Posted by: futrzak | 26 October 2018

Wyroki w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Wawie…

W Warszawie znowu wygrała platforma.

Mamy już pierwszą osobę skazaną prawomocnym wyrokiem w sprawie afery reprywatyzacyjnej:
Jana Śpiewaka.

Wczoraj Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok pierwszej instancji w sprawie wytoczonej Śpiewakowi przez barona warszawskiej Platformy Wojciecha Bartelskiego. Sprawa została przegrana mimo tego, że Sąd Rejonowy – w dokładnie tej samej sprawie wytoczonej przez Bartelskiego na drodze karnej- zarzuty oddalił.
W ten sposób Jan Śpiewak jest jedyną osobą, która została ukarana za aferę reprywatyzacyjną. Trzy lata po jej wybuchu nikt inny nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

No ale hej – PO zrobiła tyle dla stolicy! Tyle się poprawiło!
Szkoda, że tylko niektórym i szkoda, że z pogwałceniem prawa i kosztem zwykłych ludzi. Takich, jak Jolanta Brzeska, działaczka praw lokatorów, która za swoją działalność została spalona żywcem, a sprawców do dziś nie znaleziono (śledztwo, prowadzone w sposob całkowicie skandaliczny, umorzono).

Taka w Polsce jest demokracja.

PS:
Jeśli ktoś chce wspomóc Jana Śpiewaka (ma nad głową kolejne dziesięć procesów) to tutaj mozna.


Responses

 1. Mialam nadzieje, ze wygra kazda opcja, tylko nie PO. Niestety. HGW przekaze schede kolejnemu koledze… Czy ludzie nie ucza sie na bledach? Przeciez juz paru skandalicznych prezydentow mielismy w Wawie – nikt nie wyciaga wnioskow? A jesli nie ma na kogo glosowac, to rozsadniej jest zmieniac opcje polityczna u wladzy, co te kilka lat. Kazda z ekip cos zrobi, ale i kazda spieprzy. Jesli 1 opcja jest od dawna u wladzy – rosnie w sile i czuje sie bezkarna.

  Niestety sama glosowalam na HGW, ale za pierwszym razem. Pozniej bylo jeszcze referendum, zeby ja odwolac i glosowalam przeciwko niej. Zostala. I ta swoja polityka – siedzenia po cichu i robienia swojego (przekretow zarowno jak i modernizacji) wygrywa swoje sprawki:/

 2. Warszawa jest napchana dużą liczbą przedstawicieli klasy wyższej, średniej, biurowej klasy średniej i innych dorobkiewiczów, którzy nie czują żadnego związku z “przegrywami”, którzy blokują “zwroty należnej władności”. W dodatku koniecznie trzeba odsunać PiS od władzy, bo konstytucja (którą druga siła ma niemal tak samo w dupie), a “przegrywy” mogą się spiąć mocniej i jeść wolność. To wygrała waltzowa pacynka.

  A co do rozwiązania afery prywatyzacyjnej, to obie strony teatrzyku są umoczone, więc tak naprawdę nikomu, kto by mógł to popchnąć do przodu, nie zależy.

 3. @nocman:

  tak, obie strony sa umoczone, ale gros tego bandyctwa odbywalo sie za rządow HGW, z jej blogoslawienstwem i pod oczami jej urzędnikow. A teraz oni zniszcza Spiewaka za to, ze wyciagnal te wszystkie brudy na swiatlo dzienne.

 4. Tak, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby stało się to przy cichej aprobacie PiS-u. Minister Z, gdy ma chęć czy potrzebę, wie które sznurki pociągnąć, by przywołać sędziego do “porządku”.

 5. No coz, czas pokazal, ze ta cała “komisja weryfikacyjna” Jakiego to byl pic na wodę fotomontaż, robiony tylko i wylącznie na potrzeby kampanii wyborczej :-/

 6. Nie rozumiem co trzeba mieć w głowie aby widząc to wszystko bronić naszych sądów – one nie mogą być gorsze ( nawet w wersji PiS ) !

 7. @”No coz, czas pokazal, ze ta cała „komisja weryfikacyjna” Jakiego to byl pic na wodę fotomontaż, robiony tylko i wylącznie na potrzeby kampanii wyborczej :-/

  Ale o co come on ? Komisia działa nieźle ( IMHO ) ale jest bojkotowana przez Ratusz ( ciekawe co na to nowy wiceprezydent ?) a sądy na razie nie wydały żadnego wiążacego orzeczenia ( chyba ?) .
  Problemem jest brak ustawy reprywatyzacyjnej no ale to wina nie tylko PiS tylko całej tzn “klasy” a teraz już też można jednoznacznei dodać że także nacisków kół żydowskich ( i niestety także USA )

 8. O co caman? O to, ze jak widac mozna bylo w ciagu 3 lat wydac prawomocny wyrok w tej sprawie – obciązajacy osobe, ktora owe brudy wyciagnela na swiatlo dzienne.

  Nie mozna wydac zadnego wyroku obciazajacego tych, ktorzy rażąco złamali prawo. Pieprzony bantustan, gdzie jak widac oligarchia dowolnie moze lamac prawo, mozna spalic zywcem dzialaczke praw lokatorskich I NIC SIE NIE DZIEJE.

  Ba.
  wieszkosci Polaków w ogole to nie przeszkadza i nie wiedza o co chodzi.

  Coz. Ten kraj zasluguje, zeby spuścic na niego bombę, a potem zaorac.

 9. @Futrzak – musisz się zdecydować czy uważasz że Z ( + PiS) włada już sądami i jest temu wyrokowi winien czy nie włada a wtedy czy jest powód do ich obrony przed zakusami Z

 10. @karroryfer
  A może jest jeszcze inna możliwość, na przykład ta, którą uważa za prawdziwą większość społeczeństwa? Czyli, że sądy są niezależenie od władzy, ale w dużej części są skorumpowaną sitwą zbrataną z oligarchią i przestępczością białych kołnierzyków?
  Pełne wyjaśnienie tej opinii, dokładnie podzielane przez jakieś 80% społeczeństwa.
  I nie trzeba do tego mieszać żadnych rozgrywek politycznych. Ani nawet specjalnie dochodzić czy to prawda, bo po prostu społeczeństwo tak uważa, a dziwnych wyroków w żadnym tygodniu nie brakuje.

 11. @Futrzak: po prawdzie wolałbym niemiecką okupację zamiast bomb i prac ziemnych. :)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: