Posted by: futrzak | 16 August 2017

Jakie mogą być konsekwencje zalegalizowania marihuany…

Jakiś czas temu pisałam, ze w Urugwaju zaczela sie sprzedaz panstwowej marihuany.

Jednakże banki, prowadzące rachunki dla tych aptek zagroziły, że zamkną im konta, jak apteki nie przestaną sprzedawać marihuany. Santander już wypowiedział jednej z aptek umowę.
Oficjalnie banki twierdzą, jakoby mogły mieć nieprzyjemności z powodu “udziału w biznesie związanym z narkotykami”.

I mean, WTF???? Banki, skazane za pranie pieniędzy dla mafii narkotykowych i dostające symboliczne grzywny w ramach ugody, nagle są takie przewrażliwione że mogą mieć jakieś “nieprzyjemności”?!?!?!

Fucking joke czyli pierdolony żart. Ci, co trzęsą tym światem najwyraźniej zaczeli się bać, że eksperyment z legalną marihuaną się powiedzie i że za przykładem małego, śmiesznego kraiku z Ameryki Południowej pójdą inne kraje latynoamerykańskie (np. Meksyk) – a to już byłoby bardzo poważne zakłócenie interesów miedzynarodowych mafii oraz współpracujących z nimi banków i służb specjalnych takich jak CIA.

Banco Republica (panstwowy bank Urugwaju) narazie nie wypowiedział nikomu umowy, ale nie wyklucza, że pod wpływem “nacisku międzynarodowych instytucji finansowych”, które grożą np. odcięciem od systemu SWIFT, będzie musiał to zrobić. Jest to zrozumiałe o tyle, że Banco Republica nie moze odciąc interesów całego kraju od możliwości międzynarodowych płatności – to wywróciłoby gospodarkę kraju. Rząd tymczasem szuka możliwości jakiegoś załatwienia sprawy.

To by było na tyle w temacie autonomii małych krajów, którym zachce się iść pod prąd banksterce, mafii i przekupionym politykom. Smutne.


Responses

 1. Moralność mierzona w dolarach…

 2. I jak tu być radosnym lewakiem :-(

 3. Ciekawe, bo to bardzo mocno przypomina problemy z obsługą finansową punktów sprzedaży marihuany w USA. Gdzieniegdzie sprzedaż jest legalna ale prawo federalne kategorycznie zabrania instytucjom finansowym obsługi co kończy się codziennym transportem utargów. Może to jakaś konsekwencja umów a’la NAFTA?

 4. “odcięciem od systemu SWIFT” – ??? Ja bym się zapytał czemu Turcji czy Austrii nie odetną. Albo innej Holandii. No chyba, że wpływy z prostytucji nie są tak wielkie :)

 5. mall:

  Nie, z NAFTA nie ma to nic wspolnego. Ma z bankowymi regulacjami USA. Wg zas prawa federalnego marihuana nadal jest nielegalna.

  BTW:
  Dzis wlasnie prezes banku centralnego powiedzial do prasy, ze to nie tyle kwestia miedzynarodowych regulacji bankowych, ale regulacji USA.

  korposzczur:
  w zadnym z tych krajow panstwo o ile wiem panstwo nie zajelo sie legalna hodowla i dystrybucja marihuany. To, ze w Holandii za palenie i posiadanie niewielkiej ilosci nie scigaja, to inna sprawa – ale te dwie rzeczy nie sa tozsame. Liczy sie źródło i kto z tego źrodla czerpie kasę.

 6. eeee – chodziło o legalną prostytucję. Kasa z tego za mała żeby banki się zainteresowały ?

 7. korposzczur:
  uhm… zauwaz jednakze ze USA nie prowadza wojny z prostytucja na calym swiecie… a drug war i owszem…

 8. @futrzak – jasne – wygrywa kto ma największą giwerę. “będziemy bronić demokracji i naszego stylu życia” – rzygać się chce. Jeśli mnie pamięć nie myli Iran kombinował obejście SWIFT po groźbach i ponoć jest ścieżka. Rosja nie wiem czy skończyła, ale też robiła swój odpowiednik SWIFT. Chętni do robienia przelewów zawsze się znajdą …… za drobną opłatą :)

 9. @korposzczur
  Tak, ale. Urugwaj nie chce i nie może iść na zwarcie w sprawie systemu finansowego. Sprzedaż marihuany z definicji nie ma dostarczać dewiz, w przeciwieństwie do soi, wołowiny, drewna, celulozy, oliwy, wina ,usług IT i innych rzeczy, które stanowią prawdziwą gospodarkę i źródła napływu dewiz. Bez dostępu do bankowości będą droższe.
  Teoretycznie realną alternatywą byłoby włączenie się do europejskiego systemu bankowego, ale to nie jest sprawa do załatwienia w miesiąc. Acz gdyby wyszło, to byłoby trzęsienie ziemi na Wall Street (że jakiś kraj się wyłamał, olał i przetrwał)

 10. @RE – tak. Ale męczy mnie wpychanie Amerykanów wszędzie swojego nosa. Zwłaszcza, że prowadzą POLITYKĘ, a nie są aniołami miłosierdzia i chcą wszystkim zrobić dobrze. Bo o ile taką UE jestem w stanie zrozumieć (wstąpiliście do klubu to stosujcie się), o tyle wp…. się USA wszędzie, w imię własnych interesów, a potem owijanie się flagą demokracji wkurza. I chętnie zobaczyłbym to trzęsienie ziemi, a co najmniej cichy układ USA-Urugwaj, bez trzęsienia. Zawsze progres :)

  “… USA nie prowadza wojny z prostytucja na calym swiecie… a drug war i owszem…” – właśnie – NA ŚWIECIE. A co to ? Świat kolonią USA ? Zwłaszcza, że jak im pasuje handlować to robią to bez zmrużenia oka.

  Tak – wiem, stare czasy się nie wrócą, globalizacja itd

 11. Sumienie bankstera jest kategorią odrębną od moralności. To jest instrument mający służyć maksymalizacji zysków, podobnie zresztą jak wszystko inne w banksterze i wokół niego. Trafny post.

 12. @telemach:

  tak, ładne sformułowanie – “sumienie bankstera to instrument majacy sluzyc maksymalizacji zysków”.
  Niemniej przeraza mnie to, ze wsrod ludzi wydawaloby sie wyksztalconych, obytych w swiecie nadal panuje przekonanie ze przeciez oni powinni odmowic obslugi bankow urugwajskich, bo to ohydne narkotyki i zuo a oni (banki) boja sie audytow bo im to przeszkadza w zarabianiu pieniedzy…
  Powyzszy wpis wrzucilam na facebooka i zostalo mi zarzucone, ze “tak, CIA jest wlascicielem banku urugwajskiego, ktorym steruje za pomoca chemtrails”.

  Normalnie ręce opadaja. Ta wiara, ze przeciez oni chca dobrze i postrzeganie tego, co sie na swiecie dzieje przez pryzmat oderwanych, nie majacych w ogole ze soba zwiazku zdarzen. Ze Stas, ze kon, ze drzewo…. no jak w wiersu Tuwima, slowo daje. Tyle lat minelo, a dalej to samo :-/

 13. korposzczur:

  “A co to ? Świat kolonią USA ? Zwłaszcza, że jak im pasuje handlować to robią to bez zmrużenia oka.”

  No wiesz, jakby to powiedziec. Swiat po II wojnie zostal podzielony na strefy wplywow w Jałcie, a USA zapewnily sobie role dominujaca poprzez uklad z Bretton Woods zapewniajacy dolarowi role swiatowej waluty. Od tamtego czasu ZSRR upadl, jego role przejela Rosja, ale gospodarczo tez nie wydolili. Podobnie UK. A pozycji USA jak dotad nikt i nic nie podwazylo wiec uhm….skąd to zdziwienie?

  To machanie flagą demokracji to jest dla maluczkich – nikt przeciez nie bedzie walil prosto z mostu “hej, ta wojna to przeciez o nasze interesy, a nie zadne tam demokracje”. W ten sposob ludzie szybko zbuntowaliby sie, a tak zobacz – kupuja ten bullshit o demokracji…Co więcej. Jak ktos wyskoczy i na szerszym forum publicum zaczyna gadac o tym, jak to naprawde wyglada, zaraz jest rownany z ziemia, bo zakloca sielski i anielski obraz rzeczywistosci…

 14. @futrzak – bez zdziwienia. Ale jak tak, to Goebbelsowi przyznać Nobla post mortem, a mafia nowoczesną organizacją państwa. Zobaczymy kim Chiny zostaną za parę lat.

 15. Korposzczur:

  Bo?

 16. Bo: “To machanie flagą demokracji to jest dla maluczkich – nikt przeciez nie bedzie walil prosto z mostu „hej, ta wojna to przeciez o nasze interesy, a nie zadne tam demokracje”. W ten sposob ludzie szybko zbuntowaliby sie, a tak zobacz – kupuja ten bullshit o demokracji…Co więcej. Jak ktos wyskoczy i na szerszym forum publicum zaczyna gadac o tym, jak to naprawde wyglada, zaraz jest rownany z ziemia, bo zakloca sielski i anielski obraz rzeczywistosci…”


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: