Posted by: futrzak | 13 February 2019

Trump przegrywa bitwę na tweety…

Trump najpierw skrytykowal Green New Deal, sygnowany przez Alexandrę Ocaio-Cortez, jako “kiepsko ocenione wypracowanie ze szkoły”.

AOC odpowiedziala krótko: “oh, człowiek, który nie jest nawet w stanie czytać skrótów raportów, pisanych całymi zdaniami, krytykuje uchwałę kongresu.”
AOC odniosła się w ten sposob do cytatu z Washington Post, mówiącego o tym, ze Trump odmówil codziennego zapoznawania sie na pismie z raportami (briefings) sluzb specjalnych – polecil, aby mu je czytano…

zrodlo


Responses

 1. Jeżeli przez ostatnie 40 lat w firmie czytano mu sprawozdania i konspekty projektów, to dlaczego miałby zmienić swoje zwyczaje będąc potusem? Szkoda oczu.

 2. Czego to ludzie nie wymysla, zeby usprawiedliwiac kretyna, co nie potrafi czytac zdan podrzędnie zlozonych…

 3. A teraz serio:

  dlatego mialby “zmienic swoje zwyczaje” bo tego od niego wymaga jego nowa praca. Proste? A jesli nie rozumie raportow skladanych na pismie przez sluzby wywiadowcze, to nie ma kwalifikacji na POTUSa.

 4. Nie przesadzasz z tym “przegrywaniem”? Kobieta odpowiedziała, ludzie umiejący czytać i myśleć zrozumieli, ale to raczej nie oni wybierali Trumpa, prawda?

  I to nie zawody sportowe z miernikami wyników…

 5. @andsol:

  To juz ktorys raz z kolei, kiedy odpowiada POTUSowi tak, ze konczy sie temat. Oczywiscie prawdziwych fanatykow Trumpa to nie rusza, ich nawet bomba podejrzewam nie ruszylaby. Ale nie o to chodzi.

  Wazne, ze grono JEJ zwolennikow rosnie wraz z zasięgami w social mediach. I dokladnie o to chodzi.
  Celne tweety w dzisiejszych czasach potrafia zrobic tyle, a nawet więcej, niz klasyczne “rallies” – na ktore to zreszta trzeba miec solidne zaplecze i solidny szmal. A tego AOC nie ma.
  I dlatego to, jak radzi sobie na twitterze i fejsie, jest tak wazne. Bo dzisiaj w USA tutaj rozgrywaja sie polityczne bitwy. Juz nie na fizycznych rallies ani nawet na bardzo drogim czasie antenowym glownych stacji.
  Ona nie wykupuje tego czasu antenowego, wystrczy ze strzeli twita w punkt i wszystkie glowne stacje newsowe go jej powtórzą za darmo.

 6. Futrzaku, w polityce nie ma czegoś takiego jak koniec tematu. Powinni o tym pamiętać tak samo obecni wielcy, jak i nowi konkurenci – i obserwatorzy również.

 7. Nina cytuję Ciebie: “dlatego mialby „zmienic swoje zwyczaje” bo tego od niego wymaga jego nowa praca”.
  Ale czy on wie, że ma nową pracę?
  Właścicielem własnej firmy się jest. Prezydentem się bywa.

 8. @Piotr
  Uprośćmy pewne rzeczy: Trup z Zawodu jest dziedzicem, a jak mu się skończyły w tym względzie możliwości to został zawodowym przestępcą. I w tym jest nawet względnie dobry, na pewno jako słup. I tę pracę wykonuje co najmniej od bankructw w Atlantic City, a prawdopodobnie od około 1987-8 roku najpierw dla mafii w NJ, zaraz potem dla rosyjskiej mafii, następnie dla GOP i Kremla.

  A jak uzgodniliśmy jego aktualny zawód to możemy ustalić funkcję:
  Jest słupem dla organizacji przestępczych na stanowisku prezydenta. Co też nie jest niczym dziwnym, bo od czasu zmiany ustroju USA przez Nixona każda republikańska administracja okazywała się zbiorem następnie skazanych przestępców. Starszy Bush w najmniejszym stopniu, ale on się nie nadawał i przegrał reelekcję.
  Trump jest idealnym republikańskim prezydentem, w końcu wszyscy menadżerowie jego kampanii są już skazani, a to dopiero 2 lata. I wiadomo, że spora część rządu też będzie.
  Ale stawiam, że tym razem i on zostanie skazany. Bo jest najgłupszy z całego towarzystwa. Choć najbardziej rasistowski i przez to uwielbiany przez wielu ludzi.

 9. @Piotr:

  Ale czy on wie, że ma nową pracę?

  Sugerujesz, ze Trump nie zdaje sobie sprawy z tego, ze zostal prezydentem USA?

  Właścicielem własnej firmy się jest

  Włascicielem wlasnej firmy sie bywa, dopóki sie nie zbankrutuje. Trump bankrutowal juz 6 razy, w tym zbankrutowal kasyno.
  Zapomniales?

 10. @ Futrzak
  Lista rzeczy z których Trump nie zdaje sobie sprawy jest obszerniejsza niż książka telefoniczna Wszechświata, więc zostanie prezydentem USA spokojnie się na niej zmieści.

 11. @Paskud:

  Ja bym to okreslila inaczej. On sobie zdaje sprawe z tego, ze zostal wybrany na prezydenta, natomiast ma bardzo niewielka świadomość tego, jakie są obowiazki prezydenta USA.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: