Napisane przez: futrzak | 27 Maj 2019

Podsumowanie wyborów do parlamentu UE

Oczywiście te wybory od strony praktycznej właściwie nie mają znaczenia, bo liczba 51 posłów w parlamencie składajacym sie z 751 miejsc jest zbyt mała liczbą.

Te wybory miały w Polsce znaczenie tylko i wyłącznie w kontekście zblizających się jesiennych wyborow w kraju. Robiły za taki „barometr przedwyborczy”.

A ten pokazal:

No i wszystko na ten temat. Jakby co, to Polska nie będzie pierwszym krajem, w którym rządy neoliberałów doprowadzą do rządów faszystów…


Responses

 1. No, mamy Polske ,jaka mamy; a w niej rodakow, marzacych o Korei Polnocnej, lub innym Uzbekistanie. Coraz blizej, coraz blizej…

 2. Osoby uprzywilejowane, z wyższym wykształceniem, poziomem życia maja tendencje do uważania, że osoby o niższym statusie społecznym, mniej wyedukowane podejmują gorsze decyzje, kierują się tym, że ich życiowe „wybory” są złe, gorsze, że mając niższe dochody powinni dążyć do poziomu ich, czyli elyty, bo przecież my się znamy, a oni nie.
  Zero szacunku dla innych osób

  Niektórzy powinni się postawić w sytuacji innych, zrozumieć ich, mieć na uwadze też niski poziom dyskursu w polityce, populizm i propagandę.

  W Polandii nic się nie zmieni jak się będzie głosować z nienawiści do kogoś, wyzwanie od głupich lub faszystów nie zmienia jego poglądów.

 3. Rymek, czyli glosowanie nie na PiS jest glosowaniem z nienawisci..? A moze wlasnie z przekonaia, ze Polsce niepotrzebne jest panstwo wyznaniowe, panstwo kontrolujace obywatela nawet w jego najbardziej intymnymch momentach, panstwo manipulujace uczuciami swoich obywateli i sklocajace ich..?

 4. Europosłowie wchodzą do większych ugrupowań, nie reprezentują swojego kraju. Więc udział 51/751 nie ma znaczenia. Poza tym parlament nie ma większego znaczenia. Zwróćcie uwagę że do organów ważnych, jak KE nie ma wyborów, taka demokracja.

  PIS ludziom mówi, że im daje, oni w to wierzą, i głosują na PIS.

  Ważniejsze będą wybory na jesieni,

 5. @wielokropek

  „Postawy zwolenników partii opozycyjnych wobec zwolenników PiS są bardziej negatywne niż postawy zwolenników PiS wobec zwolenników opozycji – wyborcy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia, w większym stopniu dehumanizują i mają mniejsze zaufanie do swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej”

  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/190129838-Badania-Wieksza-nienawisc-po-stronie-zwolennikow-opozycji-niz-PiS.html

  jeszcze 2-3 parady rownosci drwiace z katolikow (slynne zdjecie z wagina i imitacja katolickiej procesji) a PiS bedzie miec i 60%.

 6. @Rymek:

  Jak juz cytujemy te slynne badania, to moze cytujmy wszystko:

  Czy postrzeganie problemu mowy nienawiści różni się w zależności od światopoglądu i preferencji wyborczych? Różnice w badaniu IBRiS nie są wielkie, ale jednak widoczne.

  Problem ten dostrzegają przede wszystkim osoby o poglądach lewicowych i centrowych – 93 proc. badanych z tych grup przyznaje, że problem mowy nienawiści jest poważny. Wśród osób o poglądach „zdecydowanie prawicowych” – 73 proc.

  Niewielkie różnice występują w ocenie sytuacji przez widzów poszczególnych programów informacyjnych: od 86 proc. wśród widzów „Wiadomości” do 93 proc. wśród widzów „Faktów” TVN i „Wydarzeń” w Polsacie.

  Co ciekawe, wyraźnie niższy poziom uznania mowy nienawiści za problem występuje wśród osób deklarujących bardzo duże zainteresowanie polityką, które śledzą wszystkie doniesienia na ten temat – 79 proc., podczas gdy we wszystkich innych grupach wynik przekracza 90 proc.

  Troche juz inaczej się prezentuje, nie?

  Wracajac do problemu traktowania wyborcow PiS przez tzw. „opozycję”.
  PO od przegranej 2015 roku nie nauczyla sie nic. Wydaje im sie, ze doskonala strategia wygrywania nadal jest dęcie w trąbkę „byle odsunąć PiS od władzy, a co bedzie dalej niewazne”. To wiąże sie z negatywna kampania obrazajaca elektorat PiS. Byly prezydent Komorowski wygaduje bzdury pod tytulem „na PiS glosuja ci, co nie placa podatków”. Tak, jasne, w Polsce 6 milionow ludzi nie placi w ogole podatkow :-/
  Do tego dochodza media mainstreamu jak Wyborcza i tuba Lisa, gdzie program 500+ nazywa sie „rozdawnictwem” a jego beneficjntów „patologią i śmierdzącymi leniami”.

  Ta retoryka juz sie nie sprzedaje i nie przyniesie zwyciestwa Schetynie, co to mysli, jak pszczółka Maja, ze „sposób na PiS gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie” i „trzeba go znaleźć”.

  NATOMIAST.
  Druga strona medalu jest taka, ze w Polsce jest mnóstwo ludzi, ktorym nie podoba sie robienie z Polski kraju religijnego; nie podoba sie zmierzanie PiS w stronę faszyzmu, czego przejawem jest budowanie narracji o „jedynie slusznej patriotycznej Polsce”, gdzie jest warstwa lepszych – tych narodowokatolickich Polaków, gdzie kosciol katolicki jest kompletnie bezkarny w kryciu przestępcow, gdzie otwarcie dyskryminuje sie cale grupy spoleczne, gdzie rasizmowi bije się brawo i odbiera moznosc decydowania o swoim ciele polowie populacji. Gdzie religia w szkolach publicznych, gdzie KK dostaje miliardy z budzetu panstwa, gdzie co prawda rozdzial kosciola od panstwa wpisany w konstytucje, ale jest on czystą fikcją.

  Wyborcy PiS cierpią na syndrom oblężonej twierdzy, wszystko, nawet kobieta jedząca banana obraza ich uczucia religijne. Z drugiej strony nie widzą, ze PiS manipuluje nimi jak dziecmi i wyzyskuje – bo tak, to najmniej zarabiajacy w Polsce obciązeni sa najwiekszymi podatkami i skladkami, a nie ci najbogatsi (pisalam o tym tutaj https://futrzak.wordpress.com/2019/05/09/podatek-degresywny-w-polsce/ ).
  No ale PiS robi im dobrze na ego, opluwa gdzie moze „ideologię dżender”, muzulmanskich imigrantów i tych o ciemniejszej skórze, demonizuje UE i wychwala pod niebiosa jedynie slusznego Polaka Katolika. Za to ma dozgonna wdzięcznosc i glosy niewolnikow, ktorzy nie widza nic zlego w byciu wykorzystywanym ekonomicznie i płaceniu 60% podatku+skladek od swoich nędznych dochodów….

  Keep going!

 7. Tym razem te wybory miały znacznie. Nie w Polsce, ale w ogóle.
  W PE cały czas, od powstania, trwała „wielka koalicja” czyli chadeków z socjalistami. W ostatnich latach tradycyjne partie miały problemy aż do dezintegracji i wiadomo było, że po raz pierwszy ta koalicja nie otrzyma 50% głosów.
  Więc wybory miały znaczenie i to olbrzymie.
  I nieprawdą jest, że PE nie ma władzy. Faktycznie zatwierdza skład Komisji Europejskiej, wiec jest pełnoprawnym parlamentem.
  Co oznacza, że te wybory po raz pierwszy miały znaczenie dla zmiany władzy w UE. Teraz będą rozmowy koalicyjne, jest kilka możliwości, na pewno już nie zobaczymy na czele faceta, który zorganizował największą pralnię pieniędzy w Europie.
  I tak, w Polsce wybory do PE nie miały żadnego znaczenia. PiS się sam z PE wyautował wchodząc w koalicje z ludźmi, z którymi nikt nie rozmawia. PO jest w chadecji i nie ma większego znaczeni dla przebiegu wydarzeń.
  Gdyby weszli Razem albo Zieloni (ale oni są dziwni, to nie wiadomo) to by poszli do mniejszych frakcji, które teraz mają realne znaczenie.

 8. Rymek:
  „jeszcze 2-3 parady rownosci drwiace z katolikow (slynne zdjecie z wagina i imitacja katolickiej procesji) a PiS bedzie miec i 60%”.

  Mozliwe, bo tylko w Polsce i w krajach trzeciego swiata bycie gejem obraza prawdziwie wierzacych. W niektorych krajach homoseksualisci sa nawet kaplanami. I jakos te kraje nie upadaja; malo tego: zyje sie tam lepiej, niz w Polsce.
  Btw, nie zauwazyles przypadkiem jak to kosciol od wiekow (po dzien dzisiejszy) drwi z homoseksualistow? Jak sie nad nimi pastwi? I to jest prawdopodobnie bardzo w porzadku wedlug ciebie; nikt tu nie obraza niczyich uczuc…

 9. Jak Prawo i Sprawiedliwosc ma przegrac wybory, jesli zamiast konkretnej krytyki ich dzialan jest jojczenie i bicie piany?

  „rasizm” – PiS przyklepuje sprowadzanie taniej sily roboczej z Bangladeszu
  „faszyzm” – PiS jest najbardziej prozydowska partia w parlamencie
  „aborcja” – powiedzcie Kaji Godek o tym jak bardzo PiS jest za calkowitym zakazem aborcji…

  Podsumowujac: frazesy i pustoslowie oderwane od rzeczywistosci. I dlatego wladza Prawa i Sprawiedliwosci bedzie miec sie dobrze. Bo jojczycie zamiast krytykowac faktyczne bledy tej wladzy (np. spieprzona reforma szkoly, zenujaca polityka zagraniczna, etatyzm)

  A co do parady rownosci na ktorej obrazano katolikow – juz sie zmienila narracja, i prezydent Dulkiewicz przeprosila za nabijanie sie z katolickiej procesji. Wajcha znowu zostala przestawiona. Trzeba zmienic narracje, bo na obrazaniu katolikow nie wygra sie wyborow.

  „nie zauwazyles przypadkiem jak to kosciol od wiekow (po dzien dzisiejszy) drwi z homoseksualistow? Jak sie nad nimi pastwi?”

  bez komentarza – bo trudno komentowac zwykle klamstwa i calkowite oderwanie od rzeczywistosci. To tak jakbym mial dyskutowac z kims twierdzacym, ze w np. islamie szanuje sie prawa kobiet.

 10. @Rymek:

  Widzę, ze przyszedłeś na moj blog wylać swój resentment przeciwko tzw. „opozycji”.
  Ale zle trafiles, bo ja ani nie popieram ani nie jestem zwolennikiem PO (i nigdy nie bylam), ani Wiosny, ani KE, Kukizów i reszty.

  Jesli chodzi o gloszenie chwały i cudownosci kosciola katolickiego tutaj, to jeszcze gorzej trafiles.

  A ze nie przyszedles dyskutowac to wnioskuje po tym, ze zignorowales calkowicie skierowany do ciebie komentarz.

  Bye.

 11. Rymek:
  „bez komentarza – bo trudno komentowac zwykle klamstwa i calkowite oderwanie od rzeczywistosci. To tak jakbym mial dyskutowac z kims twierdzacym, ze w np. islamie szanuje sie prawa kobiet.”

  No pewnie! Klamstwa i ataki na kosciol! To pewnie molestowane dzieciaki sa oderwane od rzeczywistosci; pewnie agresywne kazania, pelne jadu pod adresem innych orientacji seksualnych, immigrantow, szukajacych spokojnego dachu nad glowa, badz ateistow – to sa owe klamstwa I kretactwa lewakow I mediow. Nie ma zadnego molestowania w kosciele, nie ma palacow wielebnych pedofili; nie ma nienawistnych kazan, badz nawet akcji w tym kierunku. To moje zmyslenia…
  Kosciol jest tak cnotliwy i prawy, jak zona cezara…
  Ciekaw jestem, co powiesz Wszechmogacemu, gdy staniesz przed Jego obliczem; powiesz Mu, ze nalezy ci sie niebo, bo broniles pedofilow w Jego kosciele i probowales tuszowac przekrety i zlo w owym kosciele?

 12. @wielokropek

  „nie ma palacow wielebnych pedofili”

  zglosilesz ich juz na policje czy tylko pierdolisz jak potluczony?

 13. No, pierdole, jak potluczony. Obejrzyj sobie skromna chate pasibrzucha Glodzia… Za obrone tego obroncy pedofili trafisz prosto do nieba.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: