Napisane przez: futrzak | 22 kwietnia 2017

Ukłon w stronę rowerów

Nowy intendente wprowadził własnie w zycie prawo, w myśl którego każdy garaż, który przyjmuje samochody, musi przyjmować i rowery, za jedną dziesiątą stawki samochodowej.

Rozwiązanie bardzo dobre, bo ludzie, którzy mieszkają w apartamentowcach – a właściwie „blokach” – nie mają gdzie rowerów trzymać – piwnic na ogoł nie ma (albo sa tylko dla wybranych), a balkony malutkie. Zostawianie zaś roweru na zewnątrz na noc to nie jest dobry pomysł. A garaże są strzeżone.
Żeby jeszcze pospieszyli się z budową ścieżek rowerowych…ale to idzie ciężko ze względu na mentalność: trzeba bowiem tam gdzie jest ścieżka, wywalić samochody parkujące równolegle..

Reklamy

Responses

 1. A jakie są stawki samochodowe w okolicy?

 2. niezły pomysł… tak mi jeszcze przyszło do głowy pomieszczenia rowerowe w nowo budowanych blokach, jakoś wpłynąć na uwzględnianie ich w projektach, tylko cholera wie, jak one mogą być potem wykorzystywane… bo skoro nie ma rowerów, to po co one?… a same ścieżki… faktycznie jest to pewna łamigłówka, zwłaszcza w zwartej zabudowie, bo przecież nie kosztem ewentualnej zieleni, bo to by było bez sensu /poprawić i popsuć na raz/…
  natomiast ostatnio zauważyłem, jak warszawska Starówka nie jest friendly rowerom… ni wała nie ma gdzie zaparkować, czyli przytroczyć do czegoś… nie ma tych czegoś i tyle…
  pozdrawiać jzns :)…

 3. @gajger
  Parking dla samochodu miesięcznie 2000- 4000 U$, w okolicach sklepowo-biurowych stawka wyłącznie za noc 50% tego, za godzinę 50-150 U$,
  10 u$ = c. 14 zł
  Pomysł tych obowiązkowego przyjmowania rowerów jest skopiowany z Buenos Aires, gdzie naprawdę niskim kosztem szybko dostosowano miasto do rowerów.
  A miejsce na ścieżki rowerowe znalazło się kosztem pasa do parkowania równoległego, odgrodzono wysokim krawężnikiem ze słupkami i działa.

 4. U nas dawno temu, za znienawidzonej komuny były przy zakładach pracy całe parkingi dla rowerów – łapało się za koło łańcuchem, podciągało do góry i tak stał na jednym kole, a łańcuch zapinało kłódką. Trudno to szybko opisać, a w necie nie mogę znaleźć stosownych zdjęć. To jest dobry, tani sposób na garaże dla rowerów.

 5. nikt:
  to jest dobre na parkowanie roweru pod biurem, ale na noc to kiepski pomysl, bo bardzo latwo ukrasc.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: