Posted by: futrzak | 18 March 2020

Z dobrych wiadomosci….

Naukowcy urugwajscy z UDELAR (Universidad de la Republica), we wspolpracy z instytutem Pasteura, opracowali test do diagnozowania koronawirusa.
Prace rozpoczeto pod koniec grudnia, wczoraj zakonczyły sie sukcesem.
Wyglada na to, ze problem braku wystarczajacej liczby testow do diagnozowania w Urugwaju został (oby) rozwiazany.

zrodlo


Responses

 1. Jeszcze jedna dobra wiadomość. Jest tutaj (za paywall):

  https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,25799484,lekarze-nie-moga-zaslaniac-sie-klauzula-sumienia-przelomowy.html

  Wstęp artykułu:

  W Europejskim Trybunale Praw Człowieka zapadł przełomowy wyrok. ETPR uznał, że klauzula sumienia nie może stanowić przeszkody do udzielenia pomocy medycznej.

  Chodzi o wyrok w sprawie dwóch położnych, Szwedki Ellinor Grimmark i Norweżki Lindy Steen. Kobiety skarżyły Szwecję, która odmówiła im prawa do wykonywania zawodu, jeśli odmawiają uczestniczenia przy zabiegach aborcji ze względu na klauzulę sumienia. Trybunał zgodził się z władzami Szwecji.

  Kobiety powoływały się na art. 9 (prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania), art. 10 (prawo do wyrażania opinii) i art. 14 (zakaz dyskryminacji) – żądając prawa do wykonywania zawodu z wykluczeniem asyst w procedurach przerywania ciąży.

 2. @Grzegorz:

  Rzeczywiscie dobra wiadomosc! Dzieki!

 3. Prawda, czy kłamstwo, że feministki doprowadziły do epidemii w Hiszpanii?
  Coś takiego wysłuchałem w Polskim Radiu i jestem w szoku, bo to zbrodnia na narodzie…

  To mnie bardziej uderzyło, niż Boris Brexit, przynajmniej jego działania mniej póki co zabiły…

 4. Ja chromolę co za bzdury…. feministki doprowadziły do epidemii w Hiszpanii…..
  Szkoda, ze na wordpressie nie ma ikony facepalmu :-/

  Natomiast, wszystko wskazuje na to, ze Polska bedzie podążać drogą Hiszpanii – tyle ze w Polsce ludzie nie beda umierac na COVID-19, tylko na “niewydolnosc oddechową” tudziez jakies inne, tajemnicze choroby – bo w Polsce ilosc wykonywanych testów jest jedna z najnizszych w Europie, wiec nie wiadomo ile ludzi zachorowalo i nie są oni izolowani.

 5. Ze sformułowaniem “feministki doprowadziły do epidemii w Hiszpanii” wybitnie się nie zgodzę… co najwyżej, że ich marsze wybitnie pomogły się jej rozprzestrzenianiu… ale równie bardzo pomogły nieodwołane mecze piłki nożnej ;-)

  https://english.elpais.com/society/2020-03-09/womens-day-marches-in-spain-attract-mass-numbers-despite-coronavirus-fears.html

 6. Na szczęście medium z którego pochodzi pani serwująca te siejące nienawiść brednie właśnie upada. I to jest jakaś dobra w tym wiadomość. Za to branie za dobrą monetę wypowiedzi osób z tej i takich redakcji jest dość… dziwne. Rozumiem toksyczną atmosferę medialną w Polsce, ale na boga, izolujmy się przynajmniej od najgorszego ścierwa. Czyli Karnowskich, Kurskich (obu) i Lisa…

 7. Rewolucja Energetyczna,
  Praktycznie skreśliłeś wszystkie polskie media, bo chyba nie chciałeś polecic Rydzyka, czy Super Ekspresu.
  Sam z polskich mediów czytam rzadko onet i wyborczą, ale też słucham polskiego radia… za pośrednictwem tego kanału. Przynajmniej mam ogląd co nadają obie strony.

 8. @Wojtek Inżynier
  Nie, skresliłem wSieci i resztę “w”, TVP, GW, Newsweek Polska i naTemat. Z czego GW nie do końca, bo to nie Kurski jest tam ostatecznym decydentem. Ale ta piątka to są hieny najgorszego sortu, robiące ze swoich mediów propagandowe szmatławce dla oligarchii. Każdy z nich to robił przez całe życie, bez grama przyzwoitości i skrupułów, znajdując dla siebie równie nieetycznych wykonawców.
  Reszta to jest poziom średnio-niski, gdzie można przeczytać normalne rzeczy, lepiej lub gorzej zrobione i napisane (o Rydzyku nawet nie myślałem, to trudno nazwać mediami w sensie dostarczania informacji)

 9. Natemat ma imho rewelacyjny aszdziennik i tego im nie odmówisz :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: