Posted by: futrzak | 30 September 2020

Pooolska, mieszkam w Poooolsce…

Dziś: przedstawiamy państwu nowego ministra edukacji i nauki:

“Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana”.

“Wyobraźcie sobie rodzinę, w której mężczyzna zajmuje się małymi dziećmi, karmi je, ubiera, szykuje do szkoły. Ta rodzina nie jest w stanie przetrwać więcej niż dwa miesiące, trzy miesiące”.

„Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”.

„Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców”.

“Niekiedy istnieje konieczność zastosowania przymusu fizycznego, w tym kary cielesnej. Konieczność stosowania tego rodzaju kar wydaje się być oczywista”.

“Skończmy dyskusję o tych obrzydlistwach LGBT, homoskesualizmie, biseksualizmie”.

“To szatan. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę, to uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród”.

“Zawsze będę przeciwnikiem promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń. I żaden rektor, i żadna Konferencja Rektorów Szkół Wyższych mi tego nie zabroni. Weszli w uniwersytety, weszli w nauczanie, weszli w szkoły i zaczynają burzyć podstawową tkankę społeczeństwa, jaką jest rodzina”.

“Rzetelnie to jest wówczas, kiedy powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni [pedofilia w kościele – przyp. mój] i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w kościele”.

Podkreślam: to minister edukacji i nauki. Z partii wybranej przez większość Polaków i Polek, w demokratycznych wyborach. Bo prawa człowieka to jakiś idiotyzm jest. Dla faszystów – dodajmy.


Responses

 1. Wykształcony na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. To nie może być zbieg okoliczności.

 2. @mall:

  Nie jest. Ta uczelnia niestety ryje ludziom mózgi.

 3. Warto też dodać, że poglądy Czarnka sa poglądami PIS. Potwierdził to Sasin (źródło: https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1492339,sasin-przemyslaw-czarnek-men-poglady-polityczne.html).

 4. … bo nie jest! To jest celowe działanie, aby ogłupiać ludzie już od kołyski!

 5. Oczywiście, gdyby miał inne poglądy nie zostałby ministrem, to katolicki oszołom!

 6. Zaczyna jak Giertych. Ciekawe czy skończy jak Giertych?

 7. @Łukasz

  Oby jak najszybciej.

 8. Wstyd się teraz przyznać, ale też tam studiowałam, bynajmniej nie ze względów ideologicznych (w moich okolicach nie było tego kierunku/ filologia romańska, jakby co). Przyznam się, że przepłakałam całą noc po zobaczeniu planu zajęć pierwszego roku (zajęcia typu “Biblia dziś” i tzw. katolicka nauka społeczna…) Na szczęście jestem bardzo odporna na rycie mózgu ;)

  Ten chory człowiek musiał być na roku z moją współlokatorką z akademika. Ludzie, którym nie udało się dostać na prawo, szli na kanoniczne. Na drugim roku zapisywali się na normalne prawo jako drugi kierunek. Tylko w ten sposób mogli się na to normalne dostać, nie tracąc roku. (to by tłumaczyło te dwie magisterki “geniusza”. No, chyba, że on tak z powołania to kanoniczne robił, co go jeszcze bardziej pogrąża)

  Na szczęście nie mieszkam w Pl. Coraz bardziej wstydzę się mojego kraju.
  Miałeś, chamie, złoty róg…

 9. @Justyna:

  Ale jak to nie było filologii romańskiej “w moich okolicach”?
  Co Ty opowiadasz? Ulicę dalej od KUL jest UMCS, a Zakład Filologii Romańskiej powstał na UMCS w roku 1974.

  Co więcej, zeby dostać się na UMCS nie trzeba bylo miec świadectwa z religii ani opinii proboszcza, wystarczylo (wtedy, lata 90-te) zdać egzaminy…

 10. @Łukasz: oby Czarnek nie skończył jak Giertych. Jest dalej osobą wpływową i, najwyraźniej, dalej jest w polityce skoro był na wieczorze wyborczym Hołowni, który właśnie zakłada partię katolicką (nie może być inna jak jej prezesem ma być były redaktor programowy Religia TV), choć nie będzie jej członkiem.

 11. @Futrzak
  Póżne lata 90 i początek XXI wieku to były lata, kiedy roczniki wyżu demograficznego starały się dostawać na uczelnie. To była masa.
  Samo zdanie egzaminu nie gwarantowało dostania się na daną wymarzoną uczelnię.
  Na moim 1 roku na AGH w 2001 przyjęto 40% więcej studentów jak rok wcześniej, a i tak było 10 osób na miejsce…. :-/

  Na KUL szły często gęsto osoby, które w tej uczelni widziały jedynie taką furtkę bezpieczeństwa, w przypadku niedostania się na żadną inną uczelnie z powodu np. braku miejsc albo innego zrządzenia losu.

  Tak na KUL wylądowała moja dobra znajoma i kolega z klasy, oboje zatwardziali ateiści.
  Ona starała się i do Wawy i na UMCS i na UJ… ostatecznie wylądowała na psychologii na KUL.
  W tamtych czasach mieliśmy w kręgu znajomych z nich solidną polewkę, bo oni zawsze tacy areligini byli, a tu ZONK i będą się “katolickiej nauki społecznej” uczyć i zdawać.

  Tak swoją drogą na marginesie, to KNS wywodzący się z Rerum Novarum taka głupia nie jest ;-)

 12. @ Jestem z północy, w Gdańsku nie było. O UMCS nawet nie słyszałam, dopóki nie przyjechałam do Lublina ;) Poza tym było sporo osób na romańskiej z mojego LO właśnie tam, więc były jakieś “kontakty”. No i Lublin tani był. Nie wiem, jak teraz. Dało się przeżyć.

 13. @Futrzak Moja pani promotor wykładała właśnie na UMCS, na KUL była w “gościnnych występach”. Cudowna osoba.

 14. @PawelW:

  Samo zdanie egzaminu nie gwarantowało dostania się na daną wymarzoną uczelnię.
  Na moim 1 roku na AGH w 2001 przyjęto 40% więcej studentów jak rok wcześniej, a i tak było 10 osób na miejsce…. :-/

  I co z tego? Twoje rozumowanie jest błedne. Z faktu, ze jest wyz demograficzny nie wynika, ze bedzie rowne oblozenie kierunkow. In fact, nigdy nie bylo.
  Na UMCS (ktory skonczylam) na psychologie, prawo, medycyne zawsze bylo wiecej kandydatow, niz miejsc, w czasach wyzu o jedno miejsce ubiegalo sie nawet i po kilkanascie osob. Tymczasem kierunki takie jak matematyka, fizyka, filologia romanska, rosyjska nie mialy pelnego oblozenia.
  A swoje powody Justyna sama wyzej wyjasnila.

  Swoja droga, to ci twoi znajomi to chyba tacy teoretyczni ateisci – bo zeby dostac sie na KUL musieli przedstawic swiadectwo z religii oraz opinie proboszcza.

 15. @Futrzak
  A swoje powody Justyna sama wyzej wyjasnila.
  Jak pisałem posta, to jej komentarzy jeszcze nie było. Komunikat przyjęty.

  Swoja droga, to ci twoi znajomi to chyba tacy teoretyczni ateisci – bo zeby dostac sie na KUL musieli przedstawic swiadectwo z religii oraz opinie proboszcza.
  A to jest właśnie ich dosyć dobrze kryta tajemnica, bo się do dziś nie przyznali jak im się to wtedy udało pozałatwiać ;-)
  Pewnie dali komu trzeba w łapę

 16. @ Futrzak i Paweł
  Na romańską były dwie osoby na miejsce :)
  U mnie zaświadczenie od proboszcza to była pestka. Chyba tylko świadectwo chrztu było potrzebne, opinii sobie nie przypominam. Na msze już wtedy nie chodziłam. Ochrzczona byłam, to i kwit dał. Ksiądz ok. 70 i za kołnierz nie wylewał.

 17. Nie minister edukacji, a minister dystrakcji – jak już ktos wyżej wspominał, niestety może być w tym bardzo dobry:(

 18. takim cherry picking z wypowiedzi to można osmieszyć każdego ( vide
  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/403789,minister-edukacji-krystyna-szumilas-ludzie-uwierzyli-w-amber-gold-bo-nie-chodzili-do-gimnazjum.html)

  ale niepomiernie mnie cieszy wycie salonu – tym bardzej zabawne jak dociera na antypody :P


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: