Napisane przez: futrzak | 14 czerwca 2018

Yes!

Tymczasem w Argentynie niższa izba parlamentu uchwaliła głosami 129:125 legalność aborcji (do 14 tygodnia, na prośbę kobiety, potem warunkowo). Ustawę musi jeszcze zaakceptować senat, oby tak się stało.
Wtedy Argentyna byłaby drugim po Urugwaju krajem w Ameryce Poludniowej, gdzie zalegalizowano aborcję.

A w Polsce?
W Polsce arcybiskup w mediach zaczyna ofensywę przeciwko antykoncepcji:

Mentalność antykoncepcyjna wprowadza w samą istotę aktu małżeńskiego konflikt i element agresji, ponieważ antykoncepcja jest postawą agresywną wobec ludzkiej biologii

Wszystko po to, zeby tylnymi drzwiami wprowadzić rozszerzenie stosowania tzw. „klauzuli sumienia” na farmaceutów i kilkanascie innych zawodów ze służby zdrowia – byle tylko kobietom utrudnić możliwość decydowania o sobie.


Responses

  1. Nie tylko kobietom. Panowie księdzowie z chęcią by zakazali również używania gum, a najlepiej gdyby Polska stała się państwem wyznaniowym katolickim, to czarna hołota miałaby wtedy normalnie raj.

  2. przejęzyczenie: zamiast „hołota” powinno być „gołota”, czyli „szlachta bez ziemi” (ironicznie, bo ziemi rolnej to oni mają sporo :)

  3. Do wszystkich piszacych obrazliwie o ksiezach: czy wy zyjecie jak chcecie, czy taz ksieza (oraz Kk) zabraniaja wam czegos i tego nie robicie bo jestescie im posluszni?

    I daczego 14 tygodnia?

  4. @AndyW
    tak, w Polsce nakazują mi utrzymywać ich i ich nauczanie w szkołach. Zakazuja mi aborcji (w praktyce w kazdym z trzech dozwolonych przypadkow rzadko kiedy sie je wykonuje), zakazują zdobycia środków lekarskich u co bardziej zidiociałych lekarzy.
    Ksieza w PL rozpanoszyli sie tak bardzo, ze z mojego pokolenia jedyni wierzący jacy pozostali to żołnierze maryjki z symbolami SS na koszulkach


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: