Napisane przez: futrzak | 8 lutego 2019

Wyborcy Trumpa budzą się….

…albowiem nadszedł czas płacenia podatków! I nagle oh co za niespodzianka, muszą placić więcej, podczas kiedy najbogatsi, jak Waltons i DeVos, dostali po kilkaset milionów bonusów…

Cóż za przyjemnosc patrzeć, jak teraz wkurzeni dają upust swojej złości i naiwności na Twitterze…

Oczywiście nikt z nich nie chciał sluchać progresywistów ani nawet centrowych demokratów, którzy po zanalizowaniu „reformy” podatkowej Trumpa i GOP dokładnie mówili, że tak to wyglądać będzie. Teraz to niekumate w matematykę stado moronów płaci po kilka-kilkanaście tysięcy więcej, niz w poprzednich latach, bo im większość deductions znikła.

Głosowali na Trumpa bo uwierzyli, że przywróci on inwestycje w przemysł, dobrze płatne prace w nim… tymczasem przemysł się zamyka (bye, GM! ), dobrze płatnych prac nie ma, podatki trzeba wyzsze płacić.

Make America Great Again – dla bogatych, of course. I bogaci maja!


Responses

 1. Co do spadającego zatrudnienia w przemyśle, to U.S. Bureau of Labor Statistics twierdzi inaczej. W raporcie o stanie zatrudnienia z 8 grudnia ub.r. wspomnieli między innymi, że:

  ‚Over the past 12 months, the industry has added 548,000 jobs.’

  Ciekawa analiza z dodatkowymi linkami jest na stronie https://unemploymentdata.com/employment/manufacturing-jobs-soar-under-trump/ . Pokrótce:

  – pod względem średnich wynagrodzeń przemysł ($1,092.44 tygodniowo) jest pomiędzy transportem ($941.07) a budownictwem ($1,140.55), wyraźnie powyżej średniej dla sektora prywatnego jako całości ($915.98), i nie tak znowu daleko od znanego ci osobiście sektora informacji ($1,393.10);

  – zatrudnienie w przemyśle jest na tyle duże, że jest on obecnie trzecim działem gospodarki pod względem łącznych wynagrodzeń ($13,671 mln tygodniowo), pomiędzy sektorem finansowym ($10,754 mln tygodniowo) i oświatą i usługami zdrowotnymi ($20,330 mln tygodniowo; BLS traktuje je jako jeden sektor).

  Od tego czasu BLS opublikował raport styczniowy, w którym informuje że zatrudnienie w przemyśle wzrosło o następne 13 tysięcy. Szczegóły i analizę można znaleźć na tej samej stronie, w artykule https://unemploymentdata.com/featured/january-employment-the-good-and-bad/ .

  Więc czego jak czego, ale przemysłu bym się nie czepiał.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: