Napisane przez: futrzak | 6 października 2016

… i dalsze konsekwencje #czarnyprotest

Z dedykacją dla wszystkich, którzy twierdzili, że czarny protest to jakieś nieważne manifestacje kilku babć, feministek i resortowych dzieci:

Sejm odrzucił projekt Ordo Juris zakazujący aborcji. Przeciwko projektowi głosowało 352 posłów, za projektem 58 posłów, a 18 się wstrzymało.
Glosowanie poprzedzilo przemowienie Kaczynskiego, w którym stwierdził:

Mamy tutaj do czynienia z gigantycznym nieporozumieniem. My odnosimy się z najwyższym szacunkiem do tych wszystkich, którzy podpisali wniosek [o obywatelskim projekcie]. My tylko doszliśmy do wniosku, obserwując sytuację społeczną, że to będzie czynnik, który doprowadzi do protestów

Stan rozgrywki rządzący — społeczeństwo 0:1.
Przy czym kobiety dostały dowód, że protestować WARTO i ze masowe protesty odnoszą konkretne skutki.
I dobrze.

Reklamy

Responses

 1. Kaczyński zawsze był przeciwny całkowitemu zakazowi (zawsze znaczy nie zawsze w tym tygodniu, tylko od dekad).

 2. Raczej: 100 tysięcy protestujących +większość parlamentarna vs 500 tysięcy podpisów + milcząca większość 1:0

  KOD i PO dostały sygnał że warto protestować bo większość parlamentarna może zmienić zdanie w tydzień.

  A mogło sobie leżeć spokojnie w szufladzie do końca kadencji…

 3. Brawo dla Polek !!!

 4. @all wy tak na poważnie?? przecież temat aborcji to jest uniwersalny temat zastępczy nie tylko w PL.
  typowy przypadek akcja-reakcja-rozwiązanie. rzucili ludowi rozrywkę pt. obywatelski projekt zmiany ustawy na pisany na kolanie na korytarzu przez jakiegoś asystenta/praktykanta. z góry było wiadomo jak zareaguje tłum. wladziuchna mogła sobie dowolnie eskalować albo tonować tę reakcję, w każdej chwili mógł się pojawić rycerz cały w bieli albo czarny charakter.
  bądźmy poważni: pis tej ustawy do niczego nie potrzebuje, bo w PL nie ma (i nie widać na horyzoncie) żadnej nawet potencjalnej konkurencji, która mogłaby zabrać głosy mocherów. rydzyk ani episkopat nie mają żadnej alternatywy.

 5. Ojtam, Ojtam. Dajcie kobietom nacieszyć się.

 6. Co jest ważniesze: temat zastępczy, czy CETA? Aborcja wyskakuje jak królik z kapelusza, gdy dzieje się coś naprawdę ważnego. Innymi słowy: albo emocje, albo racjonalne myślenie.

 7. też obstawiam cetę. w pisie jest podział. frakcja ziobry odważyła się publicznie przeciwstawić nadpremierowi morawieckiemu.

 8. gszczepa:
  przypominam, ze Kaczynski to nie cały sejm, a tenże głosami posłów tam zebranych przyjal do dalszych prac chory projekt ordojurków.

 9. Być może zebranym tutaj szanownym panom nie mieści się w wąskiej wyobraźni, że dla kobiet to, czy ktoś bedzie rozporządzal ich cialem, zmuszal je do bezsensownych cierpień tudzież karał za gwałt na nich dokonany –JEST WAZNE. Rownie wazne, a moze i bardziej, niz jakiekolwiek jałowe dysputy albo rozgrywki polityczne oderwanych kompletnie od spoleczenstwa elit.

  Tak was boli CETA? To idzcie sobie zorganizujcie protesty na ulicach polskich miast — do roboty!!!! Ale nie. Was nie stać nawet na założenie własnego bloga i pisanie o tym, co *niby* uważacie za ważniejsze. Potraficie tylko komentować na cudzych, i to często na takim poziomie, że jedyne co można z tym zrobić, to wywalić do spamu, bo ocieka jadem, wyzwiskami, drwiną i pogardą dla interlokutorów.
  Żałosne.

 10. @futrzak wszyscy doskonale wiedzą, jak ważny i przede wszystkim głośny jest temat aborcji. I właśnie dlatego używa się go w wygodnych dla władzy momentach. Podejrzewam, że takie proste scenariusze/recepty to już są wykładane na politologii. Elity może i są oderwane od społeczeństwa, ale doskonale mogą przewidzieć reakcje tego społeczeństwa na bodźce, które sami generują.

  Mnie osobiście szkoda energii ludzi, którzy szczerze i bezinteresownie się angażują. (Sorry za język) Rzygać mi się chce, jak chamsko przyklejają się do tego tematu politycy (patrz Rysiek).

  Skąd założenie, że nie protestuję przeciwko ceta? można protestować na różne sposoby.

 11. Powtarzam: aborcja w Polsce, to klasyczny przykład przykrywki propagandowej. Opisują to podręczniki do politologii. Na logikę: skoro temat aborcji (nazwa pojawiła się po 1989 r., wcześniej to była skrobanka) wraca po raz dwudziesty w ciągu 27 lat, to znaczy, że przykrywka została włączona po raz kolejny. Dlaczego? Bo to działa. Gdyby nie działało, to pewnie włączono by inną przykrywkę. Ale inna nie wyprowadziłaby tysiące ludzi na ulice. I cytując pewną panią z partii na N: ,,precz z dyktaturą kobiet!”. A po co to wszystko? Aby przykryć fakt kolonizacji Europy przez faktycznie trzymających władzę w US. Przecież nikt nie lubi, jak się z niego robi niewolnika.

 12. wcześniej to się nazywało „przerwanie ciąży”… słowo „skrobanka” funkcjonowała wśród kmiotów, buraków etc… i dalej wśród nich funkcjonuje… wystarczy spojrzeć na blogi i fora blogowe różnych tam nazi-konserwatystów… dla nich zwolennicy normalnego prawa to np. „proskrobankowcy”…

 13. W październiku musi Komisja Europejska zastosować sankcje przeciwko Polsce, bo wygasa termin ultimatum jaki nam dał Schulz. Jak to się skończy, nie wiadomo, jednak nie chciałbym, by polski rząd ustępował pod wpływem nacisków lewaków.

 14. Dopisek: wg niektórych, protesty wyzwolonych kobiet były testem władz polskich. Wydaje się, że ten test wypadł pomyślnie dla rządu i PiS, gdyż nie było szczególnych zamieszek, (trochę w Poznaniu lewacy próbowali ale nie wyszło). Tak więc Komisja Europejska jest trochę w rozkroku, nie mają podstaw dłużej ciągnąć tematu o zagrożeniu demokracji.

 15. Hmmm… Ja w tym kraju mieszkam i widzę to tak:
  1. Projekt i tak by przepadł, władza nie zaryzykuje, za dużo ma do stracenia
  2. Taki protest i poczucie zwycięstwa protestujących jest tej władzy na rękę – i tak nie zamierzali tej ustawy uchwalić, więc mogą sobie odpuścić i dać przeciwnikom poczucie zwycięstwa – lepiej, że protestują w takiej sprawie niż w sprawach dla tej władzy ważnych.
  3. To nie był projekt PiS i nie był im na rękę, ale załatwił im chwilowo sprawę – nie wprowadzili zmian, które wkurzyłyby ludzi ale i nie odcięli się od całkowitego zakazu, którego chce część ich elektoratu, tylko od tego jednego projektu, teraz mogą sprawę odsunąć w czasie, żeby ich ten elektorat nie rozliczał.
  Tak że nie wiem kto tu 1:0


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: