Posted by: futrzak | 19 February 2018

Jak zapobiec strzelaninom w szkołach?

Host stacji Fox News Greg Gutfeld ma genialny pomysł!

Society is changing. You have to teach [kids] how to respond.
You have to be rational about it, which means hardening soft targets through drills and training. Learning combat. Learning hand-to-hand combat. This works, by the way, for terror, if there’s a terror attack, and it works for school shootings.

Czyli: społeczeństwo się zmienia, trzeba nauczyć dzieci jak odpowiadać na te zmiany. Trzeba być racjonalnym, a to oznacza “utwardzanie” słabych celów poprzez trening i dryl. Naukę walki. Naukę bezpośredniej walki, ramię w ramię. Przy okazji – to działa w wypadku ataków terrorystycznych, i działa w wypadku szkolnych strzelanin.

Tak. To jest odpowiedź na rozwiązanie problemu strzelanin w szkolach USA. Wzdrozyc w tychze szkolach, na dzieciach, wojskowy dryl i trening przygotowujący do walki oraz ubroić je.

Najsmutniejsze w tym, że cala kupa durni w Polsce swój ogląd sytuacji w USA i na świecie czerpie właśnie z tej pseudoinformacyjnej stacji telewizyjnej Ruperta Murdocha. Potem chodzą i jak papugi powtarzają dookoła, ze trzeba uzbroic nauczycieli. Trzeba uzbroić dzieci. Wyszkolić do walki.
Tak, idźcie, chłońcie tą wspaniałą propagandę. Przyrodzone prawo kazdego obywatela do posiadania broni, a na kazda strzelaninę jest tylko jedna sluszna odpowiedz: więcej broni!

Fucking facepalm.


Responses

 1. Mają teslę, google i spacex, niech poczują też wstyd :) Polacy raczej niewiele błyszczą na świecie, co chwilę za to jakiś przypał… Gdyby USA ograniczyły dostęp do broni, to miliony osób straciło by powód do żartów. Bo chyba nie ma większej patologii w tym kraju jak właśnie ta.
  Oczywiście ludzi mi żal.

 2. Ale to jest właśnie najlepszy pomysł na ogarniecie sytuacji. Nie prawo do noszenia broni, ale OBOWIĄZEK jej noszenia przez każdego i przeszkolenia. To gun-free zony zabijają, bo jak tam się trafi taki wariat to reszta nie może odpowiedzieć ogniem, i mamy gotową receptę na masakrę.

  Militaryzacja społeczeństwa (najlepiej zacząć od szkół właśnie) jest konieczna również ze względu na zagrożenia powstałe w wyniku postępu technicznego, którego pewne aspekty mogą być wykorzystane przez terrorystów. Obejrzyjcie poniższy film:

 3. @Wojtek:

  “Mają”. Tak jakby zalozyciel Tesli to byl Amerykaniniem :) Albo, ze google to sam amerykanski trzon. Prawda jest taka, ze ani High-Tech z Doliny Krzemowej, ani amerykanska nauka nic by nie nawojowaly bez emigrantow…zwlaszcza w nauce i na uniwerkach sytuacja jest wręcz dramatyczna.

 4. @ Gajger

  To nie ma sensu… Chyba, że nas czeka zombie-apokalipsa.

 5. @kira

  Ma sens. W Polsce prawie nie ma broni, i nie ma strzelanin. W USA broń jest i są strzelaniny. I będą nadal, jest to nieuniknione. Wiec trzeba ograniczyć straty, uzbrajając potencjalne ofiary. Amerykanie wiedzą to, przeczuwają, że jeśli pozwolą sobie broń odebrać, to maja przekichane, tak jak ludzie w Europie teraz. Bo wtedy im lewica wejdzie na głowy (a to jest gorsze od zombie-apokalipsy). Więc pewnie nie pozwolą sobie broni odebrać. Strzelaniny w szkołach to koszt konieczny społeczeństwa obywatelskiego. Trzeba zminimalizować ten koszt dając potencjalnym ofiarom możliwość kontrataku.

 6. Używasz fajnej argumentacji: Strzelaniny w szkołach to koszt konieczny społeczeństwa obywatelskiego.

 7. Strzelanin nie ma gdy nie ma broni – prosta sprawa. W PL nie ma broni, więc ludziki co najwyżej z siekierami latają (ostatnio modne są maczety). Co do hamerykańskich problemów, to do sprawy trzeba podchodzić wielotorowo: edukować, ograniczać, rozbrajać. Uczenie zachowań (szczególnie oporu) w trakcie ataku jest jak najbardziej OK, pod warunkiem, że szkolenie odbywa się w rozsądny sposób.

 8. @gajger
  Mój szef mawia że na stadiony nie powinno sie wpuszczać BEZ “sprzętu” (maczety, siekiery etc.). Tyle że on, w przeciwieństwie do ciebie, ironizuje…

 9. @ Gajger

  Sorry, ale tego, co wypisujesz, nie da się czytać na trzeźwo. A ja rzadko piję… Czy naprawdę nie rozumiesz, że sprowadzanie do Europy rzesz imigrantów to sprawa do rozwiązania przez WŁADZĘ, a nie samowolne ruszenie obywateli?

 10. “Strzelaniny w szkołach to koszt konieczny społeczeństwa obywatelskiego”

  Większego idiotyzmu to juz ładnych parę miesięcy nie czytalam.

 11. Ciekawe że wspominasz akurat o uchodzcach. Otoż tutaj właśnie władza jest problemem. Wladza zaprasza nachodzcow, a potem konsekwencje multi kulti przerzucane sa na obywateli. I tak zeby utrzymywac potem to cale nachodzctwo, podnosi sie podatki. I potem chodza po ludziach bezczelni komornicy, czy przedstawiciele skarbówki i okradaja. A tak mieliby stracha że ktoś potraktuje złodzieji tak jak na to zaslugują i odstrzeli jednego czy drugiego.

  Zabranie ludziom dostepu do broni jest wstepem do zabrania im wszystkiego innego, dobytku, wolności, czy nawet prywatności:
  https://www.weforum.org/agenda/2016/11/shopping-i-can-t-really-remember-what-that-is/

  Nieprzypadkowo komunisci zawsze odbierali ludziom bron.

  Ludzie z bronią jako czynnik stabilizujący wzajemne relacje miedzy wladza a obywatelem. Właśnie tak.

 12. A jak się nazywał ten oświecony lewako-muzułmanin, który stwierdził, że zamachy terrorystyczne to coś do czego należy się przyzwyczaić jeśli się mieszka w dużych miastach? xD

  Jedyna różnica między pojebami z prawicy a pojebami z lewicy polega na tym, że ci drudzy mają lepsze Public Relations (bo poobsadzali uczelnie/media/NGOsy) i swoją chorą polityką/propagandą już teraz doprowadzili do np. wzrostu przestępczości ze strony bidnych refugees.

 13. @gajger:

  Nie, uregulowanie dostepu do broni to nie jest “wstep do zabrania im wszystkiego innego”.

  Nie przypominam sobie, zeby w Japonii, Szwecji, Norwegii, UK, Irlandii i reszcie panstw pierwszego swiata, gdzie dostep cywili do broni jest scisle uregulowany, panstwo zabieralo im dobytek, wolnosc i “wszystko inne”.

  To sa kompletne brednie i jesli bedziesz je nadal powtarzal, wylądujesz w spamolapie.

 14. @gajer – a konto zabierania i uchodźców. Dziś czytam ” niedoczynność polskiego buldoga UOKIK nadrabia nadczynność posokowców w Brukseli, zawzięcie tropiących przestępców którzy odważą się przewieźć jednego krugerranda przez zewnetrzną granicę unii. Nic to że nie sprawdzany na granicy przez nikogo tłum “uchodźców” wnieść do unii może dowolną ilość granatników i panzerfaustów, o kałachach już nie wspominając. Bogobojny obywatel nie będący “uchodźcą”, będzie odtąd prześwietlany w szczegółach. Wyśpiewać będzie musiał wszystkie przewożone krugerrandy, co do ostatniego, pod rygorem konfiskaty przewożonej kontrabandy.” Hhihihiihihihi https://dwagrosze.com/2018/02/zloto-w-roku-psa/#comments

 15. @korposzczur:

  Ale wiesz, ze to stwierdzenie “Nic to że nie sprawdzany na granicy przez nikogo tłum “uchodźców” wnieść do unii może dowolną ilość granatników i panzerfaustów, o kałachach już nie wspominając” jest bzdurą?

  No chyba, ze powyzszy komentarz byl ironiczny, czego nie zauwazylam.

 16. @futrzak – jest ironiczny. Co nie zmienia faktu, że ludzie sobie “chodzą jak chcą”. Od początku tego interesu pytam czy UE ma granice czy sito. Posiadanie dokumentów też nie jest zbyt konieczne.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: