Napisane przez: futrzak | 18 września 2017

Muzeum Saperów i inne spacery

Koniec avenidy Battle y Ordonez. Nie taka piękna dzielnica, ale pomalowanie ławek i stołów na wesołe kolory od razu wszystko zmienia :)

Boisko przy murze cmentarza, a na murze muralek.

Cmentarz po prawej, a na wsprost boisko a na nim mecz jakichs dzieciaków szkolnych. Nawet sporo rodzicow bylo, dopingowali i w ogole. Porządeczek.

I jeszcze ławeczka…

Wewnątrz muzeum saperów. Z ulotki dowiedzieliśmy się, ze budynek bardzo stary, nie wiadomo kto go oryginalnie zbudowal i po co, i tak sobie stał i popadal w ruinę, aż w XIX wieku oddano go lokalnym oddziałom saperów. W środku saperzy urządzili muzeum swojej działalności i dokonań na urugwajskiej ziemii :) Niektore eksponaty i opisy były bardzo interesujące – jak twierdzi Chłop – ale się nie znam. Konstrukcje mostów i maszyn jakoś nie wzruszają mnie…

Dziedziniec budynku. Nawet przyjemnie wygląda, ale w czymś takim za skarby świata nie chcialabym mieszkac…

Panorama na port jachtowy Buceo. Po lewej widoczny budynek muzeum.

To tutaj jako zywo przypomina sredniowieczna machinę tortur, a ponoc to tylko kuchnia polowa była, a boku stal osprzęt do koni..

Jedyny przedmiot uzytkowy, ktory spodobal mi się. Autentyczna osiemnastowieczna angielska porcelana w roli staropierdawnej umywalki. W dzbanku stała woda, wlewalo się ją do górnego naczynia, stamtad czerpało rękami, myło twarz, a brudna woda spadała do dolnego naczynia. Prześliczne, ale niepraktyczne. U mnie ów dzban i cała reszta nie pociągnęłaby dlugo..

No i zachody słońca. Z chmurami czy bez – przepiękne. I dlatego gdy jest ładna pogoda, tubylcy ustawiają sie w widokowych miejscach z leżaczkami, mate i znajomymi. To bardzo odprężające zajęcie…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: