Napisane przez: futrzak | 10 października 2018

O hipokryzji jeszcze…

Wiecie, co jest najgorsze w polskich obrońcach Kavanaugh? Hipokryzja. Bo jeśli pominiemy oskrażenia o usiłowanie gwałtu, to sytuacja wygląda mniej więcej tak:

Macie swoją firmę i szukacie pracownika na kluczowe stanowisko w zarządzie. Po sprawdzeniu CV okazuje się, że nie do końca, no ale zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas tejże rozmowy wychodzi, że macie do czynienia z agresywnym alkoholikiem, który kłamie (co wychodzi na jaw po sprawdzeniu przez dział HR podanych przez niego informacji).
I co, zatrudniacie go? Oczywiście, że nie.

A tutaj? Ależ panowie, nic sie nie stało, jakieś perjury, które jest przestępstwem federalnym, w wypadku sędziego sądu najwyższego to nic takiego. Przecież jest domniemanie niewinnosci!

I to jest właśnie ten syf myślenia plemiennego, który każe komuś, kto uważa, że przestępca należy do „swojego” klanu wybaczać wszystko. Bo to SWÓJ. Dlatego jest usprawiedliwiony. Oczywiscie my w swojej firmie kłamcy nie zatrudnimy, ale swojego trzeba bronić!!!

Nie. Ludzie z taką mentalnością nigdy nie pozwolą na utworzenie państwa prawa. To przekracza ich granice pojmowania….


Responses

 1. Dorzuciłbym inny motyw – ten człowiek jest potrzebny do pewnych celów. Świnia – będzie doskonałym nadzorcą (dyrektorem) niewolników. Cel uświęca środki.

 2. @korposzczur:

  taka motywacja (miedzy innymi) przyswiecala republikanskim senatorom, ktorzy swoimi glosami wsadzili go na to stanowisko. Natomiast nie wyjasnia ochoczego poparcia polskiej prawicy.

 3. A ja właśnie w polskim radiu wysłuchałem, że protestowanie przeciw temu sędzi jest nieuznawaniem państwa prawa. Tak słucham tych audycji regularnie, tak jak 20 lat temu słuchałem „rozmowy niedokończone” w radiu Maryja. Dla beki i by wiedzieć co mają w głowach rządzący i ich elektorat (i to jest k… już mało śmieszne, a przerażające).

 4. @Wojtek inzynier:

  A ktoś sie zająknął w ogole o tym, ze perjury (krzywoprzysięstwo) czyli klamanie pod przysięgą przed komisją senacką to jest przestępstwo federalne, oblozone karą więzienia? Albo o tym, ze z nakazu prezydenta zablokowano śledztwo FBI?

 5. @Futrzak – zamieniliśmy jednego hegemona na drugiego ? Sikorski coś wspominał o „robieniu laski” :):):):)

  Dawno temu (rok może dwa) istniał blog krakowskiego taksówkarza z wykształcenia historyka – często pod koniec spieraliśmy się dlaczego hipokryzja A jest lepsza od B :):):) Chajre Tomaszu !

 6. TO nie ignorancja tylko zabetonowanie światopoglądów miedzy lewa i prawa strona.To jest przerażające ze taki marna jegomość jak Kavanaugh tworzy taka polaryzacje wśród ludzi inteligentnych.

 7. Przepraszam nie do końca wiem o co chodzi? . Udowodniono mu albo chociaż uprawdopodobniono kłamstowo ? w czym mianowicie ?
  czy to raczej jakaś podrzedna prof. z zadupia postanowiła zabyłysnąć na koniec kariery oskarżeniem kogoś ważnego o to że zwrócił na nią uwagę w młodości.
  Odsuwając zresztą sprawę wiarygodności oskarżeń która na półmetku Mi2 jest już dostatecznie ośmieszona to ja się zapytuję:

  Jak oskarżanie kogoś o braki moralne na podstawie zachowania sprzed 30-40 lat ma się co całego lewackiego przekonania o możliwościach zmiany ,resocjalizacji, dawania każdemu drugiej szansy itd !
  No bo ja się nawet zgadzam że ludzie są – generalnie – niezmienialni – tylko należy wyciągać z tego wnioski – np kara śmierci itp !

 8. Jeżeli 30 lat temu coś się wydarzyło i coś było nie tak dla czego tego od razu nie zgłosiła. Jeśli nie obejmował by żadnego stanowiska to nadal byłoby OK? a jak miał objąć to oj jak gwałcił?
  Kto tu jest faktycznie tym hipokrytą?

 9. @abcdx
  Zgaduję, że twój komentarz długo tu nie ostanie (i słusznie), ale odpowidajac na pytanie dlaczego p.Ford nie zgłosiła przestępstwa wtedy.
  Odpowiedź jest prosta: ponieważ wtedy była zwykłą nastolatką, a nawet dziś, kiedy jest uznanym i szanowanym profesjonalistą, a poziom ścigania tego typu przestępstw jest nieporównywalnie lepszy to się skończyło praktycznie zniszczeniem jej życia, groźbami i nie tak daleko do konieczności ukrywania przed agresywnymi bandami rasistów. Nawet w dzisiejszym San Francisco.
  Gdzie zresztą trzy lata temu kolesia złapanego na gorącym uczynku w znacznie posłano do więzienia na 3 miesiące. Więc albo nie wiesz na jakim świecie żyjesz i bredzisz albo trolujesz. W każdym przypadku odpowiedziałem, ale zupełnie nie będzie mi żal jeśli nie będziemy kontynuować w ten deseń z powodu decyzji adminki.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: