Napisane przez: futrzak | 27 stycznia 2018

Krótka bajka o hipokryzji

Republikanin Ted Cruz zabiera głos w sprawie imigrantów: „Nie wierzę, że powinniśmy komukolwiek oferować ścieżkę do uzyskania obywatelstwa, jeśli ten ktoś przebywa w USA nielegalnie”.

Słowa te padly w kontekscie DACA (Deferred Action for Childchood Arrivals) – programu, który chronił przed deportacją osoby przywiezione nielegalnie do USA jako dzieci.

Ted najwyraźniej zapomniał historię własnego ojca, który urodził się na Kubie, wizę studencką do USA dostał dzięki przekupieniu urzędnika, a wjeżdzając do kraju nie umiał nawet słowa powiedzieć po angielsku i miał przestępczą przeszłość. Po tym, jak wyekspirowała mu wiza studencka, przebywał w USA nielegalnie, a MIMO TO otrzymał pełne obywatelstwo.

To, co dziś mówi jego syn, jest po prostu najnormalniej w świecie podłe.

Reklamy

Responses

 1. Największymi wrogami najnowszych imigrantów są zawsze poprzedni

 2. Tak samo największymi wrogami dzisiejszych „słoików” w Wawie są ci co do Wawy przyjechali jedno pokolenie wcześniej… obrona zajętego terytorium przed potencjalną konkurencją… ^^

 3. Ludzie nie lubią się dzielić swoim terytorium. A ci, którzy myślą inaczej, są postrzegani jako naiwniacy… at best.

 4. Ale nie rzutujmy poglądow republikanskich kongresmanow na cala reszte populacji. GOP lawmakers to sa sprzedajne świnie, które beda glosic dowolna kwestie, o ile im da sie stosowna ilosc kasy.

  Większosc zwyklych ludzi, dzieci emigrantow, ma do tematu normalne podejscie – wystarcz sobie zobaczyc gdzie i w jakiej ilosci byly demonstracje popierajace utworzenie „sanctuary cities” (czyli miast i okregow, gdzie lokalne stanowe wladze odmawiaja wykonywania okrutnych procedur ICE dotyczacych aresztowania i deportacji).

  USA sa wystarczajaco duzym krajem, zeby pomiescic wszystkich, a juz podnoszenie argumentu, ze nielegalni cokolwiek komukolwiek zabieraja czy cos dostaja extra, jest kompletnym absurdem. Zaden welfare nie przysluguje nielegalnym imigrantom, oni ciezko zapieprzaja na swoje utrzymanie. Większosc zwyklych Amerykanow zdaje sobie sprawe, ze w tym kraju kazdy jest emigrantem (oprocz native americans) i tylko zakute republikanskie pały oraz ich zwolennicy bredzą na temat deportacji, bo im potrzebne jest jakis koziol ofiarny.

 5. US dzisiaj to inny kraj niż US z czasów, kiedy każdy mógł sobie przyjechać i zająć kawałek ziemi. Na upartego mogłabyś twierdzić, że ci natives też kieeeedyś przybyli do Ameryki. No i co z tego?

  Przypuszczam, że wciąż opłaca się oferować obywatelstwo niektórym nielegalnym, ale nie należy tego robić na zasadzie „A bo wy też tu kiedyś przyjechaliście”.

 6. ‚wyekspirowała’ – co to za nowomowa?:)

  W obozach koncentracyjnych kapo werbowani wsród więźniów też byli surowsi od Niemców.

 7. @Marek67:

  https://sjp.pl/ekspirować

  Sugeruje nastepnym razem przed napisaniem komentarza pouczajacego innych, sięgnąć po słownik jezyka polskiego.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: