Posted by: futrzak | 23 July 2017

Baterie i o co w tym chodzi

Swietny film dokumentalny wyjaśniający jak są zrobione baterie – od najprostszych, do wspolczesnie uzywanych litowych; jakie są z nimi problemy, czy się skalują i jakie powinny mieć parametry, żeby nadawały się jako backup do sieci energetycznych opartych calkowicie o PV i wiatraki; zupełnie nowe technologie składowania energii oraz – o czym nie wiedziałam – bateria w której zamiast płynnego elektrolitu jest… plastik.
Prawie godzina, ale bardzo warto obejrzec – moze z wyjatkiem pierwszych 4 minut, gdzie prowadzący uprawia tzw. sillyness i się wygłupia – potem jednak są już konkrety.

Jeśli ktoś interesuje się energią odnawialną, to obejrzeć powinien koniecznie. Przetrawić, zrozumieć, wyciągnąć wnioski. Bo w Polsce właściwie we wszystkich mediach panuje głupawa propaganda skierowana przeciwko energii odnawialnej, gdzie argumentacja oparta jest o rozwiazania techniczne sprzed dwóch dekad co najmniej, a często gęsto padaja też zdania typu “ale słońce nie świeci w nocy a wiatr nie zawsze wieje”.


Responses

  1. Link oryginalny nie dziala, oto poprawiony:

    # https://www.youtube.com/watch?v=gxZrQ5yPsLI

    Pozdrawiam

  2. @JANEK-EMIGRANT:

    Dzieki. W istocie, przestal dzialac :-/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: