Posted by: futrzak | 30 July 2019

When abyss is looking back at you….

Taka sytuacja: do szpitala trafia dwunastoletnie dziecko w trakcie porodu.
Wg prawa polskiego seks z osobą poniżej 15 lat jest przestępstwem.

Wywiązuje się dyskusja, w której padają głosy, wydawałoby sie “normalnych” ludzi:

– nie wiemy co się stało, nie nalezy osądzać
– dzisiaj nastolatki wcześnie dojrzewają, zdarza się ze inicjują seks no i potem zachodzą w ciążę
– przeciez nie wiemy kto to zrobil, moze to kolega z klasy?
– matka i dziecko zdrowe, to najważniejsze
– pewnie sama chciała

Czym to się różni od “ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga” – czyli usprawiedliwianiu pedofilii przez biskupów?
Czy ludzie, którzy reagują jak powyzej na gwałt na dziecku – bo to jest gwałt, 11-letnie dziecko nie podejmuje świadomej decyzji o zaczęciu współżycia seksualnego – będą zszokowani, gdy ich kapłan usprawiedliwia pedofilię?

Już chyba rozumiem, dlaczego w Polsce nadal wierni przechodzą obojętnie nad przestępstwami seksualnymi ksieży katolickich.
Jedni się usprawiedliwiają “mój ksiądz taki nie jest, moja parafia taka nie jest”, a inni uznają, ze jedenastolatka sama świadomie inicjuje seks i nie wolno się na ten temat wypowiadać dopóki nie będzie wyroku skazującego.

To jest k**wa tak obrzydliwe, że aż nie mam siły dłużej o tym myśleć.


Responses

 1. Akurat tak się składa, że oglądałem w TV dyskusję na ten temat. Prawnicy byli zgodni, że w zależności od wieku ojca tego dziecka tzn. ojca dziecka urodzonego przez 12-latkę, prawo przewiduje różne rodzaje kary. Gdyby 12-latka zaszła w ciążę z osobą dorosłą, to sprawa trafia do sądu i orzeczona będzie surowa kara. Gdyby zaszła w ciążę z osobą nieletnią, to wtedy wkracza sąd rodzinny. Gdy ojcem byłby kolega z klasy, to nie byłoby sądu i kary, gdyż dzieci w tym wieku nie mogą być karane przez sąd. Może rzeczywiście lepiej zaczekać na działania policji w tej sprawie i ustalenia dotyczące sprawcy.

 2. Tak, osoba dorosla która odbywa seks z jedenastolatką odpowiada za gwałt.

  Owszem, osoba nieletnia ale powyzej 13 roku zycia nie odpowiada tak, jak osoba dorosła i to dotyczy wszystkich przestępstw.

  A poniżej tego progu wiekowego za dziecko odpowiadaja RODZICE.

  A to wszystko powyzej nijak nie zmienia faktu, ze jedenastoletnie dziecko nie podejmuje świadomej decyzji o rozpczesciu wspolzycia i proby zwalania winy na wykorzystane seksualnie dziecko są obrzydliwe – podobnie jak zmuszanie do porodu dziecka.

  Przypominam: w tym wieku ciąża stanowi zagrozenie dla zycia dziecka. To jest oczywisty fakt nie budzący wątpliwości we współczesnej medycynie i uznawanie za normalne i usprawiedliwianie ciązy u dzieci jest horrendalne.

  To uznawanie, ze dzieci plci zenskiej są przedmiotami przeznaczonymi do spelniania zachcianek seksualnych i do bycia inkubatorami i niczym więcej.

 3. Cos dziwnego sie dzieje – zaszokował mnie ostatnio wyrok dla nauczycielki za seks z 13 latkiem – nie żeby ogóle nie zasłużyła – ale 20 lat? Jak sobie śledzę inne tego typu orzeczenia z róznych krajów to jednak wyrok – masakra – nieporównywalny do innych.
  Ze dwa lata temu Polak w UK stanął przed sądem za seks z 12 latką, która wyglądała na starszą. Ot trafiła sie okazja. Sprawa by się nie wydała, gdyby student użył prezerwatywy, ale się wydała. Wyrok – studenta uniewinniono (w sumie słusznie, okoliczności były wyjątkowe), ale te komentarze o lolitce, ku***ce, o wyrachowaniu 12 latki, o skrzywdzonym studencie – koszmar.

 4. @miss:

  Tak działa patriarchat. Dorosła kobieta za seks z 13 latkiem dostaje 20 lat więzienia (Arizona, ona zostala skazana nie za gwalt, ale za sexual conduct with a minor, molestation of a child and public sexual indecency).

  Ale jak dwunastoletnie dziecko rodzi dziecko, no to sama sobie winna. Nic to, ze paragraf taki sam bez względu na płeć oskarżonych. Praktyka pokazuje, ze inaczej traktuje sie ludzi plci żenskiej, a inaczej płci męskiej.

  Dwa lata temu inna dwunastolatka urodzila dziecko w Kielcach. Ojciec – dorosla osoba, skazany na 3 lata:
  http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,21843058,12-latka-urodzila-dziecko-w-kieleckim-szpitalu-ojciec-skazany.html

 5. A takie pieklo szykuje ludziom postepowa lewica w Szwecji:

  “A man has been acquitted of raping a 13-year-old girl in Sweden because she looked “well-developed”.”

  “But both Västmanland District Court and the Svea Court of Appeal have now thrown out the charges because the legislation also states that a defendant must “know” or have “reasonable grounds to believe” that the child is under age.”

  https://www.independent.co.uk/news/world/europe/man-27-acquitted-of-raping-13-year-old-girl-in-sweden-because-she-looked-well-developed-10111432.html

 6. @Axel: Popatrz na różnicę:
  – Szwecja: facet miał proces a wyrok wywołał ogólnokrajowe oburzenie (o czym mówi przywołane przez ciebie źródło;
  – Polska: ksiądz najwyraźniej gwałci dziecko a jebany biskup wysyła dokumenty do Watykanu by móc później powiedzieć policji, że nie może wydać dokumentacji w sprawie podejrzanego księdza bo ta jest w Watykanie.

  Więc nie dość, że zwierzchnik broni podległego mu podejrzanego księdza to jeszcze podejmowane działania sugerują utrudnianie pracy policji. Wnioski wyciągnij sobie sam.

  ps.: że też ktoś 11-latkę określa mianem “nastolatki”.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: