Posted by: futrzak | 20 October 2019

Obrona demokracji….

Jaka znowu demokracja. To republika bananowa i to od dawna:

Wczoraj odbyła się rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w sprawie ogrodu jordanowskiego na Powiślu przy ulicy Szarej. Ogród został na dziko zreprywatyzowany i oddany w ręce znanego handlarza roszczeń Macieja Marcinkowskiego w 2010 roku. Władze Warszawy robiły wszystko, żeby działkę mógł zabudować apartamentowcami. W ten sposób wartość parku wzrosła do setek milionów złotych. Dopiero opór okolicznych mieszkańców sprawił, że udało się zatrzymać zabudowę.

Marcinkowski miedzy innymi dzięki moim zawiadomieniom do prokuratury trafił na ponad rok do aresztu pod zarzutami próby wyłudzenia wartych dzięsiątków milionów złotych działek pod Pałacem Kultury i gimnazjum na Twardej. Dzisiaj toczy sie proces jego i jego syna. Komisja reprywatyzacyjna odebrała ogródek na Szarej wraz z innymi działkami Marcinkowskiemu.

Rafal Trzaskowski przez swoich pełnomocników z kancelarii pana Dubois zażądał wczoraj oddania ogrodu Marcinkowskiemu. Sąd oczywiście przychylił się do jego żądań i Marcinkowski wychodził z sądu zwycięski. Ogród wraca w jego ręce. Co więcej pełnomocnicy ratusza poprosili sąd o wytyczne jak maja oddawać nieruchomości w przyszłości.

Czaice? Chcą wrócić do dzikiej reprywatyzacji!! Pomimo dwóch wyroków Trybunału Konstytucyjnego, które de facto zamykają całą dziką reprywatyzacje. Pomimo gigantycznej i nigdy nie rozliczonej korupcji w ratuszu. Po takim wysiłku, tylu łzach, tylu ofiar chcą dalej oddawać nieruchomości w prywatne ręce!

We wtorek kolejna rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Tym razem sąd będzie decydować, czy oddac kamienice Markowi Mossakowskiemu na Nabielaka. Kamienice w której mieszkała Jolanta Brzeska. Kamiennice z której została porwana i spalona żywcem. Trzaskowi zapewne znowu zażąda oddania nieruchomości skazanemu prawomocnie kryminaliście.

Trzaskowski to nie żaden pisior, przypominam.
Cyt z Jana Śpiewaka


Responses

 1. Jak chcesz się wk… jeszcze bardziej polecam dzisiejszy wpis Jana Śpiewaka na fejsie i 235 000 zł dla PiSiora kary zasądzone przez sąd.
  Jak ja gardzę POPiSem (ale nawet w tych wyrokach widać, jak PiS jest gorszy – PO kradnie i trwoni nasze pieniądze, PiS niszczy ludzi porządnych).

 2. W moim systemie wartości nie ma gorszej zbrodni, niż morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, a juz spalenie kogoś żywcem jest potworne.

  Jolanta Brzeska spłonęła w 2011 roku. Wtedy ani Polską, ani Warszawą nie rządził PiS.

  Sledztwo zostalo umorzone, a bylo prowadzone w skandaliczny sposob. Sledztwo zostalo wznowione w 2016 roku i przeniesione poza Wawę.
  Prokurator generalny zarzucił pierwszemu śledztwu przyjęcie błędnej kwalifikacji czynu, brak planu śledztwa, zaangażowanie niedoświadczonych prokuratorów i funkcjonariuszy, niedokładne oględziny na miejscu, gdzie znaleziono zwłoki oraz nieprzeprowadzenie wielu dowodów lub badanie ich długo po zdarzeniu.

  Sprawa nie jest wyjasniona do dziś.

  Żadne kary pieniężne dla kogokolwiek nie przykryja tego badytyzmu i odrażającego zabójstwa ze szczególnym okrucienstwem. W ogole nie rozumiem, jak mozna w tym kontekscie cokowiek takiego wspominac.
  A teraz Trzaskowski pewnie będzie się domagać oddania kamienicy w ręce skazanego prawomocnie kryminalisty, który prawdopodobnie byl zamieszany w morderstwo Jolany Brzeskiej.

  Serio, będziesz nadal twierdzil, ze “PiS gorszy”? Dlaczego tak usilnie starasz sie pominąć i w ogole zlekcewarzyć fakt zabójstwa poprzez podpalenie? To wg ciebie nic zlego? A moze będziesz udawac, ze dzialanosc Jolanty i fakt, ze kamienica, w ktorej mieszkala, zostala przekazana przestępcy, nie ma tu w ogole nic do rzeczy?

 3. To wszystko nie ma dobrego brzmienia. W jaki sposób przedstawił Trzaskowski stanowisko Ratusza, jakich argumentów użył i czym uzasadnił swoje poczynania?

  Warto by się zapoznać, czy też należy się zacząć oburzać już wcześniej?

 4. Odniosłem się do niszczenia Jana Śpiewaka przez POPiS, sprawa Jolanty Brzeskiej to inny problem. Pokazuje, że ten podział na PO i PiS jest dość sztuczny, bo PiS tej sprawy nie rozwiąże by własnych brudów nie wyciągać. Szoł tak, prawda nie. Seks z 13olatką marszałka i powieszenie w celi koste kiego to nie są błache rzeczy. I na pewno związane z władzą podczas gdy spalenie ppani Brzeskiej to mogła być mafia…

 5. @Wojtek:

  Oh inny problem? Nie zwiazany z wladza!?!?!

  Ktoś morduje dzialaczkę ruchu lokatorskiego, oblewając ją benzyną i paląc zywcem.

  PRZEZ OSIEM LAT SPRAWA JEST NIEWYJASNIONA I JEST TO DZIALANIE CELOWE.

  Sledztwo Spiewaka wyraznie pokazalo, ze umoczeni byli czolowi urzędnicy ratusza, nie wyłączajac prezydenta miasta, oraz śmietanka prawników, a ty na to – nie bylo zwiazane z wladza!?!?!?!

  Serio???? Policja, sądy i prokuratura to niby pod co podlegają? Pod pana Staśka spod monopolowego????

 6. Oczywiście, ze Jolę Brzeską spaliły jakieś najemne zbiry, ale oni działali na czyjeś polecenie.
  A na czyje polecenie w śledztwie popełniono rażące błędy i zaniedbania, dzięki ktorym zniszczono dowody, a sprawa jest niewyjasniona do dzis!?!?!

  Bandyci i mordercy zdarzają się wszędzie – natomiast tylko w republikach bananowych rządzonych przez oligarchię prokuratura i policja okazują się “bezradne” w wyjasnianiu morderstw, w ktorych ofiarami sa ludzie sprzeciwiajacy się mafii.
  Zapamiętaj to sobie.

 7. Dziwi mnie tylko, że jakoś przemilczasz jak PiS prześladuje Jana Śpiewaka. Nie wiem jak w Urugwaju, ale w Warszawie 235 000 zł to dużo. Fakt nie spalili go, ale sprawa spalenia pani Brzeskiej jest niewyjaśniona od 8 lat. Od 4 lat rządzi PiS.
  Żyję w kraju w którym boję się władzy, sądów, urzędników i kościoła. Kogo chcesz uświadamiać?
  Warto się obudzić z patrzenia w jedną stronę tylko bo zwyczajnie brak obiektywizmu odbiera wiarygodność.


 8. Marek Mossakowski kupił roszczenia do kamienicy na Nabielaka za 1500 złotych. Za kolejne 300 złotych kupił prawa do odszkodowania. Kamienica była zburzona w 70% w czasie wojny. Otrzymał nowiutką kamienicę na Dolnym Mokotowie decyzją Mirosława Kochalskiego w 2006 roku. Niedługo później na jego konto wpłynęło 1,9 miliona złotych tytułem „odszkodowania”. Zaczęło się czyszczenie nieruchomości. Do mieszkania, w którym mieszkała Jolanta Brzeska Mossakowski próbował się włamać za pomocą szliferki. Żądał od lokatorów pięniędzy za korzystanie z chodnika i części wspólnych. Brzeska nie chciała się wyprowadzić. W marcu 2011 roku została porwana ze swojego mieszkania i spalona żywcem w Lesie Kabackim. Prokuratura zrobiła wszystko, żeby nie wykryć sprawców. Nie zabiezpieczyła monitoringu, nie przesłuchiwała długo kluczowych świadków. Prowadziła sprawę pod kątem samobójstwa. Zdaniem prokuratorów Brzeska wylała na siebie olej opałowy, podpaliła się a następnie posprzątała po sobie i ukryła kanister. Mossakowski sprzedał następnie 8 lokali za kilka milionów złotych a jedno sprzedał swojemu współpracownikowi za 12 tysięcy złotych a drugie oddał mamie.

  Komisja wydała decyzje, która odbierała dwa mieszkania i nakazała zwrot 2,9 miliona złotych przez Mossakowskiego do budżetu miasta stołecznego Warszawy. Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję i zażądał, żeby Mossakowski zatrzymał pieniądze zarobione na Nabielaka i nie oddawał dwóch lokali komunalnych.

  Dzisiaj Sąd znowu stanął po stronie skazanego prawomocnym wyrokiem kryminalisty Marka Mossakowskiego. Zgodził się z Trzaskowskim i unieważnił decyzję Komisji. Zignorowała zupełnie wyrok Trybunału Konstytucyjengo z 2016 roku w sprawie reprywatyzacji. Sądy znowu stają po stronie bezprawia przeciwko interesowi publicznemu. Mamy do czynienia z rokoszem sądów administracyjnych, które łamią wyroki Trybunału Konstytucyjnego i dowolnie na korzyść handlarzy roszczeń interpretują dekret Bieruta.

  Sąd nakazał tez wcześniej zwrot Robelkowi i jego wspólnikowi, który zdaje się jest obecnie w areszcie, kamienicy na Mokotowskiej 40. Tam też była ewidentna korupcja i łamanie elementarnych przepisów prawa.

  Tak się rodzi autorytaryzm. Naga przemoc sądów pozbawiona jakijkoliwek podstaw prawnych i moralnych. Czarne chmury zebrały się nad Warszawą. Najgorsze jest poczucie bezsilności. Ustawy reprywatyzacyjnej nie ma, a miastem rządzi dalej proreprywatyzacyjny układ. Tak umierają demokracje.

 9. @WInżynier – żyjesz w kraju i boisz się wszystkiego ? i nawet kościoła ??( wtf – co to ma wspólnego ze sprawami jw?)
  To sprecyzujmy boisz się od początku ( to przypomnę że 24 lata rządziła UD-SLD owska mafia ) czy dopiero od 4 lat ( a wtedy jaki to ma związek z tematem )
  A może do twej ograniczonej głowki nie dociera że tzn obrona konstytucji Kwaśniewskiego ( popartej przez TYLKO 6mln ) to również a nawet przedewszystkim ochrona starego układu w SĄDACH.

  PS. Ja mam dużo uwag do PiS ale jak ktoś twierdzi że lepszy jest powrót do starego HGW układu nawet z młodszą mordą Rafałka to mnie trafia szlak.

  PS2. Dzisiejsze skazanie Śpiewaka na przeprosiny jest NIEPORÓWNYWALNE z wagą sprawy kamienic ( które dotyczą setek osób – z reguły nie majetnych ) Jest to sprawa skandaliczna ale wiązanie jej z PiS może być tylko pośrednie ( oczywiście wymaga wyjasnienia ! ) natomiast wprost można ją powiazać ze skandalicznym stanem sądownictwa.

  PS3 podobnie trafia mnie jak ktoś BEZ ZWIĄZKU z tematem dorzuca do wszystkiego KK. W Polsce chodzenie na mszę a nawet na ślub kościelny jest NIEOBOWIĄZKOWE. Jedyne co może ci zrobić proboszcz to krzyknąć za drogo chce za miejsce na cmentarzu ale wtedy to zawsze możesz poszukać na komunalnym na bank będzie taniej ;P )

 10. @Karroryfer: nie zawsze jest cmentarz komunalny a publiczne potępienie żyjących w konkubinacie w trakcie kazania może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

 11. @Futrzak
  “A na czyje polecenie w śledztwie popełniono rażące błędy i zaniedbania, dzięki ktorym zniszczono dowody, a sprawa jest niewyjasniona do dzis!?!?!”

  – Może na polecenie, może z głupoty. Głupota i lenistwo ludzi “pracujących” w niektórych typowo plecakowych służbach i instytucjach nie zna granic. Np. drogówka co do zasady uznaje, że jeśli w wypadku zginął pieszy i nie ma innych świadków, to automatycznie była to wina pieszego. Czy to na czyjeś polecenie? “Dyskretna obserwacja” w wydaniu policji to dwóch młodych byczków jak wyciętych z katalogu “Moda dla tajniaków, sezon bieżący”. Gliniarze próbują wlepiać mandaty na podstawie całkowicie nieistniejących przepisów, zwłaszcza jak im się okres rozliczeniowy kończy i norma nie wyrobiona. I tak dalej. O ile w takiej np. sprawie zabójstwa Papały polityczne naciski były na pewno, to tutaj naprawdę możliwym jest, że gliniarze i prokuratura mieli wszystko w nosie albo dwie lewe ręce.

  @Kaloryfer:
  “przypomnę że 24 lata rządziła UD-SLD owska mafia”
  – Chyba w alternatywnej rzeczywistości.

  @Wojtek inżynier
  Czasem zastanawiam się, jakie kłopoty miałby Śpiewak, gdyby nie był z dosyć dobrze ustosunkowanej rodziny. I czy czasem też by się sam nie spalił w lesie.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: