeby móc mówić, że buty niewygodne?

  Sama koncepcja, że zwykły zjadacz ziemniaków nie powinien krytykować policji (czy wojska) jest ze swojej istoty faszystowska. Mundurowi powinni służyć społeczeństwu, bo to ono zrzuca się na ich całkiem niezłe pobory, lepszą opiekę zdrowotną, wczesną emeryturę i temu podobne frykasy.

  “Policja/Milicja/inne to było, jest i zawsze będzie narzędzie władzy i tyle. Obojętnie jak bardzo się je przypudruje.”
  – No i tyle jeśli chodzi o prawdę w tym, co napisałeś.

 10. @Andrzej B. i @mall

  Panowie kpią? Policja to nie monokryształ. To różni ludzie o różnych poglądach, historii doświadczeniach… a wy byście od razu odpowiedzialność zbiorową chcieli w tej kwestii.
  Sprawa jest na razie rozwojowa. Mamy oświadczenia obu stron. I dopóki któreś nie zostanie podważone/udowodnione, to – jak to w footbalu mówią – piłka w grze. hehe

  Ja jednak na chwilę obecną bardziej wierzę policji.

 11. @Andrzej B.
  I tak ukręcono, że aż wszyscy o tym wiedzą a “moratorium na informacje” było tak bardzo, że aż prasa o tym pisała. Bajki to dzieciom.

  Tak pisała, że do dziś nie wiadomo jak to dokładnie przebiegało. Materiału wideo i fotograficznego jest mniej niż z Chin z 81go
  A w Chinach też to nie tak przebiegało, jak wszyscy pokazują…. polecam ten link…
  na blogu Rafala Bauera kiedyś znalazłem:
  http://www.evernote.com/l/AB-Q2XUat1BCH6pBHQQMEVmnARM-t6WSFKw/

 12. @EmerytowanyPies
  “Policja to nie monokryształ. To różni ludzie o różnych poglądach, historii doświadczeniach… ”
  …i dlatego ja zakładam, że jest duża szansa, że będą oportunistycznie kłamać.

  “(…) a wy byście od razu odpowiedzialność zbiorową chcieli w tej kwestii.”
  – Ktoś nawołuje do wyciągania konsekwencji? Nie. Więc znowu: bajki to dzieciom (wnukom?).

 13. Zapomniałbym. W temacie “Tak pisała, że do dziś nie wiadomo jak to dokładnie przebiegało”: dokładnie to samo można napisać o przebiegu większości doskonale znanych wydarzeń w historii, najnowszej lub nie. Jeśli dokładna wiedza, jak coś przebiegało, ma być kryterium utajniania czy faszyzacji państwa (bo przecież użyłeś do tego, jako kontrprzykładu), to jest to kryterium absurdalne.


 14. Panowie kpią? Policja to nie monokryształ. To różni ludzie o różnych poglądach, historii doświadczeniach… a wy byście od razu odpowiedzialność zbiorową chcieli w tej kwestii.

  Organizacja, ktora jest oplacana z pieniędzy podatnikow, ktora z definicji ma sluzyc do stania na strazy prawa, a sama to prawo lamie i nie ma w niej zadnych mechanizmow do pozbywania sie “czarnych owiec” – otoz taka organizacje nalezy rozwiazac i stworzyc nowa, na zupelnie innych zasadach i zrobic weryfikacje wszystkich zanim sie ich zatrudni.

  Takie rzeczy robiono nie raz (nawet w Polsce).

  Policja łamiąca prawo, gazująca i bijąca obywateli, ktorzy MAJA PRAWO do demonstrowania, jest policją faszystowską.


  Mamy oświadczenia obu stron. I dopóki któreś nie zostanie podważone/udowodnione, to – jak to w footbalu mówią – piłka w grze. hehe

  Oswiadczenie policji zostalo podwazone i są na to świadkowie. Mam nadzieje, ze pobity posel sprawi, ze wyciągnięte zostaną konsekwencje.

  Policja na codzien tez i w innych sytuacjach nagminnie łamie prawo – np. gdy jest wzywana do dzikiej eksmisji. Nikt nie ma prawa wyrzucić najemcy z lokalu siła, bez nakazu sądowego – a jednak gdy czyściciele kamienic to robia i wzywana jest policja, owa policja NIC NIE ROBI.
  Tak bylo w Warszawie, Krakowie, wielu innych polskich miastach.
  Dlaczego wobec funkcjonariuszy, ktorzy odmawiaja stana na strazy prawa, nie sa wyciagane konsekwencje?

  Gdzie byli ci “dobrzy” jak zamordowano Igora Stachowiaka? Gdzie byli ci dobrzy, jak spalono zywcem Jolantę Brzeską? Czy to oni twierdzili, ze ofiara popelnila samobojstwo, a potem umorzyli śledztwo?

 15. I jeszcze, najswieższe doniesienia:

  “Zgarnęli słuszny wpierdol. Jeszcze kilka takich operacji i bezkarne tłumy odważnych zaczną wyraźnie rzednieć” – komentują policjanci. Mobilizują się wierszykiem: “Margot – Lempart / Dwa bratanki / Gaz, prąd, wpierdol / I w kajdanki”

  Mila, pokojowo nastawiona policja polska.
  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26432998,agresywne-reakcje-policjantow-w-calej-polsce-pis-dopinguje.html?fbclid=IwAR2cgn_jCUBXzbUMgIs7aGy6eLfmY1yRnG9A6tO1kEHUPT7jFow3M3wnqsI

 16. @Emerytowanypies: Oczywiście, że Policja to nie monokryształ. Niemniej jednak wobec sankcjonowanego prawem aparatu represji stosuje się wyższe wymagania w zakresie moralności i etyki niż wobec innego przeciętnego obywatela.

 17. @mall:

  Zeby chociaz odpowiadali tak, jak zwykli obywatele.
  Kowalski jak kogos pobije to ma sprawę w sądzie. Policjant?
  Nawet jesli kogos niewinnego zabija, jak Igora Stachowiaka, to okazuje sie, ze w sledztwie gina dowody (np. wydruk z badania alkomatem), gina nagrania kamer monitoringu, a zmasakrowana twarz i cialo denata byly efektem tego, ze sie rzucal na policjantow – skuty kajdankami i obezwladniony paralizatorem.
  Mordercy dostali śmiesznie male wyroki, a jaka odpowiedzialnosc poniesli pozostali policjanci zaangazowani w sprawe?

  Po doniesieniach medialnych, w maju 2017 zdymisjonowano dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu i jego zastępcę ds. prewencji. Wszczęto również postępowania dyscyplinarne wobec odwołanego komendanta miejskiego policji we Wrocławiu i jego zastępcy.
  W czerwcu 2017 pięciu funkcjonariuszy, biorących udział w zatrzymaniu Igora Stachowiaka, zostało wydalonych z Policji. Natomiast komendant wojewódzki Arkadiusz Golanowski, jego zastępca Piotr Niziołek, komendant miejski Dariusz Kokornaczyk oraz Arkadiusz Małecki, który był komendantem miejskim w dniu tragedii, zaraz po emisji reportażu złożyli wnioski o przejście na emeryturę i zwolnienia lekarskie i nie ponieśli konsekwencji za ukrywanie faktów, a dodatkowo otrzymali 6-miesięczne odprawy

  No i tacy to dobrzy policjanci, cudowni! Gdyby nie raban w mediach w ogole nawet nie byloby tego wydalenia z policji biorących udzial w zatrymaniu.

 18. Gdzie drwa rąbią tam drzazgi lecą

 19. @futrzak: znam sprawę (jalozna nie znać!? A przecież paskudnych spraw jest więcej!) Skróciłem swoją wypowiedź do absolutnie kluczowego postulatu o wyższych wymaganiach.

 20. Wczoraj podczas demonstracji w obronie kobiet pod kościołem Św. Krzyża w Warszawie policja zezwalała i obojętnie się przyglądała, jak faszystowskie bojówki niejakiego Roberta Bąkiewicza (tego od Marszu Niepodległości) szarpały ludzi, biły i zrzucały ze schodów (zrzucono ze schodów m.in. dziennikarza relacjonującego wydarzenia w trakcie transmisji, i to z tego co wiem nie tylko jednego, aczkolwiek tylko zrzucenie tego jednego widziałem). Demonstranci krzyczeli hasło “faszyści, policja, jedna koalicja”, co wobec takiej sytuacji jest jak najbardziej prawdą.

 21. @raj:

  Zrzucili jeszcze dwie kobiety, jedna w szpitalu, wzywali do niej karetkę :(

 22. A tymczasem demonstrujący weszli wczoraj do kosciolow.

  Kaja Godek przerazona, bo demonstranci pod jej chalupą zablokowali domofon.
  Księża przerazeni, policja konna stoi na wejsciach do kosciolow.

  I dobrze. Niech się boją bydlaki, już czas.

 23. Aszdziennik o Godek dzisiaj to malutka pociecha w tych strasznych dniach:
  https://aszdziennik.pl/131077,godek-chce-dreczyc-kobiety-takze-godek-czuje-sie-dreczona-przez-domofon
  Natomiast protesty pokazuja cos, co my warszawiacy (ale nawet mieszkancy wzglednie malych miast, bo juz chyba od 200 000 mieszkancow populisci nie wygrywaja) wiemy od dawna. U nas jest inaczej niz w Polsce. A Polska to zapyziala ultraklerykalna wies, ich jest wiecej, oni nas w ostatnich wyborach przeglosowuja. Oni napelniaja koscioly nawet po najwiekszych skandalach pedofilskich i oni teraz swietuja. I kto wie, pewnie znow wygraja, bo tak dziala demokracja.
  Ale ciesze sie, ze przynajmniej wielu moich znajomych przestalo popierac konfederacje. Oczywiscie, ze nie wszyscy, sa tacy, ktorzy zapewne bronia kosciolow z ONR przed lewactwem, bo tak ich wychowano. Ale radosc z jednego nawroconego jest wieksza, niz z Was, ktorzy na konfe nie glosowaliscie nigdy, jak glosi przypowiesc.
  Gdyby klopoty mojej zony byly dzis, a nie ponad rok temu, nie mialbym zony, a syn matki. Najchetniej bym takich obroncow zycia okladal golymi piesciami i szczerze, to od liceum pierwszy raz zaczalem robic pompki na piesciach. Ida takie czasy, ze nie wiadomo co sie przyda. Z bykiem ONR z kastetem nie wygram, ale nie chce byc latwym przeciwnikiem dla nazioli, ktorych coraz wiecej wypelza na ulice.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: