Napisane przez: futrzak | 4 października 2018

Kavanaugh

A tymczasem w USA walka o nominację Kavanaugh do sądu najwyższego.
Stawka jest wysoka, bo gdyby został nominowany, to wtedy republikanie mieliby przewagę w Supreme Court na długie lata – a Supreme Court jest najwyzsza instancja w USA rozstrzygającą wszelakie prawne kwestie.

Przed komisją senacką zeznawała pani Ford, którą w wieku piętnastu lat pijany Kavannaugh próbował razem z kolegą zgwałcić. Ze strony republikanów, ale też i polskich wrogów „politycznej poprawności” i zwolenników Trumpa posypały się oskarżenia, że „próbują go wrobić”. I że cała sprawa to rozgrywka polityczna.

Tylko że:
– zeznania Kavanaugh przed komisją senacką to był popis żenuły, histerii i braku kontroli. Polecam osobiste obejrzenie;
– pani Ford poddała się badaniu poligrafem. Test przeszła pozytywnie, oraz naciskała na FBI w sprawie rozpoczęcia śledztwa i ustalenia faktów;
– Kavanaugh na to stwierdzil, ze śledztwo FBI „nie jest potrzebne”.
– pojawiły sie następne oskarżenia o molestowanie;
– Kavanaugh został złapany na krzywoprzysięstwie, tj. zeznał pod przysięgą przed komisją senacką, ze po raz pierwszy o oskarżeniach Deborah Ramirez usłyszał po przeczytaniu artykułu w New York Times, co miało miejsce 23 września. Tymczasem są wiadomości tekstowe z których jasno wynika, że kwestia ta była omawiana przez K. i jego prawników PRZED tą datą.
– od tego czasu Kavanaugh został jeszcze kilkunastokrotnie złapany na kłamstwie podczas zeznawania przed komisją senacką.

Słowem wyjaśnienia: Polacy pewnie nie wiedzą, a i żadna szmatława gazeta polskojęzyczna o tym nie napisała (chyba ze jakas, ktoś, coś?): kłamstwo w zeznaniach przed komisją senacką to jest felony, czyli przestępstwo federalne, zagrożone całkiem sporą karą. Sędzia, który popełnił przestępstwo, nie może być sędzią sądu najwyższego, zresztą jakiegokolwiek sądu. Jeśli postępowanie jest w toku, wtedy cała procedura zostaje zawieszona aż do ostatecznego wyjasnienia.

I tu jest jeden „maluśki” problem. Otóz, FBI nie moze w tej sprawie wszcząć normalnego śledztwa bo…nie ma zgody Białego Domu.

********

Jakieś śledztwo się odbyło… i Biały Dom zaanonsował, że zostało zakończone. Agenci FBI mieli zakaz przesłuchania kilkunastu kluczowych świadków, w tym Blasey Ford i samego Kavanaugh. Raport z tego pseudośledztwa zostanie przedstawiony TYLKO senatorom i w określonym ściśle miejscu, gdzie nie będą mogli zrobić żadnych kopii ani udostępnić treści komukolwiek.
Procedura do finalnego głosowania została rozpoczęta przez senatora McConnell ZANIM zakonczono owo pseudośledztwo…

Tak umiera państwo prawa.


Responses

 1. To jest w sumie rzecz z gatunku good news-bad news. Zła strona jest oczywista, mamy korpofaszystę w sądzie, który faktycznie kreuje politykę USA i przez to ma gigantyczny wpływ na świat. Co więcej, jego nominacja pozwala na powstanie większości złożonej z kompletnych ekstremistów, którzy jeszcze zrobią naprawdę wiele złego. Dla całej planety i wszystkich jej mieszkańców.
  Ale dobra strona tego jest taka, że dla tej nominacji już zaangażowali cały kapitał polityczny i Partia Republikańska tak czy inaczej ten kapitał przechlapała. To jest banda korpofaszystów, ale ta nominacja okazała to wyraźnie kolejnym kilku procentom. Zwłaszcza kobiety, które miały powód pisać #MeToo, ale nie tylko. Razem z ogólnym brakiem popularności wśród młodszego pokolenia (delikatnie mówiąc), to jakby stawia GOP w roli SLD. Partii, która mogła porządzić, ale i tak nie mogła trwać, aż stała się toksyczna dla wszystkich. Ta nominacja to znacząco przyspieszyła, i to jest IMO ostatni skok do grupy trzymającej władzę. Dyskusje pomiędzy liberałami a socjalistami to mogę przeżyć, ale takiego ścierwa w polityce jak GOP być nie powinno i dzięki historii tej nominacji ma szanse nie być.
  A co do korpofaszystowskiej większości w SN, to należy zauważyć, że konstytucja USA nie określa liczby sędziów w SN. Teoretycznie można powołać następnych w każdej chwili. Czego dziś nikt nie chce robić, ale można. Tak samo jak impeachment za krzywoprzysięstwo przed senatem. Choć nawet w kilka tygodni parę ważnych dla oligarchii (i reszty też, niestety…) orzeczeń zapadnie.

 2. @RE:

  Poleciales takim skrótem, ze nikt z Polski ni wuja nie zrozumie. Inna sprawa, ze ludki w Polsce pojęcia nie mają tak na prawdę w temacie, co się dzieje w USA teraz. Jak przeczytaja jakies bzdety w Onecie, tak zostaną z tym… :-/

 3. W mediach w Polsce (przynajmniej w publicznych) przewija się narracja że Kavanaugh to w sumie swój chłop, a zue demokraty błotem go obrzucajo. A w komentarzach internetowych ostra jazda po Ford rodem z kółek wsparcia dla inceli. Można się wyprowadzić na jakąś inną planetę?
  Inna sprawa że – abstrahując od różnic w funkcji, strukturze organizacyjnej i tak dalej – jednego kandydata do amerykańskiego SN wałkuje się od długich tygodni, a u nas kilkudziesięciu załatwiono hurtowo w dwa dni, średnio pięć minut na łeb, no bo jak się nie da jak się da. Nawet internista na NFZ nie odprawia pacjentów w takim tempie – świat w zachwycie.

 4. “badaniu poligrafem”
  Wynik oznacza, że wierzy w to co mówi. Ale to nie znaczy, że to co mówi jest prawdą ;)
  Poza tym, niejaki Aldrich Ames pozytywnie przechodził testy na poligrafie…

 5. Jedynym „twardym” zarzutem wobec Kavanaugh jest jego popis żenady w przesłuchaniu przed senatem – z tym zgadzam się w pełni i myślę że jest to faktycznie dosyć dyskwalifikujące.

  Natomiast cała reszta jest ściemą i medialną papką – gdy osoba na swieczniku jest oskarżana o sprawy sprzed 30 lat dokonane po pijaku to oczywiste jest że KAŻDY by unikał odpowiadania na pytania i badania poligrafem bo przecież naturalne jest że może sobie tylko zaszkodzić a nie pomóc !
  Dla mnie ta pandzia prof. z zadupia jest co najmniej równie podejrzana (że próbuje wylansować się na starość znajomością z kimś znanym ) a numer z psychoterapeutą który „źle zapisał” jej wspomnienia to już kabaret.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: