Napisane przez: futrzak | 8 stycznia 2019

Trump o „The Wall” dziś wieczorem

Za parę godzin Trump wystąpi z przemówieniem do narodu o potrzebie budowania trumpwall.
Zanim to się stanie, warto przypomnieć fakty dotyczące całej sprawy.

Podczas prezydenckiej kampanii wyborczej Trump posługiwał się retoryką kryzysu imigracyjnego. To jego słowa o Meksykanach przekraczających granicę z USA:

„They’re bringing drugs. They’re bringing crime. They’re rapists” [przynoszą ze sobą narkotyki, przestępczość i są gwałcicielami].
Trumpwall jego zdaniem ma powstrzymac narastająca falę nielegalnych emigrantów dostających sie do USA przez południową granicę. Tylko, że:

– Liczba nielegalnych przekroczeń granicy spada. W 2001 było to 1.3 millionow. W 2018? mniej niż 400 tysięcy.

– Hrabstwa leżące przy granicy z Meksykiem są jednymi z najbezpieczniejszych w kraju, jeśli chodzi o przestępczość.

– Wiekszośc nielegalnych emigrantów nie dostaje się do USA przez granicę z Meksykiem. Z raportu The Center for Migration Studies wynika, ze aż 2/3 to ludzie, ktorzy wjechali do USA legalnie na podstawie wiz, a potem nie opuścili kraju mimo, że ich wizy wyekspirowały.

– Biały Dom kłamie o terrorystach dostających się poprzez południową granicę. Departament Stanu zapytany przez dziennikarzy udzielił odpowiedzi, że wszyscy terroryści/potencjalni terroryści ujęci przez stosowne organa zostali złapani na.. lotniskach w USA.

– Uczestnicy tzw. „Migrant Caravan” (uchodźcy z AmPd) nie próbują nawet nielegalnie przekraczać granicy. Zgłaszają się do punktów granicznych w celu aplikowania o status uchodźcy, co jest zgodne z międzynarodowymi konwencjami o uchodźcach, ktore USA podpisało i ma obowiązek przestrzegać.

– Transporty narkotyków, które idą przez południowa granicę USA, są wg Drugs Enforcement Agency szmuglowane w LEGALNYCH transportach innego towaru odprawianego przez tąże granicę.

– Nawet sami Republikanie i konserwatywne think-tanki twierdzą, ze budowa muru nic nie da i nie rozwiąże realnych problemów z nielegalnąa emigracją.

– Granica USA-Meksyk ma długosc 1933 mil. Płot/mur jest JUZ ZBUDOWANY na 654 milach w miejscach, gdzie granica jest łatwo przekraczalna na piechotę lub samochodem (pozostałe tereny to wysokie góry, rzeka i prywatne tereny).

– Amerykanie są przeciwni budowie trumpwall. Wg ostatnich sondaży 58% wyborców jest przeciw.

Podsumowując: fakty są takie, że trumpwall to jest pusta wyborcza demagogia, która usiłuje za pomocą kozła ofiarnego z nielegalnych emigrantów wzbudzić w Amerykanach strach. Dziel i rządź – znajdź wroga i pokaż, ze z nim walczysz, a tłumy pójdą za tobą.
Pamiętacie dwa lata temu, że takim „wrogiem” mieli być muzułmanie w USA? Pamiętacie dekret Trumpa, który banował wjazd obywateli z okreslonych krajow do USA? (tzw. „muslim ban”). Został on zablokowany przez sądy jako niekonstytucyjny. Od tamtej pory cisza. No to trzeba było sobie sfabrykować nowego wroga – tym razem nielegalnych emigrantow i nakłamac o tym, jakoby szturmowali południową granice USA. Po co? Zeby moc za pieniądze podatnikow wybudować kompletnie bezuzyteczny i bezcelowy mur, co nie rozwiaze zadnego problemu poza jednym: podtrzyma poparcie trumpistów….

PS:
Do serii kłamstw Trumpa dołączyło następne: że eks-prezydenci wyrazili poparcie dla jego pomyslu budowania muru. Wszyscy czterej żyjący – Obama, GW Bush, Clinton, Carter zaprzeczyli…

źródlo


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: