Napisane przez: futrzak | 19 sierpnia 2018

Dzieje grzechu, odcinek fyfdziesiąty.

W USA opublikowano raport Sądu Najwyższego na temat pedofilii w kościele katolickim w stanie Pensylwania. 1400 stron tekstu. W ciągu 70 lat przestępstwa dopuściło się 300 księży, ich ofiarami padło ponad tysiąc dzieci płci obojga. Przełożeni tych pedofili wiedzieli o ich działaniach, nie zrobili nic.

Na polskim fejsie kilka osób wrzuciło link do filmu o pedofilii w KK. Co zrobili gorliwi polscy katolicy? Tak dlugo zglaszali film, az zostal on usunięty.
Brawo Polacy, obrońcy pedofilii!!!! Cześć i chwała bohaterom!!!


Responses

 1. Co więcej, ostatnio na FB krążył dość popularny film, w którym dziennikarz tego okropnego TVN pojechał do małej miejscowości, której proboszcz lubił oglądać nago dziewczynki w wieku 9-13lat. Księdza przeniesiono, prokuratura umorzyla sprawę („Propozycja na przykład zmiany odzieży całkowicie, łącznie z majteczkami, może wiązać się oczywiście z działaniem nagannym z natury moralnej. Natomiast jeżeli chodzi o byt przestępstwa, tutaj trudno mówić o zaistnieniu tej szczególnej okoliczności, tego szczególnego znamienia w postaci innej czynności seksualnej” – wyjaśnił Zbigniew Czerwiński z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie), a mieszkańcy wsi do dziś księdza bronią.
  Na pytanie dziennikarza, czy jeden z tych gorliwych obrońców chciałby aby to jego córka była oglądana nago, bez wahania odpowiedział, że nie miałby nic przeciwko…
  Mam wrażenie, że w PL wiekszość pedofilów w sutannach działa za zgodą rodziców.

 2. 1. Ostatnio widziałem Sekielskiego, który zebrał rekordową kwotę od darczyńsów na materiał dziennikarski o pedofilii w polskim kościele, więc w kraju nie tylko zakopywanie pod dywan. Ciekawy jestem, co z tego wyjdzie…

  2. W Dziadkowicach ksiądz zgwałcił 14 latkę (w gazetach trudno wywnioskować, czy 3 zarzucane gwałty na tej jednej dziewczynie były na nieletniej, czy tylko do pierwszego doszło jak miała poniżej 15 lat). Sprawę do prokuratury zgłosił ksiąd-nadzorca diecezji. Po 3 miesiącach zapadł wyrok w I instancji (odwołał się, więc trudno powiedzieć, jak się skończy): 5 lat bez zawiasów. Sprawdizłem jak to wygląda na tle innych wyroków. Otóż w Polsce ok. 40 % wyroków za gwałt jest w zawiasach! Średni wyrok to 3lata3mies. Statystycznie ksiądz dostał 2x więcej niż średnia. Ale II instancja przed nim.

 3. @dsz:

  Tez mam takie wrazenie, niestety :(
  Swoja droga juz widze reakcje tych samych rodzicow, gdyby w onym raporcie stalo, ze to nie 300 księży katolickich dopuscilo sie tych ohydnych przestępstw, ale 300 imamów…

 4. 300tu księży przez okres 70 lat daje średnio 4,3 księdza rocznie.
  Aktualnie w Pensylwani aktywnych jest 1091* księży.
  Co daje 4,3/1091 w efekcie 0,003 przypadków (0,3%).

  Próba oczerniania całej instytucji KK na podstawie działań tych 0,3% to tak słabo wychodzi. Bo wychodząc z takich założeń należałoby za tych wszystkich pedofili nauczycieli, lekarzy, aktorów, sędziów czy innych krytych przez swoich przełożonych w danym momencie od razu całe środowiska do kosza wyrzucić.
  https://www.psychologytoday.com/us/blog/all-about-sex/201003/beyond-bad-apple-priests-who-the-pedophiles-really-are

  I owszem, tych 300tu powinno wylądować za kratkami a osobom poszkodowanym należy się odszkodowanie.

  *Priests Active Within Their Diocese: 1,091
  https://www.pacatholic.org/resources/pa-catholic-statistics/

 5. @PawelW:

  tu nie chodzi o to, jaki procent ksiezy molestuje, tylko o to, ze hierarchowie KK wiedzieli o tym od DEKAD i księzy przestępców kryli. Tak bylo na CALYM SWIECIE. I dlatego to wina calej instytucji, bo cala byla w to zaangazowana (a jest zarządzana autorytarnie), nie wyłączajac najwyzej postawionych hierarchow Watykanu i papieza.
  W niektorych krajach ludzie z tego powod wyszli na ulice (np. w Chile) a w Polsce jak widac nadal nie brak tych, co przestępcow kryją.
  Nawet ty usilujesz ich tu usprawiedliwiac wysuwajac argumenty jakoby nikt nic o tym nie wiedzial – co jest nieprawdą.

 6. @Futrzak: W ktorym miejscu napisalem, ze nikt o tym nie wiedzial?

 7. Pedofilia w KK niewątpliwie jest problemem.
  Warto jednak pamiętać że w czasach PRL służby ( SB) celowo nie kryły takich księży – a to z oczywistego powodu że taki gość był łatwym obiektem szantażu i wyciągania informacji zarówno o wiernych jak i hierarchii.
  Myślę że podobnie było w wielu krajach – pewnie nie USA ale tam też bym tego nie wykluczał. Takie rzeczy nie jest łatwo naprawić z dnia na dzień.

  PS. Warto też zapytać co to jest tak naprawdę pedofilia – czy 12-15 latka idąca na koncert i pokazująca cycki ( i nie tylko ) to jest osoba molestowana albo czy gwiazdor rocka to już nie podlega pod ustawę ( a większość z nich chwali się takimi podbojami) To tylko przykład jeden z wielu.

 8. @karroryfer: jeżeli chcesz przez to zasugerować, że to społeczeństwo jest spaczone to chyba trzeba się zgodzić.

  @PawelW: Twoje wyliczenie sugeruje, że coś jest na rzeczy z liczbą wskazanych kapłanów. Szacowana liczba pedofili w populacji to 0,5%-1% (co by się zgadzało z powyższym wskazaniem). Jednocześnie jednak ilość wypadków księży zamieszanych w pedofilię w sytuacjach gdy sprawy ujrzą światło dzienne pokazuje, że odsetek pedofili wśród księży jest znacznie wyższy (w Australii na przykład w jednej z instytucji w proceder zamieszany był co 3 ksiądz!). O dużym odsetku pedofili informuje zresztą sam KK: [cyt. z wikipedii] In a statement read by Archbishop Silvano Maria Tomasi in September 2009, the Holy See stated, „We know now that in the last 50 years somewhere between 1.5% and 5% of the Catholic clergy has been involved in sexual abuse cases”. Wspomniany raport po prostu zawiera dane o przypadkach, które da się w jakiś sposób wykazać. Rzeczywistość jest o wiele gorsza co KK czasami pośrednio przyznaje (w takich wypowiedziach jak powyżej) ale zazwyczaj AKTYWNIE unika odpowiedzialności (vide cennik za ciszę poszkodowanych z uzależnieniem od stopnia przewinienia księdza, albo wytyczne nałożone przez Ratzingera w 2001 nakazujące traktowanie spraw tego typu w jak największej tajemnicy i przenoszenie przypadków z terenu Włoch do Watykanu pod groźbą ekskomuniki). Zresztą dalej nic się nie zmienia- Franciszek obiecywał rozprawienie się z pedofilią, tymczasem stosowny organ wstrzymuje działania i unika opracowania reguł zmuszających organizację do działań wobec członków własnej organizacji w przypadku gdy ci dokonają występku.

  W sądzie za takie ignorowanie problemu będąc go świadomym można zapłacić odszkodowanie (np. za dziury w chodnikach, brak nadzoru nad szarwarkiem). Tymczasem KK odpowiedzialności w PL nie ponosi.

  ps.: marzy mi się komiksowy mściciel, który dałby wycisk kościelnym pedofilom.

 9. @PawelW:

  Explicite nie napisales. Ale napisales ze „Próba oczerniania całej instytucji KK na podstawie działań tych 0,3% to tak słabo wychodzi”.

  Skoro twierdzisz, ze tylko ulamek procenta ksęży molestowal i ze nie NIE nalezy na tej podstawie obwiniac calej instytucji, to milczaco zakladasz, ze cala reszta tejze instytucji o przestępstwach nie wiedziala.
  Bo gdyby wiedziala, to wedle obowiazujacego prawa MA OBOWIAZEK ZAWIADOMIC PROKURATURE O PRZESTEPSTWIE.
  Tymczasem jak wszyscy wiemy nic takiego nie mialo miejsca – natomiast mialo miejsce ukrywanie przez wszystkich hierarchow KK, nie wylaczajac papieza, tych przestępstw. I dlatego winna jest CALA instytucja KK a nie tylko pojedynczy ksieza.

  Zreszta, co do faktycznej skali pedofilii w KK zobacz sobie na komentarz malla, ktory podaje konkrety. To nie jest 0.3% :
  „In a statement read by Archbishop Silvano Maria Tomasi in September 2009, the Holy See stated, „We know now that in the last 50 years somewhere between 1.5% and 5% of the Catholic clergy has been involved in sexual abuse cases”.

 10. I jeszcze:

  „Osoby przygotowujące wspomniany raport badały nadużycia na terenie sześciu diecezji podlegających jurysdykcji Shapiro. Według prokuratora urzędnicy kościelni, w tym biskupi, prałaci i inni, wiedzieli o nadużyciach. Sprawcy byli ukrywani. Robiono wszystko, by uniknąć skandalu i wypłaty ofiarom odszkodowań.
  Raport jest niedoszacowany. Materiały, z których korzystali autorzy, to wybrakowane dokumenty kościelne, z których znikło wiele danych.”

  http://krytykapolityczna.pl/swiat/usa-kosciol-katolicki-pedofilia-organizacja-przestepcza/

 11. I jeszcze:

  „W roku 2002, za pontyfikatu JP II, powołano specjalną komisję, która tworzyła dokument, jak kościół ma reagować na molestowanie. Jednym z opracowujących te reguły hierarchów był Theodore McCarrick, którego papież świeżo zrobił arcybiskupem Waszyngtonu i kardynałem. To m.in. McCarrick sprawił, że dokument nie mówi nic o odpowiedzialności biskupów. Żeby było zabawniej: równolegle był twarzą rzekomej kościelnej „zero tolerance policy” i podpisywał w sądach ugody za molestowanie (2005 i 2007) a od 1994 do 2008 roku na ręce nuncjusza papieskiego, a potem samego papieża (już Benedykta) spływały skargi dotyczące wykorzystywania kleryków. McCarrick również miał honor przyjmowania Jana Pawła II w Newark, odprawił tam dla niego mszę, a także otrzymywał od papieża szczególne misje – jeden z liścików miłosnych do kleryków pisał w samolocie nad Polską, dokąd poleciał w 1987 z misją z Watykanu.
  Niedawno McCarrick został oskarżony o gwałt na jedenastoletnim chłopcu (wykorzystywanie tej akurat ofiary trwało później przez dwie dekady).”

  No ale nie wolno oskarzac calej instytucji, nie, skąd.

 12. I jeszcze wisienka na torcie:

  „Not leaving it to divine chance, the state Catholic Conference has turned in recent years to some of Albany’s most well-connected and influential lobby firms to help block a bill that would make it easier for child sex abuse victims to seek justice.
  The Catholic Conference, headed by Timothy Cardinal Dolan, has used Wilson Elser Moskowitz Edelman & Dicker, Patricia Lynch & Associates, Hank Sheinkopf, and Mark Behan Communications to lobby against the Child Victims Act as well as for or against other measures.”

  http://www.nydailynews.com/news/politics/catholic-church-hired-lobby-firms-block-n-y-kid-rape-laws-article-1.2655010?outputType=amp

 13. Ale oczywiscie Kosciol Katolicki niewinny jak lejija i jak ja moge mieć czelnosc oczerniać tą organizacje, ojej ojej. Wynajęli pieprzonych lobbystów, zeb zablokowali ustawę pozwalajacą ofiarom dochodzic odszkodowań, a ktos mi tu będzie dalej pieprzyl, ze to tylko jacys nieliczni księża źli, a reszta dobra?!?!?

 14. @Futrzak: Nie, nie zakładam milcząco, że wszyscy inni nic nie wiedzieli tylko, co zresztą jest następnym zdaniu mojego poprzedniego posta:
  (…) Bo wychodząc z takich założeń należałoby za tych wszystkich pedofili nauczycieli, lekarzy, aktorów, sędziów czy innych krytych przez swoich przełożonych w danym momencie od razu całe środowiska do kosza wyrzucić.(…)
  wyraźnie napisane, że stosując te same kryteria, które milcząco się stosuje do KK należałoby kilka innych instytucji lub środowisk poddać zdecydowanie silniejszej krytyce, z racji faktu, że zjawisko problemu pedofilii jest tam o wiele bardziej obecne i często też ukrywane na wielu płaszczyznach hierarchii (jeżeli akurat taka jest).

  Przykładowo szkolnictwo, gdzie w USA prawie 10% uczniów skarży się, że było obiektem seksualnego zainteresowania pracowników szkoły:

  https://www.cbsnews.com/news/has-media-ignored-sex-abuse-in-school/

  To jest problem 100 razy cięższy, a mimo tego nie widzę, aby media czy blogerzy z taką intensywnością atakowali system edukacji jak atakują KK. Węszę więc zacietrzewienie ideologiczne.

  Ja nie bronię KK. Jak już kilka razy pisałem jestem wiele lat po apostazji i mam tę organizację gdzieś. Natomiast oczekuję, aby przy opisywaniu problemu wskazać jaki jest jego ciężar w stosunku do istniejącego tła. A tutaj, że tak powiem, „troszczymy się o róże, gdy gdzie indziej płoną lasy”.

 15. @PawelW:

  KK ZAPLACIL FIRMIE LOBBYSTYCZNEJ W USA 2 MLN DOLAROW ZEBY ZABLOKOWAC USTAWE POZWALAJACA DZIECIECYM OFIAROM PRZEMOCY SEKSUALNEJ DOCHODZC ODSZKODOWAN – a ty dalej ich chcesz bronić?????

 16. zamiast komentarza


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: