Napisane przez: futrzak | 18 grudnia 2015

A tymczasem w Polsce…

Tomasz Siemoniak [byly minister obrony] :
Polska w nocy zaatakowala placowke NATO

NATO:
Centrum Eksperckie Kontrwywiadu to nie nasza placówka, nie miała akredytacji. To wewnętrzna sprawa Polski

O co chodzilo?

Kilka dni temu decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do dyspozycji szefa MON zostali przeniesieni płk Krzysztof Dusza i gen. Piotr Pytel. Obaj pracowali w Centrum Eksperckim ds. Kontrwywiadu NATO. Memorandum w sprawie jego powołania podpisano 29 września 2015 r. w siedzibie Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji NATO w Norfolk. Pomysłodawcami powstania Centrum były Polska i Słowacja, a przystąpienie do niego zadeklarowały m.in. Litwa, Czechy, Słowenia, Węgry, Rumunia, Chorwacja.

Na czele Centrum stanął dyrektor płk Krzysztof Dusza. Trafił tam również gen. Piotr Pytel. Czym dokładnie będzie się zajmowało Centrum – nie wiadomo, wiadomo natomiast, że część kierownictwa miała mieć podpisane wieloletnie kontrakty opiewające na około 20 tys. zł miesięcznie. Okazało się również, że część kadry mają stanowić byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych.

(cyt za. niezalezna.pl)

Wczesniej MON wypowiedział umowę o współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, zaraz za tym poszla decyzja o odwolaniu Duszy i Pytla z Centrum Eksperckiego.

Reklamy

Responses

 1. A co, niskiej rangi służby prasowe miały ogłosić że szef MON członka NATO jest psychicznie chory? Czegoś takiego się nie robi, udano po prostu że deszcz pada. Po objęciu władzy przez Szalonego Antka już odcięto nas od największych tajemnic NATO. Nawiasem mówiąc gdyby nie to że żandarmi odmówili wejścia do zaplombowanych pomieszczeń to prawdopodobnie GRU dysponowała by juz ciekawą kolekcją dokumentacji kontrwywiadowczej, chociaż zapewne dość niskiego szczebla. Ciekawe też jakie papiery na Jarka trzyma Antek skoro ten zdecydował się mu powierzyć ten resort…

 2. Podaj Pani jakaś parille, a nie polska mielonke :)

 3. Moja przepowiednia która sprawdzi się niemal na pewno ;D

 4. Nie tym razem brysio. Czerwone ssyny są na przegranej pozycji. Nawet komitet obrony dojczlandu im nie pomoze.

 5. @brysio
  Nie no skąd. Oficer, zawodowy żołnierz, barykaduje się w biurze, bo nie ma ochoty wykonać rozkazu i siedzi tam tydzień, a jak wyrzuca go żandarmeria i odwozi do prokuratury wojskowej, to delikwent dzwoni na policję i do gazety. Ale nie, to jego przełożony ma coś z głową…..
  Albo słyszałeś tę historyjkę w mocno propagandowej wersji, albo sam strzel baranka, bo nic już nie pomoże.

 6. Zacytuje cały wpis:
  http://karlin.salon24.pl/684893,dokad-odlecialy-wsioki

  (…)Jak się wydaje, czerwcowo-październikowe montaże PO i PSL wokół Trybunału Konstytucyjnego nie były jedyną formą przygotowań do zabezpieczenia sobie wpływów, i stworzenia przyczółków, umożliwiających ewentualny powrót do władzy „jedynym słusznym władcom III RP”.

  Możliwe nawet, że obecne wrzaski o „łamaniu demokracji” oraz wysiłki samokompromitującego się TK, to w gruncie rzeczy działania osłonowe wobec czegoś, co było dla Polski o wiele groźniejsze, a dla pętającego Polskę w poprzednich kadencjach systemu, zwłaszcza zaś dla jego zagranicznych sponsorów, o wiele cenniejsze.

  „Jak wynika z informacji gazety (GW), współpracownik szefa MON Piotr Bączek – pełniący funkcję szefa Służb Kontrwywiadu Wojskowego – swoimi działaniami miał przyczynić się do wstrzymania prac nad uruchomieniem Centrum Kontrwywiadu NATO m.in. poprzez odwołanie posiedzenia komitetu państw, który miał zainaugurować prace nowej struktury. „Uzasadniając swoje odwołanie pierwszego posiedzenia sygnatariuszy, Bączek napisał, że »strona polska zamierza renegocjować podpisanie we wrześniu 2015 r. porozumienia międzynarodowego«”

  To są sprawy, o których się publicznie nie pisze i nie mowi za wiele. Możliwe, że nie będzie chciał o nich publicznie dyskutować również obecny rząd. Ale zdaje się, że biorąc pod uwagę szybką, bardzo gwałtowną i wysyłającą czytelny oraz ostry sygnał do naszych, natowskich sojuszników, decyzję MON, możemy się domyślać np. listy zgłoszonych już przez poprzedni rząd członków owego Centrum Kontrwywiadu NATO, oraz na przykład odpowiedzi na pytanie, dlaczego szefowie służb rządu Kopacz tak szybko złożyli dymisje.

  Wiemy także, a może przede wszystkim, że polski interes mógł być w tym wypadku, tak pod względem personaliów oraz wstępnych załoźeń działania owego Centrum tak ostro „konsultowany” za granicą, że aż przestał być polskim. Na przykład, co do zakresu jego funkcjonowania w ramach porozumienia Rosja-NATO?

  Zrozumiem, jeśli Macierewicz lub Bączek więcej szczegółów nie ujawnią. Ale będę tego żałował.

  No i retoryczne pytanie – gdzie i jakie jeszcze „miny” oraz pułapki oni pozastawiali?(…)

  Wpis jest z 9 grudnia czyli sprzed 10 dni. Wszystko potwierdza to co pisze maczeta. Amerykanie mogą zrobić reset (już zrobili?), i w takim wypadku istnienie takich „instytucji” o nieokreślonych statutach i przynalezności na terenie kraju jest niewskazane. Kto płacił pensję temu gościowi co nie chciał wykonać rozkazu szefa MON?

 7. Płk. Dusza był we władzach Służby Kontrwywiadu Wojskowego kiedy po katastrofie smoleńskiej w tajemnicy przed MON, a za wiedzą Bronisława Komorowskiego SKW zawarła umowę z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji (FSB), która umożliwiała swobodną inwigilację SKW przez FSB. Kilka dni temu MON wypowiedział tę umowę. Wbrew histerii podniesionej przez media antyrządowe iż MON włamuje się na teren jurysdykcji Słowacji, lub NATO, zarówno Słowacja jak i NATO uznały to za wewnętrzną sprawę Polski.

 8. O tym, że szefostwo Służby Kontrwywiadu Wojskowego szykowało sobie „spadochron” na czas rządów PiS mowa była już w październiku:
  http://kulisy24.com/polityka/krakowska-szkola-kontrwywiadu

 9. @gajder
  Eeee tam. Kolejny pajac, który awansował na chlaniu z ruskimi i włażeniu im w d.. .. poczuł się bezkarny, pewnie w istocie takim wiele lat był. Nie ma co szukać drugiego dna, ten zwyczajnie wspłopracował z Moskalami jak się dało, bez grama własnej refleksji i pomysłu, jak to podrzędny kapuś. Wymyślił sobie, ze jak się przykryje umowami to nikt go z nory nie wyciągnie. Cóż, wyciągnęli, tak samo jak kolegów esbeków z Konstalu i innych takich. Kwiczą z przyzwyczajenie, ale chyba są bardziej w szoku, że ich lojalnych pracowników radzieckich ktoś się odważył tak obrazić.
  Jak sobie przypominam znane z Polski esbeckie męty to chciałbym zobaczyć te kolejne fazy pacjenta. Na razie są jeszcze gdzieś miedzy zaprzeczeniem a gniewem. Seremet już chyba w akceptacji.

 10. Jak rozmawiamy o Polsce to pozostaje spojrzeć na cała „opozycję”. Własnie co chwila robią z igły widły i jakieś dęte afery bez sensu i zrozumienia.
  Tymczasem rolą normalnej opozycji jest też dbanie o interes państwa i obywateli. być może, niekoniecznie, reprezentująć inna wizję tego państwa. Za to na pewno obowiązkiem jest widza o państwie i krytykowanie niewiedzy i złego zarządzania. Tymczasem mamy niewiedze na granicy debilizmu w ministerstwie środowiska i mianowanie kapusia do PKP przez ministerstwo skarbu. Ja się pytam całej obecnej opozycji- gdzie jest ta krytyka? Nie ma. Kapusta dobra, dureń dobry. To co to za opozycja? Sabotaż państwa nie opozycja. Kacapskie bydło i tyle.
  Za opozycję to można uważać „Razem” nie ośmieszają się w sprawie TK i innych ubeków, za to piszą o Szyszko

 11. @Mocarz
  Zgadzam się że ten komuch Piotrowicz nie może wygrać!

 12. @Brysio
  Słyszałeś o żołnierzu jakiejkolwiek armii, który po rozkazie przełożonego, zamiast zająć się jego wypełnieniem leci z łzami w oczach do mediów i skarży sie na swego dowódcę?

 13. Mnie ciągle fascynuje jedno. Przecież o tych kompetentnych inaczej urzędnikach, generałach i przewodniczących rad nadzorczych wiedzą wszyscy prawie. Tylko jedni udają że nie dowidzą bo boją się kaczora (kilka argumentów mają) inni mówią to od lat i są traktowani jak „mohery” mimo bycia często niewierzącymi. A reszta ( najwieksza część) ma to w d…
  Przecież na dłuższą mete to nie opłaca się nikomu poza 1-2% .
  Większość jest zadowolona z życia ( tak mówia badania ;) – ale przecież mogli by być 2 razy bogatsi niż są w (bardziej) normalnym kraju.
  A tu znów zamiast rozmawać ( wsadzać ) za Ciech i reszte to jest piana o Rzepińskiego który odkąd pamietam pchał się na pierwsze strony mimo że przez całą IIIRP nic godnego (mojej przynajmniej) pamięci nie zdziałał.

 14. @karroryfer
  Za tym poziomem kompetencji elity stoi ten sam poziom kompetencji i rozumienia świata przez kierowników, oficerów i pomniejszych dyrektorów. A od nich uczą się setki tysięcy pomniejszych. To tam jest strach przed nieznanym, w szczególności nieznanymi pojęciami „wiedza” i kompetencje. Niestety obecna władza wywodzi się z tych samych uniwersytetów.
  A kolonizatorom to wszystko jest na ręke, bo pokazanie czegoś co działa, robi większe wrażenie na tych, co nie potrafią nic zrobić.

 15. Z takich mniej widocznych ciekawostek – średni i dolny szczebel służb specjalnych właśnie deklamuje w sieci akty strzeliste na cześć PiSu np. http://piotrwronski.salon24.pl/ , czasami nie nadążając ze zmianami używanych ksywek. Oni już wiedzą, że odwrócić trendu się nie da żadnymi awanturami i trzeba się podłączyć pod nowa władzę.
  Trochę to niepokojące, bo specjalnie profesjonalni i co za tym pomocni to oni nie są, a rachunku to na pewno nie zapomną za jakiś czas wystawić.

 16. Służby specjalnie trzeba (niestety) oswoich do jakiegoś poziomu ( majora np ?) oswoić. Nie da się zrobić całkowitego resetu – to pokazuje chocby przykład Iraku. Nawet w RFN zatrudniano po cichu byłych.
  Ważne aby odciąć hydrze głowy.

 17. @brysio
  Po owcach ich poznacie tawarisz! A sądząc po skowycie parchkomuny owce są zachwycające :]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: