Napisane przez: futrzak | 17 czerwca 2019

Ja, biznesmen

Takie krótkie przypomnienie wszystkim, co to wannabe:

Jeśli nie jestes w stanie płacić wszystkim swoim pracownikom pensji minimalnej, to znaczy że oczekujesz, że inni swoją pracą będą sponsorować twoja fantazję, by być prywatnym przedsiębiorcą


Responses

 1. Napisz coś proszę o blackoutach w Urugwaju i Argentynie. Co mówią miejscowi?

 2. RE juz pisze, dzis powiesi, ja zalinkuje :)

 3. Nie zgadzam się, z prostego powodu : co to znaczy pensja minimalna ? w PL : 2300 PLN brutto, a może od jutra 3500PLN brutto ? Kto to ustala ? na podstawie czego – chwytliwych haseł, jak to robi PIS ?

  Proponuję konkurs : wszyscy, którym takie hasło się podoba nie podadzą (prawdę ), ile osób zatrudniają u siebie na etacie, legalnie..

  Łatwo jest mówić: nie stać cię, nie bierz się za biznes. Ale ja dzięki temu, że kiedyś dostałem od kogoś zajęcie za kilkaset PLN ( bez umowy, bez składek, „bezprawnie” ) odbiłem się i wtedy bardzo mi to pomogło.

 4. @Marek:

  Nie zgadzam się, z prostego powodu : co to znaczy pensja minimalna ?

  W Polsce minimalne wynagrodzenie ustalane jest corocznie na podstawie ustawy z 10 października 2002 o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Wysokość minimalnego wynagrodzenia, podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów lub w Dzienniku Ustaw, w drodze rozporządzenia Rady Ministrów do 15 września każdego roku.

  Serdecznie polecam doinformowanie sie w temacie, bo pensja minimalna to zadna nowosc, obowiązuje w Polsce od dekad (za PRL tez byla), jej wysokosc to nie jest zadna tajemnica i obowiazkiem kazdego „wannabe” biznesmena jest zapoznac sie z obowiązujacym w Polsce prawem.

  To, ze ty nie jestes poinformowany i nie wiesz, nie jest tutaj zadnym argumentem w dyskusji.

  Łatwo jest mówić: nie stać cię, nie bierz się za biznes

  Jesli kogos kto chce byc „biznesmenem” nie stac jest legalnie i zgodnie z prawem zaplacic za cudzą pracę/uslugę/produkt, to powinien po prostu poszukac sobie innego zajęcia. Czasy niewonictwa juz dawno minely. Place minimalne obowiazuja we wszystkich krajach UE i chyba wszystkich rozwiniętych, to nie jest zadne nowum ani aberracja.
  Serio, mamy XXI wiek, a nie czasy feudalne.

 5. „Łatwo jest mówić: nie stać cię, nie bierz się za biznes. Ale ja dzięki temu, że kiedyś dostałem od kogoś zajęcie za kilkaset PLN ( bez umowy, bez składek, „bezprawnie” ) odbiłem się i wtedy bardzo mi to pomogło.”

  Kilkaset PLN, ale za pare dni, czy tam tydzien, za zrobienie czegos tam, bo jak za miesiac na pelnym etacie, to solidnie musiales sie odbic :D. Chyba po rozpedzie od sciany.

 6. „„Łatwo jest mówić: nie stać cię, nie bierz się za biznes. Ale ja dzięki temu, że kiedyś dostałem od kogoś zajęcie za kilkaset PLN ( bez umowy, bez składek, „bezprawnie” ) odbiłem się i wtedy bardzo mi to pomogło.”

  Jakis cwaniak wykorzystal, ze byles zdesperowany i wyruchal cie bez mydla, i jak nie widziales to smial sie z rozpuku, ze malos sie ze szczescia nie posral, ze cie taka niewyslowiona „pomoc” spotkala.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: