Napisane przez: futrzak | 16 Maj 2019

Prewencja aborcji i oszczędzanie pieniędzy podatników

W 2009 roku stan Kolorado zaczął oferować za darmo IUDs (nowoczesne wkładki domaciczne) wszystkim chętnym kobietom, w tym nastolatkom (nie wymagano pisemnej zgody rodziców).

W efekcie w ciągu 8 lat liczba aborcji spadła o 54%, a liczba aborcji u nastolatek o 64%. Na każdego dolara wydanego na ów darmowy program stan zaoszczędził 5.85 dolara kosztów porodu, opieki i pomocy żywnosciowej (food stamps).

Tak wygląda skuteczna prewencja dotycząca zmniejszania liczby aborcji.

A co zrobił ultrakonserwatywny stan Alabama? Uchwalili ustawę (juz podpisaną przez gubernatora) w myśl której aborcja jest ciężkim przestępstwem (felony), obłozonym karą do 99 lat więzienia – dla kogokolwiek ją wykonującego. Nie ma wyjątków ze względu na gwałt czy kazirodztwo, nie. Zgwałcone dziewczynki, które zaszły w ciążę, będą zmuszone do porodu.

Tu nie chodzi o żadną prewencję aborcji. To jest brutalne zniewolenie kobiet i pozbawienie je możliwosci decydowania o swoim ciele. Gwałt i pedofilia jest obłozona znacznie niższą karą, niż aborcja w Alabamie. Znacznie, znacznie niższą….

Te ustawy z Alabamy i Ohio zostaną oczywiscie zaskarżone i trafią do Supreme Court. Niektórzy z republikanów, co je sponsorowali, nawet nie ukrywają, że taki był cel – zeby Sąd Najwyższy został zmuszony do ponownego orzekania w sprawie legalności aborcji. Mają kompletnie w doopie to, że jakieś dziecko (obecnie jest taki przypadek, jedenastolatka gwałcona w Ohio, która w wyniku zaszła w ciążę. W myśl nowego prawa będzie zmuszona do urodzenia) zostanie zamienione w niewolnika, a być może umrze. G*no ich to obchodzi.

Jak oni nienawidza kobiet. Jak bardzo uważają kobiety za podludzi. Dokladnie taka sama mentalnosc, jaka zostala opisana w Opowieściach Podręcznej Margaret Atwood. Chcą z kobiet zrobić żywe inkubatory, przedmioty bedące dodatkiem do macicy, kompletnie ubezwłasnowolnione.

Współczuję serdecznie wszystkim kobietom, które z Alabamy wynieść się nie mogą, a jednak chcialaby miec zdrowe dziecko :(((((

PS:
Prawdziwe intencje tych szumowin wychodzą na jaw od czasu do czasu. Jak na przykład w przypadku republikanina Tima Murphy, który był jednym z co-sponsorów ustawy antyaborcyjnej, a w życiu prywatnym powiedział swojej kochance (to był romans pozamałżeński) żeby usunęła ciążę, której był sprawcą….


Responses

  1. Kto ich wybiera?

  2. @prezio
    W Alabamie? Lokalna konwencja Partii Republikańskiej. Bo Demokraci od lat 60-tych odcinają się od rasizmu i dlatego nie mogą być wybrani w tamtej części USA

  3. No i takie są uroki demokracji. Czasem uchwalają ustawy, które nam się podobają (np. różnego rodzaju zasiłki dla leniuchów) i wtedy demokrację opiewamy. Ale czasem nie wszystko idzie po naszej myśli.

  4. @Ewot:

    Co nazywasz demokracja? Monopol partii republikanskiej na wybory w Alabamie? To jest wg ciebie „demokracja”?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: