Napisane przez: futrzak | 4 kwietnia 2016

Zasłona dymna, czyli czemu znowu o aborcji w Polsce głośno

Otóż wszystko wskazuje na to, że histerię aborcjonistyczną tym razem rozpętał szanowny episkopat, a GazWyb i TVN24 podpieli się do konika bo myśleli, że coś ugrają przeciwko PiS – wszak temat wdzięczny….

PiS jak narazie tematu nie podjął – co prawda mają w swoich szeregach i nawiedzonych i kretynów, ale Gowin ani Szydło idiotami nie są i pętli na szyję sobie zakładać nie będą.
Dość, że na dzień dzisiejszy list episkopatu se leży, jakiś tam pseudo-projekt-pseudo-czegoś niejakiej pani Godek też, i nie ma pod tym żadnych podpisów. Dodajmy, że trzeba podpisów 15 posłów, żeby można było projekt ustawy złożyć do marszałka Sejmu.*

Skąd więc nagle ta histeria? Wszystko wskazuje na to, że szanownych biskupów strach obleciał w momencie, kiedy zaistniała realna perspektywa odtajnienia zbioru Z w IPN…i wyjścia na światło dziennie bardzo źle o nich świadczących faktów dotyczacych bardzo brzydkiej współpracy z czasów PRL…

* Inne procedury wniesienia projektu ustawy do laski marszałkowskiej:
– komitet obywateli składa do marszalka sejmu obywatelski projekt ustawy z tysiącem podpisów. Dalej marszalek ocenia, czy to w ogole jest ustawa i czy spełnia formalne wymogi. Jeśli spełnia, to jest czas 3 miesięcy na zebranie 100 tys. podpisów. Jeśli zostaną zebrane, dopiero wtedy oficjalnie staje sie to projektem ustawy, który będzie rozpatrywany przez Sejm.
– projekt ustawy może wnieść też prezydent, rząd albo senat.
Jak narazie żadna z tych dróg nie została zainicjowana tj. droga pierwsza niby tak, ale marszałek odesłał niby-projekt do poprawek i przedstawienia oceny skutków finansowych tegoż. Słowem – posłał go na drzewo.

PS:
Jakiekolwiek komentarze chamskie, pieniackie, fanatyczne i obraźliwe będą usuwane. Just saying.

Reklamy

Responses

 1. zawsze tak jest, że gdy pojawia się projekt zmiany prawa dotyczącego kwestii wolności osobistej /obyczajowej, światopoglądowej/ pojawia się mnóstwo głosów, że to „temat zastępczy” lub wspomniana przez Ciebie „zasłona dymna”, by coś przykryć lub odwrócić uwagę opinii publicznej… muszę przyznać, że trochę mnie zdziwiło, że klechy tak dały do przodu, jeszcze bardziej w stosunku do tempa, które podkręcił prezes narodu… więc zapewne dużo jest racji w tym co piszesz o motywacjach owych biskupów i polemizował z tym nie będę… zastanawiam się jednak nad czymś innym… skoro ów projekt zmiany paskudnej sytuacji na jeszcze paskudniejszą ma utknąć proceduralnie gdzieś po drodze i nie ma co panikować, bo sprawa uschnie, to w co gra ów prezes, zakładając że zdaje sobie sprawę z tego przewidywanego utknięcia?… najpierw wysłał Broszkę, by pomysł poparła, potem sam to zrobił… czy chodzi o kolejne punkty u klechów kosztem punktów straconych u bardziej umiarkowanych zwolenników „dobrej zmiany”?…
  ale fajnie, że wzmocniłaś mi mój optymizm, który w tej sprawie przechodzi dość mocną próbę…
  pozdrawiać :)…

 2. I tutaj muszę się z tobą (futrzaku) zgodzić. Strona kościelna była jedną z ważniejszych przy okrągłym stole. W zamian za zainicjowanie rozmów i moderowanie nastrojów społecznych załatwili sobie reprywatyzację majątku kościelnego.
  Nawet na tym filmie „Taśmy z Magdalenki”:

  widać przedstawicielstwo hierarchii kościelnej.
  Ale, co mnie dziwi, przecież w najnowszej ustawie o sprzedaży ziemi cudzoziemcom są już na specjalnych prawach uwzględnione związki wyznaniowe. Więc po co było wsadzać rząd na minę? Chyba że negocjowane było coś jeszcze…

  Jak się futrzaku zapatrujesz na ewentualne ujawnienie teczki pewnego pana o inicjałach JP II.

 3. Masz rację i nie masz racji. Kwiecień, a szczególnie ta niedziela, to tradycyjny okres (rokroczny), kiedy czyta się listy pasterskie na tzw. tematy okołoaborcyjne. Wiedziało o tym towarzystwo znacznie wcześniej i wykonało ustawkę. Mnie ciekawi druga strona, dlaczego akurat teraz wykonano tę ustawkę. Mam swoją tezę, że chciano przykryć propagandowy sukces PiS w postaci programu 500+ (wszak od 1 kwietnia zaczęły się zapisy). Trzeba skupić uwagę ludu na czymś innym, o czym by ludzie mówili podniesionym głosem, bo Polska Gminna (ta B i C) już cieszy się i chwali pisowców.
  Co do lustracji – pełna zgoda. KK zamiatał te rzeczy pod dywan nie chcąc zdać sobie sprawy, że one rosną i żyją własnym życiem. Obecnie temat lustracji, to koszmar hierarchów katolickich, no ale – jak sobie pościelili, tak się wysypiają. Pozdrawiam.

 4. Ja to widzę tak:

  Dogadają się, bo papież Franciszek jawnie realizuje agendę globalistów
  – zwalcza CO2
  – popiera islamizację (po zamachach w Belgii obmywał nogi „uchodźcom”)
  – całuje Żydów po rękach (i to dosłownie – są szokujące fotki)
  – kpi z idei prozelityzmu. To chyba pierwszy papież w historii, któremu wisi liczba wiernych, choć trzeba przyznać, że szlak przetarł wcześniej Wojtyla.
  Papież wizerunkowo już przyjmuje na siebie rolę opiekuna i organizatora nowej jakości w „dialogu międzyreligijnym” i szykuje się na szefa „ONZ religii”, czyli składnika rządu światowego, przy decydującym w niej udziale „starszych w wierze”. Próbuje się katolikom wybić zęby ekumenizmem zapoczątkowanym jeszcze przez JP II:

 5. Straszycie kościelnych hierarchów lustracją? A co z tej lustracji wynika? Nic! Bolek zdradzał wielokrotnie kolegów i Polskę a i tak jest bohaterem GW.
  Ja jestem za lustracją totalną, najwięcej gospodarczą i opracowaniu solidnych kar za niesolidne wzbogacenie się.
  W przypadku aborcji, jestem za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci dlatego, że jestem człowiekiem a nawet zwierzęta za wyjątkiem samców lwów i niedźwiedzi (robią to, bo się boją konkurencji) nie zabijają swoich młodych.

 6. Hmm… @Bronek… nie sadze, zeby samce nidzwiedzi i lwow chcialy/umialy zabijac swoje POCZETE potomstwo. A zaplodnione jajeczko to – moim skromnym zdaniem – jeszcze nie czlowiek i przez jakis czas nie powinno byc chronione prawem jak CZLOWIEK.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: