Napisane przez: futrzak | 18 sierpnia 2016

Koniec łagrowego biznesu w USA

Albowiem Departament Sprawiedliwości oświadczył, że będą rezygnować z prywatnych więzień. Powód: są mniej bezpieczne oraz mniej efektywne niż placówki państwowe – to wersja oficjalna.
Co się tam naprawde działo opisuje reporter, który zatrudnił się jako strażnik w jednym z takich więzień, a potem wszystko opisał. W skrócie: warunki na poziomie więzień trzeciego świata, przemoc, niejednokrotnie śmiertelne pobicia i pogwałcenie jakichkolwiek praw osadzonych.
Nieoficjalna przyczyna to spadek liczby więźniów, a więc zanik popytu…

Inna sprawa, że prywatne firmy żyjące z tego biznesu łatwo się nie dadzą. BTW: wiele z nich było notowanych na giełdzie. Ojej, jakże przykro, że ceny ich udziałów gwałtownie spadły…

Reklamy

Responses

 1. Nie zdążyłem jeszcze przeczytać tego artykułu na MJ ale totalnie przypomina to Gunthera Walraffa, który wywołał burzę w Niemczech jak opisał traktowanie Turków.
  Taka uwaga na boku: Na ich stronie MJ jest wpis dotyczący finansowania, w którym podano, że wytworzenie artykułu o więzieniach kosztowało ok. 350k USD, podczas gdy wpływy z reklam wyświetlanych w tymże tekście przyniosły jakieś 5k USD. Przepaść i żadne adblockery tu nic nie zmieniają.

 2. mall:
  no niestety, tak wyglada niezalezne dziennikarstwo w USA :-/

 3. @mall
  „Z nowego wspaniałego świata” Wallraffa?
  To nie jest tylko o Turkach – to w dużej części o niewykwalifikowanych pracownikach. Dobra książka. Jak zresztą wszystko z lit. faktu co wychodzi z wydawnictwa Czarne.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: