Posted by: futrzak | 26 May 2019

Jak Jan Paweł II pedofilów chronił

Czytajcie, i wyciagajcie wnioski.

Powinienem się skupiać zupełnie na czym innym, więc przeglądam archiwum pod kątem “kościół + pedofilia” i chyba zrobię z tego notkę na bloga. Jednym z pierwszych kościołów w Europie, dotkniętym tego typu skandalem, był austriacki.

W 1995 ujawniono, ze arybiskup Wiednia Hans Hermann Groer był aktywnym pedofilem (przy okazji ujawniono inne skandale). Zaczęło się masowe występowanie z Kościoła, tamtejsi katolicy otwarci uruchomili akcję “My jesteśmy kościołem”.
Kościół początkowo szedł w zaparte.
Biskup Krenn porównał protestujących do nazistów, czym wkurzył nawet prawicę. Po 3 latach zaprzeczeń, w lutym 1998 biskupi otwarcie przyznali, że zarzuty w sprawie Groera są prawdziwe. Ukarano go – tak, zgadliście! – przeniesieniem do klasztoru.
W czerwcu 1998 do Austrii przyjechał Jan Paweł II i zadał tamtemu Kościołowi ostateczny coup de grace. Wierni oczekiwali po nim jakiegoś gestu.
Nie było żadnego, poza słowami podczas mszy w Salzburgu: “Nie opuszczajcie stada Chrystusa, dobrego pasterza! Nie zostawiajcie Kościoła!”. I potem już ani mru mru.

W listopadzie 1998 biskupi zwrócili się do papieża z desparacką prośbą o pomoc. “Kościół katolicki nie jest demokracją” – odpowiedział im i “podkreślił, że prawda objawiona nie jest produktem Kościoła oddolnego, ale darem, który pochodzi z góry, od Boga (…) wezwał austriackich kapłanów i wiernych do otworzenia się na problemy Kościoła uniwersalnego”.
To było już game over. Austriackie kościoły radują dziś oczy ateisty przepiękną, cudowną, ożywczą pustką. Wkrótce w Twojej parafii!

(cytaty za: “Świeccy to nie duchowni”, Monika Muskała, 20.6.1998, “Papież karci biskupów”, PAP, MJ, 21.11.1998)

zródlo: Wojciech Orlinski

PS:
A na deserek na dzis: obecny papież właśnie potępił badania prenatalne, które jego zdaniem są przejawem “nieludzkiej mentalności eugenicznej”.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: