Napisane przez: futrzak | 24 Maj 2016

Jak przekonać użytkowników do upgrade?

Można tak jak Microsoft. Jakoś ostatnio chyba zbyt mało ludków garnęło się do zakosztowania dobrodziejstwa Win10, bo ktoś wpadł na genialny pomysł: otóż kliknięcie w znaczek iksa w okienku promptu – które normalnie takie okienko zamyka (i jest tak na każdym OSie i aplikacji, za wyjątkiem malware) – tutaj aktywuje upgrade…

Słowem nie chcesz juzusiu używać naszego pięknego nowego OSa, to my i tak znajdziemy na ciebie sposób.
Oczywiście ludzie, którzy mają WinOS skonfigurowany tak, żeby automatycznie akceptować mandatory upgrades i tak to nie zaskoczy, bo im sie Win10 sam zainstalował bez klikania w cokolwiek, prawdaż.
A ilu zwykłych uzytkowników wie, że defaultowo Win10 jest ustawione tak, że szpieguje każdy ruch na komputerze, który wykonujemy?
Sprawa nie jest nowa, ale ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, niech się doinformuja…

PS:
A skoro już o komputerach. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tutejszych firm piszących soft dla zewnętrznych klientów (najczęsciej z USA, ale nie tylko). Unit tests są standardem (i nic w tym nadzwyczajnego), ale standardem w development cycle jest również ciągłe code refactoring…a to już jest coś.

Reklamy

Responses

  1. W 10 też mi się zgłasza do instalacji, ale XP był najlepszy, więc go mam tam.

  2. Ja tam w ogóle wyłączyłem windows update automatyczny w windows 7, i instaluję tylko łatki krytyczne. Olałem niektóre zalecane bo tam właśnie się instaluje ten gwx.exe. Odradzam 10-tkę każdemu kogo spotkam – prywatność. Jestem ogólnie paranoikiem jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność systemu komputerowego. Dlatego używam kiedy się da linuksa. Microshit będzie jednak promował swój system na bezczela, bo wtopili ogromną kasę w dział smartfonów i mobilny i niewiele tam zwojowali.

    http://www.rp.pl/Telekomunikacja-i-IT/305259882-Microsoft-szykuje-kolejne-zwolnienia.html

    Ich jedyna polityka to dążenie do monopolu, a to da się zrobić tylko konsolidując usługi w obrębie ekosystemu. Windows jako usługa:

    http://www.dobreprogramy.pl/WindowsjakoUsluga-czyli-aktualizacje-i-uaktualnienia-Windowsa-10-przez-cala-wiecznosc,News,73504.html

    Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłaby skądinąd dbająca o pr i relacje z użytkownikiem firma, kiedy zabraknie jej pieniędzy. Będą mogli np. odebrać użytkownikowi kontrolę nad systemem plików. Dziękuję, nie wsiadam.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: