Posted by: futrzak | 17 May 2018

Antel rulez!!

I nadszedł ten dzień, kiedy budzę się rano i widzę, ze Internetu nie ma. Na routerze zapaliła się lampka “line out of service”. Oczywiscie panika i wkurw, bo to znaczy, ze musialabym poginać do biura.
A w biurze maja gówniane WiFi, na którym videokonferencji nie pociągnę, a kablem ethernetu do Della XPSa nie podłączę, bo nie mam przejściówki do thunderbolta, oni tez nie mają, na dodatek to 40 min co najmniej autobusem, a leje deszcz……
….słowem groza zapanowała w mej duszy.

No ale nic to, Chłop dzwoni do serwisu Antela (państwowa firma dostarczajaca Internet po swiatłowodzie prosto do naszej chałupy).
Zadzwonił o 9.50 rano, pani miła przyjeła zgłoszenie i powiedziała, że technicy będą najszybciej, jak się da. Od razu ogarnęły mnie czarne myśli, bo w poprzednim mieszkaniu prędkość naprawy była dzień-dwa. Inna sprawa, ze tam musielismy najpierw przejść przez kompletnie nieużyteczną administrację budynku, a tutaj sprawa prosta, bez zadnych głupich pośredników – od razu rozmawiamy z Antelem.

Panowie technicy wparowali do mieszkania o 11.24. Uszkodzenie naprawili szast-prast – okazało sie, że wtyczka łacząca światłowód z modemem/routerem się zepsuła. Wymienili, 10 minut po sprawie, DONE.

Jestem pod wrażeniem. Takiej prędkości serwisu nie miałam nigdzie w Kalifornii w Dolinie Krzemowej, jak tam mieszkałam kilkanaście lat. Jeszcze się trzeba bylo wykłócać z Comcastem, zeby przysłali technika – zajęło to dwa dni, podczas gdy uszkodzenie polegało na tym, ze ktos podpiął się pod moją linię, a pan technik raczyl mnie opieprzyć tak jakbym w ogole miala klucze do skrzynki rozdzielczej! Innym razem debil-technik zjebał mi konfig DNSa jak robił instalkę linii.
O Argentynie już nawet nie chce mi się wspominac….

Tak, Antel RULEZ!!!! I niech mi ktoś powie teraz, że państwowa firma nie ma prawa dobrze działac i zarabiać na siebie. GOWNOPRAWDA. W USA cud, miód malina, tylko prywatni dostarczyciele Internetu, i co??? Chujnia z grzybnią, ot co.


Responses

  1. Grzybni to tam chyba nawet nie ma :p


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: