Napisane przez: futrzak | 9 lutego 2017

Prywatny folwark prezydenta

Wlaściwie każdy dzien dostarcza nowej rozrywki – normalnie nic, tylko wziąć popcorn, usiąść przed twitterem i kibicować.

Oto sieć luksusowych domów towarowych Nordstrom zdecydowała o zaniechaniu sprzedaży odzieży firmowanej znakiem Ivanka Trump. Z decyzją nosili się już od jakiegoś czasu, albowiem słabo bardzo się sprzedawała i na dodatek Ivanka ma na koncie oskarżenia o plagiat od innych dyzajnerów. Oficjalnie poinformowano o tym przedstawicieli biznesowych Ivanki na początku stycznia.

Co na to prezydent światowego mocarstwa? Oczywiście wyraził swoje zdanie na twitterze:

My daughter Ivanka has been treated so unfairly by Nordstrom. She is a great person — always pushing me to do the right thing! Terrible!

No cóż, prezydent najwyraźniej ma problemy z odróżnieniem, na czym ten wolny rynek, za którym tak gardłował, polega. Wydaje mu się, że wolny rynek jest wtedy, kiedy on i jego dzieci mogą robić co chcą – a jak inni zaczynają się kierować decyzjami biznesowymi – to skandal. Cóż, jest to mentalnosc dyktatora republiki bananowej, traktującego kraj jak swój prywatny folwark, albo przysłowiowego Kalego, dla ktorego jak sąsiad ukradnie mu krowę to zle – za to jak Kali ukradnie krowę sąsiadowi – to dobrze.
Zwolennicy Trumpa przyklaskują takiemu podejściu, bo wydaje im się, że oni też jak ukradną krowę sąsiadowi, to będzie dobrze. Cóż. Dorosli ludzie, a zachowuja sie jak dzieciory w piaskownicy.

Ale to jeszcze nie koniec, opera mydlana rozwija się dalej. Oficjalna odpowiedź przedstawiciela Nordstroma tak wkurzyła prezydenta, że ten uznał za stosowne pouczyć sekretarza prasowego Białego Domu aby udzielił oficjalnej odpowiedzi, która brzmiała:

I think this was less about his family business than an attack on his daughter. He ran for president, he won, he’s leading this country, and I think for people to take out their concern about his actions, or his executive orders, on members of his family – he has every right to stanf up for his family and applaud their business activities, their success. So, look, when it comes to his family I think he’s been very clear how to proud he is of what they do and what they’ve accomplished. And for someone to take out their concern with his policies on a family member of his is not acceptable. And the president has every right as a father to stand up for them.

No więc, wyobraźcie sobie, że Angela Merkel na prywatnym koncie twiterowym żali się, że jej córka została okropnie potraktowana przez największą sieć domów towarowych w Niemczech. Przedstawiciel sieci odpowiedział, że to decyzja biznesowa a co na to Angela? Ustami swojego rzecznika prasowego wyraża oburzenie i podkreśla, że jako kanclerz Niemiec ma pełne prawo stawać w obronie swoich dzieci i że takie zachowanie jakiegokolwiek biznesu jest nieakceptowalne!

Fajne, nie?
zrodlo

PS:
Soap opera continues. Oto Kellyanne Conway, która jest jakby nie patrzeć pracownikiem federalnym, w oficjalnym wywiadzie z Białego Domu dzisiaj zachęcała wszystkich do kupowania produktów Ivanki. WOW!
W tej sposób złamała prawo federalne, albowiem:

2635.702 Use of public office for private gain.

An employee shall not use his public office for his own private gain, for the endorsement of any product, service or enterprise, or for the private gain of friends, relatives, or persons with whom the employee is affiliated in a nongovernmental capacity [..]

Oczywiscie zostanie pozwana, a za proces zapłacą podatnicy. A to oznacza coraz szybszą erozję USA do poziomu republiki bananowej, coraz większy chaos w kraju i spadek znaczenia międzynarodowego. Lepszego scenariusza sobie Chiny i Rosja nie mogły wymyśleć.

Reklamy

Responses

  1. Duży pkt dla przeciwników Trumpa. Ale z tym tłumaczeniem się to zaczynam mieć deja vu :):):):)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: