Napisane przez: futrzak | 9 stycznia 2015

Państwo a religia

Trwa obława na sprawców masakry w redakcji Charlie Hebdo, następne incydenty sypią się jak z rękawa. Rozgorzała dyskusja na temat zakonczenia „kryzysu” i w ogole podejscia do problemu radykalnego islamu w EU.

A tymczasem w KSA:
Raif Badawi, saudyjski bloger i co-founder websajtu „Liberal Saudi Network” został dziś wybatożony publicznie.

Aresztowano go w 2012 roku pod zarzutem obrazy islamu, władz religijnych oraz apostazji. Z tego ostatniego zarzutu go oczyszczono (gdyby nie, wykonanoby na nim wyrok śmierci), pozostała kara: 10 lat więzienia i tysiąc batów oraz kara pieniężna.
Oczywiście, calość nie moze byc wykonana na raz, bo oskarzony zmarłby, więc kara będzie „dozowana” co tydzien (czego też skazany może nie przeżyc, bo tydzien to za mało, zeby ciało się zagoiło po takich obrażeniach, chociaz to zalezy od tego, jak będzie bity i czym).
Prawnik broniący Badawiego został skazany na 15 lat więzienia przez antyterrorystyczny sąd.

Co te przypadki mają ze sobą wspólnego? Szariat.
Roznica? Stopnia jedynie. I cóż za przepiękna, obrazkowa wręcz hipokryzja. Rzeźnia za obrazę proroka w Charlie Hebdo jest potępiana przez większosc (przynajmniej oficjalnie) rządów państw islamskich. A ktoreś z nich potępia karę jaką dostał Badawi i jego prawnik? Nie widzę, nie słyszę.

Oczywiscie, nie wszystkie państwa z większością religijną islamską stosują konserwatywną wersję szarii. Tylko co z tego? Szaria to prawo religijne i z islamem nierozerwalnie związane, bedące jego częścią. Nawet takie kraje, do tej pory pilnujace rozdzialu religii od panstwa (jak Turcja od czasów Ataturka), coraz bardziej sie radykalizuja.
W EU rośnie liczba muzułmanów-radykałów, gotowych za najmniejszą obrazę proroka zabijać, a nawet jesli nie, to przynajmniej „wymierzać sprawiedliwość” wg szarii.

Głupotą, ignorancją i zaślepiem jest twierdzić, ze religia islamska nie ma nic wspolnego z szarią, a ta ostatnia z „karami” za obrazę majestatów religijnych.

Oczywiscie, prawie kazdy akt terroru ma podłoże polityczne. Tu też. Ale to, co umyka wiekszości ludzi wychowanych w zachodniej cywilizacji to fakt, ze w islamie to religia steruje polityką, a nie na odwrót. Muzułmańscy aktywiści w zachodnich panstwach domagaja sie swobód religijnych, ale oni te swobody rozumieja inaczej niż przeciętny Europejczyk.
Europejczykowi wydaje się, że islam to taka sama religia jak kazda inna: to prywatna sprawa kazdego. NIE. Islam to religia, która organizuje CALE zycie ummy (wspólnoty) – poczynając od ubioru, poprzez zwyczaje zywieniowe, seksualne, sądownictwo, prawo i na polityce kończąc. Tu nie ma miejsca na prywatność a tam, gdzie religia wchodzi w konflikt z panstwem, muzułmanie domagają się pierwszeństwa ich religii. Osiagnęli tyle, że w UK funkcjonują sądy szariackie (Sharia Councils) które rozstrzygają sprzecznie z prawem powszechnie obowiazujacym w Wielkiej Brytanii. To jest chore.

Mysle, ze w tej chwili od wszystkich rządów europejskich powinien popłynać jasny komunikat: muzulmanie są obywatelami naszych panstw i będziemy ich szanowac i zapewniac wolnosc religijna dopóki, dopóty będą się oni stosować do prawa obowiązujacego w naszym kraju. Wszelakie łamanie tego prawa będzie karane zgodnie z kodeksem i religia wyznawana przez oskarzonego nie ma najmniejszego znaczenia.

Częścią kultury europejskiej jest wolność slowa i w jej ramach dozwolona jest krytyka i satyra – w tym religii, ideologii, polityki, rządu. Istnieją paragrafy za obrazę konkretnego człowieka, ale nie za powiedzenie, ze Chrystus był glupi, Mahomet miał ciągoty pedofilskie, a obecny rząd lekceważy wyborców.
Ci, którzy twierdzą inaczej muszą wreszcie zrozumieć, że era naiwnego multikulturalizmu, pozwalająca w imię agresywnej religii terroryzowac bogu ducha winnych ludzi, już minęła.


Responses

 1. Amnesty International się upomina o Badawiego, m.in. przez zbieranie podpisów pod petycją o jego uwolnienie. Na ile takie akcje są skuteczne? Nie wiem, ale czasem coś tam im się udaje osiągnąć. Wierzyć, nie wierzyć, podpisać można: http://e-activist.com/ea-action/action?ea.client.id=1770&ea.campaign.id=32768

 2. Podpisalam.
  W wypadku KSA to skutecznosc niewielka zwykle bywa.. ale… coz, zawsze panujacy monarcha moze cos zadecydowac…

 3. Najlepsze są komentarze w stylu „To nie muzułmanie mordowali we Francji, to byli fanatycy” albo sraczka lewackich gówno-dziennikarzy w klimacie „Czy te ataki odbiją się na niewinnych muzułmanach?”. To tak jakby gówno-dziennikarze w trakcie II Wojny Światowje pytali: Czy ujawnienie informacji o Holocauście nie zaszkodzi pokojowo nastawionym nazistom?

  islam to 1400 ciągłych ataków na naszą cywilizację.

  Teraz oczywiście mają mniejsze możliwości techniczne, no ale lewizna (i zwykli politycy-debile) nasprowadzali ich na Zachód, aby przeprowadzić eksperyment pt. społeczeństwo multikulturalne.

 4. Zle porownanie.
  Bardziej trafne byloby: czy te ataki (np. morderstwa na lekarzach wykonujacych legalne aborcje w USA) odbija sie na niewinnych chrzescijanach?

  Islam to nie jest jeden monolit. Sa panstwa zatokowe z wersja islamu wahabicka i salaficka, sa szyici, sunnici, oraz wyznawcy islamu dosc zlaicyzowani np. Turcy, Kazahowie, Turkmenowie, Syryjczycy etc.
  Problem polega na tym, ze w tej chwili do glosu w EU doszla opcja fanatyczna i przytlacza ona cala reszte. Ba, na calym swiecie najbardziej „znani” sa reprezentanci panstwa IS. Al Kaidy, Boko Haram, Talibow.
  To jest fanatyczny odlam islamu. Ale nie caly islam.

  Oraz przeciwna jestem odsadzaniu od czci i wiary wszystkich, hurtowo, tylko dlatego, ze wyznaja ta sama religie.

 5. Czy wszyscy muzułmanie są źli? Nie, nie są. Czy muzułmanie którzy w 100% trzymają się Koranu, sunny etc. są źli? W większości przypadków tak. Więc większość muzułmanów żyje w pokoju nie dlatego bo islam, tylko dlatego, bo albo nie znają źródeł (lub znają te wybielone – o dobrym Mahomecie), albo im to zwisa (= nie mogą odejść od islamu, więc tylko formalnie są muzułmanami), etc. tak jak w przypadku katolików i np. seksu przedmałżeńskiego.

  Natomiast jeśli muzułmanin poznaje dokładnie źródła (te o mordowaniu niewiernych, te o bzykaniu niewolnic, te o 72 dziewicach w Raju) to najczęściej szybciutko się radykalizuje. Poza tym jest wiele sondaży o poglądach muzułmanów – całkiem spory % popiera lub sympatyzuje z islamskimi terrorystami. Gdzieś widziałem komentarz: paru terrorystów sparaliżowało Paryż na parę dni – co by było gdyby wysłano kommando 100 islamskich terrorystów? Chyba destrukcja całej Francji. Więc wiesz… może i mały % muzułmanów w praktyce przyłącza się do walki z niewiernymi, ale wielu ich popiera/wspiera, i w skali świata to już są dziesiątki tysięcy ludzi, no i ktoś ich finansuje. Kto? Arabia Saudyjska… Katar… no i ktoś kupuje ropę do ISIS, prawda? Pytanie kto…

  http://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_attitudes_towards_terrorism#Polls

  Tak więc fajnie, że sobie są jacyś tam libralni szyci, sufi, Aga Khan czy inne sekty (typu bahaizm) ale źródła islamu jako takiego są agresywne, pełne nienawiści i celem prawdziwych muzułmanów jest flaga księżycowego bóstewka powiewająca nad całą ziemią.

 6. I jeszcze jedna kwestia: czy słyszałaś o masowych aresztowaniach – w państwach muzułmańskich – tych którzy wspierają/szkolą/finansują terrorystów? No ale przecież te państwa potępiają terroryzm… Oh wait… A może oficjalnie potępiają terroryzm, a w praktyce przymykają oczy na działanie gorliwych braci w wierze, tak długo jak oni nie zagrażają danemu państwu? (vide terroryści w Arabii Saudyjskiej, Pakistańskie służby wspierające terrorystów itp. itd.).

 7. Zanim zaczniecie oskarżać islam popatrzcie w lustro. Wspieramy skorumpowane i konserwatywne władze byle mieć spokój. Jeśli interweniujemy jak w Libii, Iraku, Algierii, Syrii, Afganistanie to przynosi to opłakane skutki.
  Problem Palestyńczyków nie rozwiązany od dziesięcioleci.
  Patronat ONZ w Kosowie przyczynił się do powstania mafijnego państwa i zdefraudowania miliardów euro pomocy.
  Większość młodych imigrantów z krajów arabskich nie ma pracy i jest coraz bardziej zdesperowana.
  Próby siłowego rozwiązania problemów są skazane na niepowodzenie.
  Kiedyś dawaliśmy dobry przykład wysokiego wzrostu i wolności.
  Teraz chcemy się tylko ich pozbyć .

 8. Bodaj w czwartek muzułmanie z Boko Haram zamordowali 2000 kobiet, dzieci,starców w Nigerii. To też nasz wina? Też mamy spojrzeć w lustro? LOL. Problemem jest islam – który morduje tam gdzie może (np. słabe państwo) i gdzie jest po cichu wspierany przez inne państwa muzułmańskie (ISIS = sponsorzy z AS i Kataru, RKK – Runda Kumpulan Kecil – przez sponsorów z Malezji, Indonezji itp. itd.).

  A to, że muzułmanie mają u siebie syf? No mają. To nasza wina, że albo ktoś trzyma ich krótko za mordę albo mamy ISIS i innych terrorystów? To co – pozwólmy im robić gnój na Zachodzie? W ramach rozterek moralnych nad biednymi, ciągle prześladowanymi muzułmanami? LOLx2

 9. @zaplacilimiwszeklach :
  ok, you’ve got the point.

  pawel-l:
  Ale kto wspiera? Ja nie. Ja rowniez nie jestem wyznawca religii, ktora nakazuje jihad i zabijanie ateistow/apostatow.

  Nie uwazam, zeby zbrojne mieszanie sie do polityki bliskiego wschodu cokolwiek rozwiazalo – jednak z drugiej strony trzeba tez zawazyc to, o czym napisal przedmowca.

  USA raczkami CIA obalalo rzady, robilo zamachy stanu, finansowalo wojny w Am Pd przez dobra polowe zeszlego wieku. Nie byli tu kochani. To wszystko zaowocowalo ogromna fala emigrantow, bieda, przesiedleniami. Ale jakos latynosom nie wpadlo do lba, zeby organizowac terrorystyczna armie i robic zamachy w USA. Nie mieli ideologii, w ktora wierzyliby, ktora nakazywalaby im zabijac niewiernych bedac przy tym przekonanym, ze ida prosto do nieba…

 10. @Futrzak i inni: Nie bardzo wierze, ze europa da jasny znak ze europa da odpor islamskiemu swiatu. Raczej pracuje sie nad tym jak integrowac islamskie prawodawstwo w europie… przyklad:

  http://www.mpg.de/8414927/MPR_2014_3.pdf


  strona 24 :-)

 11. A jeszcz co do tego lewackiego szmatlawca charlie… gdyby ktos taki nalot zrobil ze 100 lat temu na takich samych lewakow np. Lenina, Stalina i tym podobnych… kto wie, moze te miliony ludzi by nie zostaly wyrzniete. Bo charlie to jest taki szmatlawiec, ze nawet NIE urbana przy tym wymieka.
  Lewactwo samo zgotowalo sobie ten los… to w koncu oni tak promuja multikulti… a to po prostu nie dziala na duza skale. Na mala jest ciezko.

 12. „Nie bardzo wierze, ze europa da jasny znak ze europa da odpor islamskiemu swiatu”

  Europa to nie jest jeden monolit, ale rozne panstwa, ktore maja odmienne opinie na najrozniejsze kwestie polityczne. Np. calkiem niedawno Austria uchwalila ustawe zabraniajaca finansowania z zagranicy muzulmanskich organizacji. Poza tym jest w niej nakaz tlumaczenia na niemiecki Koranu i wszystkich innych ksiag religijnych.

  „gdyby ktos taki nalot zrobil ze 100 lat temu na takich samych lewakow np. Lenina, Stalina i tym podobnych… kto wie, moze te miliony ludzi by nie zostaly wyrzniete”

  — naprawde uwazasz, ze satyryczna gazeta, zamieszczajaca ironiczne teksty na kazdy temat i smiejaca sie z kazdej religii to to samo, co polityczna organizacja majaca w swojej ideologii zabijanie przeciwnikow politycznych?
  Chcialbys zyc w panstwie, ktore nie gwarantuje wolnosci slowa?

  „Lewactwo samo zgotowalo sobie ten los” — i w mysl tej zasady uwazasz, ze nie ma nic niewlasciwego w tym, ze cygan zawinil, a kowala wieszaja? Co bys powiedzial na to, ze ktos obarczylby ciebie odpowiedzialnoscia za zamachy dokonane przez fanatycznych chrzescijan? Moze jednak bardziej zaczalbys sie zastanawiac nad tym, co mowisz?

 13. @Futrzak:
  „Np. calkiem niedawno Austria uchwalila ustawe zabraniajaca finansowania z zagranicy muzulmanskich organizacji.”

  No bez jaj. :-) I co z tego? W Austri, Niemczech, Francji i innych panstwach z duza mniejszoscia islamska KAZDY muzlmanin jest zobowiazany wspierac finansowo rozprzestrzenianie ich religi. Jak ktos w Niemczech, Austri, itd prowadzi jakis skelp, kebab czy inna interes MUSI placic. I nie ma zmiluj sie. Inaczej im ten biznes spala. „Zabronienie” finansowania z zagranicy tylko wzmocni nielegalne kanaly naplywu srodkow finansowych. To ze wprowadzono jakies prawo nie znaczy ze beda mieli je jak wyegzekwowac.

  ” Poza tym jest w niej nakaz tlumaczenia na niemiecki Koranu i wszystkich innych ksiag religijnych.”

  Jeszcze raz bez jaj. ;-) Prosze: http://www.koran-auf-deutsch.de/koran-deutsch/category/koran-deutsch/
  Powiedz mi prosze jak chcesz nakazywac tlumaczenia czegos co juz dawno zostalo przetlumaczone i jest po dwoch kliknieciach dostepne w internecie? Nie rozumiem logiki :-)
  (Of top: Juz gorzej jest ze znalezieniem przetlumaczonego „Talmudu”. Na niemiecki jest w tej wersji http://www.amazon.de/Babylonische-Talmud-Lazarus-Goldschmidt/dp/3633542000/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1420971807&sr=8-8&keywords=talmud
  a na polski nigdy nie zostal przetlumaczony.)

  „— naprawde uwazasz, ze satyryczna gazeta, zamieszczajaca ironiczne teksty na kazdy temat i smiejaca sie z kazdej religii to to samo, co polityczna organizacja majaca w swojej ideologii zabijanie przeciwnikow politycznych?”

  Lewactwo ma rozne sowje narzedzia sluzace dezintegracji spoleczenstw europejskich. Taka gadzinowka jak charli jest tylko jednym z nich.
  Proponuje obejrzec wyklad „Jak zniszczyc Panstwo”

  Bo wydaje mi sie, ze nie mamy tych samych narzedzi do oceny sytuacji.

  „Chcialbys zyc w panstwie, ktore nie gwarantuje wolnosci slowa?”

  Nawet z ponizszego artykulu wynika, ze Ty zyjesz w panstwie, ktore kiedy moze ogranicza wolnosc slowa, chociaz ma je wpisane w konstytucje: http://en.wikipedia.org/wiki/Human_rights_in_Argentina#Freedom_of_speech_and_press
  Poza tym, ze cos jest gwarantowane przez konstytucji, to nie znaczy ze to jest realizowane. I najwazniejsze, kto moze sobie pozwolic na wolnosc slowa?
  Przecietny obywatel moze sobie krytykowac rzad i politykow w wiekszosci panstw swiata i tylko kilka jest na tyle zamordystycznych ze to utrudnia.
  Im wyzej jestes w hierarchi spolecznej tym mniej mozesz sobie pozwolic jezeli jestes przeciwko establishmentowi niezaleznie od kraju. Np. „polowanie na czarowenice” w USA, banowanie jakiegokolwiek rozprzestrzeniania tresni faszystowskich w Niemczech itd itp :-)

  „— i w mysl tej zasady uwazasz, ze nie ma nic niewlasciwego w tym, ze cygan zawinil, a kowala wieszaja?”
  To nie jest tak, ze cygan zawinil, a kowala wieszaja. Lewactwo tylko dlatego nie jest zabronione jak nazizm poniewaz bylo po zwycieskiej stronie po II WS. Ale jest to ideologia tak samo zbrodnicza jak faszyzm.

  Dlatego odnosnie lewactwa od dawna wyznaje zasade:
  Co to jest 100 lewakow na dnie morza? Dobry poczatek.

  ” Co bys powiedzial na to, ze ktos obarczylby ciebie odpowiedzialnoscia za zamachy dokonane przez fanatycznych chrzescijan?”

  Primo jestem agnostykiem i mam to na pismie :-)
  A poza tym jak na razie to chrzescijanie na calym swiecie sa mordowani (sa najbardzie przesladowana grupa religijna) i nikt nie ma z tym problemu. A nie zapominajmy ze WSZYSTKIE terytoria wokol morza srodziemnego byly chrzescijanskie i islam przyszedl tam z mieczem i ogniem.

  Dlatego twierdze, ze lewactwo jest obce kulturze europejskiej i niszczy ja i powinno zostac w ten czy inny sposob usuniete.
  Jak naplywowi imigranci rozwalaja lewactwo, tym lepiej, poniewaz wole to anizeli czytac o kolejnej europejskiej dziewczynie zgwalconej albo zamordowanej przez naplywowego w imie multi-kulti.

  Mysle, ze w tym zakresie mamy zdecydowanie inne zdanie :-) I zadne z nas nie przekona drugiej strony do swojej wizji.

 14. „„— i w mysl tej zasady uwazasz, ze nie ma nic niewlasciwego w tym, ze cygan zawinil, a kowala wieszaja?”

  To nie jest tak, ze cygan zawinil, a kowala wieszaja. Lewactwo tylko dlatego nie jest zabronione jak nazizm poniewaz bylo po zwycieskiej stronie po II WS. Ale jest to ideologia tak samo zbrodnicza jak faszyzm.”

  Jasne. I w mysl tych swiatlych przekonan nie widzisz nic niewlasciwego w tym, ze fanatycy rozstrzelali 12 pracownikow redakcji pisma, w tym rysownikow. Nalezalo im sie, bo „lewactwo” to zbrodnicza ideologia, pismo bylo lewackie, wiec sami są sobie winni.

  To mi jeszcze powiedz, ktore inne redakcje ktorych pism europejskich sa twoim zdaniem na liscie do rozstrzelania? Zapewne tez Breivik twoim zdaniem zrobil doskonala robote i medal mu sie nalezy?

  Masz racje, nie dogadamy sie.
  Przerazaja mnie ludzie, ktorzy pod dowolnie okreslona definicje jakiejs ideologii podciagaja dowolne grupy ludzi i mowia, ze sami sa sobie winni smierci.
  Dokladnie to samo mowia – i niestety robia – fanatyczni muzulmanie.

 15. Za parę dni ludzie znowu zapomną o tym co robią muzułmanie (lewicowo-liberalne media zwyczajowo to przykryją), więc muzułmanie nadal będą mordować niewiernych (lub muzułmanów z innych odłamów), wszyscy znowu będą sobie spokojnie spać, aż do kolejnego ataku na Zachodzie.

  A i wtedy – zwyczajowo – zastosuje się starą, sprawdzoną metodę. To nie islam, to nie Koran, to nie muzułmanie dokonali zamachu. Tylko ‚zamachowcy’, ‚terroryści’, ‚rebelianci’, ‚bracia’, ‚podejrzani’ itp. itd. :) A w ogóle to nasza wina bo biedni imigranci, bo kolonializm, bo to wina kapitalizmu i białego człowieka.

  Natomiast kiedy jakiś przypadkowy muzułmanin zrobi coś dobrego (vide ukrycie klientów w chłodni żydowskiego sklepu) to od razu będzie „Muzułmanin obronił…”, „Wspaniały muzułmanin” i tego typu sraczka. Lewicowo-liberalni dziennikarze to największe kurwy jakie ziemia kiedykolwiek widziała. No ale jak widać – to właśnie oni pierwsi padną ofiara tych cudownych, wspaniałych, wiecznie prześladowanych muzułmanów.

 16. dobry komentarz Ziemkiewicza:

  Zachowanie Zachodu wobec islamistów jest podobną mieszanką prowokowania i tchórzostwa. Z jednej strony – na znak solidarności z ofiarami europejskie media przedrukowują ich plugawe (i co tu dużo gadać – żenujące w swym chamstwie) „satyry”, co każdy najłagodniejszy nawet wyznawca proroka musi uznać za policzek. Z drugiej – Europa łasi się do islamu z tą samą oślizłą gorliwością z jaką przed prawie wiekiem starała się „ułagodzić” (appeasement) nazizm, w imię „nie urażania imigrantów” zakazuje noworocznych szopek i noszenia krzyży, a nawet, jak ostatnio w pewnej szkole w Szwecji, flag narodowych. Na krótko przed tragedią w Paryżu sąd tamtejszy uznał za karalną „mowę nienawiści” porównywanie imigracji islamskiej z najazdem, a dosłownie w przeddzień przeszły ulicami Niemiec i kilku innych krajów pochody „pożytecznych idiotów” sprzeciwiających się „islamofobii”. Nic zresztą nowego – symbolem europejskiego „impossybilizmu” jest francuska ustawa o zakazie noszenia w miejscach publicznych religijnych nakryć głowy. Ustawa uchwalona dla demonstracyjnego prężenia mięśni przez „laickie państwo” i w imię zdrowego rozsądku martwa, bo policja i sądy boją się ją egzekwować, by nie sprowokować zamieszek.

  http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-tchorzliwa-brutalnosc-europy,nId,1586131

 17. idealny przykład lewizny. Nagłówek z The Guardian:

  Paris policeman’s brother: ‚Islam is a religion of love. My brother was killed by terrorists, by false Muslims’

 18. Aż z ciekawości sprawdziłem jak to jest z sądami szariackimi w UK i znalazłem to:
  http://blogs.channel4.com/factcheck/factcheck-qa-sharia-law-uk/18486

  W skrócie – sądy szariackie pełnią rolę podobną do sądów kanonicznych, mogą np. rozwiązać małżeństwo muzułmanów ale nie ma to przeniesienia na grunt prawa brytyjskiego. Jedyną instytucją której decyzje mają skutki prawne jest Muslim Arbitration Tribunal, czyli trybunał arbitrażowy, o ile dojdzie do ugody obu stron.
  Zalecam więcej rzetelności i weryfikacji faktów.

 19. @Futrzak:
  Moze nie wyrazilem sie jasno. Zabici w charli stali sie ofiara promowanej przez nich samych wizji/ideologi bezreligijnej multikulti. To nie dziala. Udowadnia to zbyt wiele prac naukowych z dziedzin socjologi, badania Kultur, genetyki i memetyki (chociazby Lucifer Pronciple) itd itp. Mieli pecha, ze na nich padlo… jednakze kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Lepiej oni anizeli kolejna bogu ducha winna zgwalcona/zamordowana dziewczyna, ktora staje sie nieswiadoma ofiara lewackiej ideologi.

  I aby Ci odpowiedziec, ktore jeszcze redakcje powinny byc rozstrzelane. ZADNE.
  W panstwie prawa lewacka ideologia powinna byc zdelegalizowana tak jak nazizm (narodowy socjalizm), jej wyznawcy z mocy prawa jak jeden maz do kryminalu wyslani, a promowana przez nich polityka zatrzymana i po zawodach. (Jezeli natomiast w miedzczasie kolejni islamisci beda wybiorczo lewackie gazety likwidowac na pewno nie bedzie po czym plakac).

  :-) Ciesze sie natomiast, ze wspomnialas Brevika, sam zastanawialem sie czy jego postac wspomniec w poprzednim poscie. Z mojego punktu widzenia on powinien byc skazany na kare smierci i wisiec nie dalej jak tydzien po wydaniu prawomocnego wyroku. Ale co sie z nim dzieje wiemy wszyscy… :-)
  A jest tak dzieki lewactwu i lewackiej polityce, ktorych im mniej tym lepiej. I wlasnie on pokazal jakie sa konsekwencje permisywizmu promowanego przez lewactwo.

  Ponadto moze to nie islamisci wycieli lewakow z charli… a tylko to kolejna falszywa flaga:
  https://marucha.wordpress.com/2015/01/11/kto-zasponsorowal-zamach-na-charlie-hebdo/ kto wie jak bylo… :-) pewnie dopiero nasze wnuki beda mialy szanse sie prawdy dowiedziec.

 20. zyku:
  a ja polecam poczytac jak wyglada praktyka odnosnie i sharia councils i MAT.
  Bo wcale nie jest taka rozowa:

  http://www.onelawforall.org.uk/wp-content/uploads/New-Report-Sharia-Law-in-Britain_fixed.pdf

 21. PawelW
  Skoro twierdzisz, ze W panstwie prawa lewacka ideologia powinna byc zdelegalizowana tak jak nazizm to ja bardzo poprosze o definicje owej „lewackiej ideologii”.

 22. :-)
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica

 23. :-) a tych to w pierwszym rzedzie:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrajna_lewica

 24. Odnosnie spraw spolecznych juz to http://pl.wikipedia.org/wiki/Rerum_novarum byloby o wiele lepsze anizeli lewactwo w roznych przepoczwarzeniach.

 25. @PawelW
  No tak, tylko definicja lewicy jest bardzo szeroka i chyba próba zakazywania czegoś na takiej podstawie to by był po prostu totalitaryzm. A definicja skrajnej lewicy z wikipedii to nawet nie bardzo jest definicja, o precyzji nie mówiąc.
  Spróbuj podać swoją, albo jakąś jasną precyzyjna i wystarczająco wąską definicję lewactwa. Bez tego, chyba się zgodzisz, Twoje wypowiedzi to garść mocnych zarzutó pod niejasnym adresem. Tak się nie da dojść do żadnych wniosków ani tworzyć społeczeństwa.

 26. @Maczeta:
  Dzieki za Twoje obiekcje.
  Nie. Zakazywanie absolutnie nie jest totalitaryzmem. Chyba ze chcesz powiedziec, ze Niemcy sa obecnie panstwem totalitarnym?
  Ideologia NS jak i ksiazka Adolfa sa tu zakazane i banowane (wolnosc slowa to zatem zadna :-) )
  Poza tym kazde spoleczenstwo ma swoje tabu. Lewackosc powinno byc tabu ogolnoswiatowym, podobnie jak nazizm.
  Moim zdaniem dobrym przykladem jest wlasnie podejscie Niemiec i podobnie powinno byc w kierunku lewactwa, obojetnie w jakie piorka przybranego.

  Wyobrazmy sobie, ze Stalinowi nie udaje sie dogadac z aliantami i wykrwawia sie w wojnie z Adolfem a na koniec wszystkie partie komunistyczne i socjalistyczne zostaja w europie i usa zdelegalizowane. Nie ma pol pota, czerwonych kmerow, nie ma che gevary, dziadka z Kuby i wielu innych „barwnych” postaci. Nie ma wojen w korei i wietnamie. O wiele mniej ofiar w ZSRR, nie ma demoludow. Nie ma milionow ofiar w Chinach.
  MILIONY ludzi zyja!

  Czyz ta wizja nie wyglada pociagajaco? Niestety to tylko niespelniona wizja, dzieki lewactwu o roznych odcieniach poplynelo morze krwi.

  Dlatego definicja z wiki pasuje i nie jest zla. A i jak napisalem wyzej, kwestie spoleczne zostaly dobrze rozwiazane chociazby przez Rerum Novarum. A lewactwo w kazamaty.
  Pozdrawiam

 27. PawelW:
  Czyz ta wizja nie wyglada pociagajaco?

  Nie. Bo nie ma tez powszechnej, publicznej sluzby zdrowia, nie ma szkolnictwa publicznego, nie ma zadnych pracowniczych praw, w fabrykach nadal pracuja dzieci, kobiety nie maja praw wyborczych, sa dyskryminowane na rynku pracy, nie maja dostepu do antykoncepcji..

  dziekuje, nie chce takiego panstwa.

 28. @PawelW
  Właśnie nadal nie wiem jaką definicję masz na mysli. Sam spróbuję ją stworzyć. Jeśli Rerum Novarum jest dobre, a ideologia lewicy zła, to zasadnicza różnicą jest teza o walce klas. Kościół stoi bliżej solidaryzmu, marksiści nie wierzą że jest on możliwy.
  Czyli mamy spór o opinię, czy pasożytnicza klasa wyższa jest reformowalna. Polskie postesbeckie bydło, ostentacyjne nieuctwo latynoskich posiadaczy ziemskich zachodni biznesmeni traktujący cały świat jak Kongo Króla Leopolda.
  Kościół, zgodnie ze swoją misją twierdzi, że mogą działac z pożytkie dla wspólnoty, Marks, choć esbecji nie widział, nie był takim optymistą. To chyba cała różnica. Możemy postawić wspólny mianownik z naoływaniem do nienawiści klasowej, rasowej i religijnej. Taka nienawiść niszczy społeczeństwo. I po jaką cholerę wymyslać jakieś „lewactwo”?

 29. @Maczeta: Dziękuję za ten komentarz. Myślę, że jesteśmy bardzo blisko znalezienia porozumienia. Zgadzamy się, że marksiści/lewactwo nawołuje do nienawiści klasowej.
  Niestety to nie cała różnica. Dodatkowo lewactwo uważa, że aby pozbyć się problemu z klasą wyższą należy jeszcze dosłownie wybić w ten lub inny sposób członków z klas niższych, którzy akceptują względnie są podejrzewani o skłonność do obrony status-quo. Świetnie to pokazano w filmie „Czekista” (uwaga, tylko dla ludzi o mocnych nerwach)

  I właśnie dlatego miliony ludzi pożegnały się z tym światem, dla tej ideologi.

  Nie bardzo rozumiem tę część Twojej wypowiedzi:
  „Możemy postawić wspólny mianownik z naoływaniem do nienawiści klasowej, rasowej i religijnej. Taka nienawiść niszczy społeczeństwo.”

  Kończąc, gdyby do marksizmu/komunizmu/socjalistów zastosowano takie samo podejście jak do narodowego socjalizmu, żylibyśmy prawdopodobnie w trochę lepszym świecie. (niewiele lepszym, gdyż cóż… tu jest fajna książka a tym http://en.wikipedia.org/wiki/The_Lucifer_Principle). Ale na pewno bez milionów ofiar na całym świecie.

  @Futrzak: Hmmmm. Czynisz założenie, że bez tych ofiar milionów ludzi
  – nie byłoby powszechnej, publicznej sluzby zdrowia,
  – nie byłoby szkolnictwa publicznego,
  – nie byłoby żadnych pracowniczych praw,
  – w fabrykach nadal pracowałyby dzieci,
  – kobiety nie miałyby praw wyborczych i były dyskryminowane na rynku pracy oraz nie miały dostepu do antykoncepcji.

  Można gdybać tak lub nie. Tym niemniej
  – szkolnictwo publiczne wprowadzono na potrzeby pruskiej armii po przegranych z Napoleonem. Wprowadzono powszechny pobór do armii, ale i automatycznie dano społeczeństwu prawo głosu (na początek mężczyznom, którzy życie stracić mogli). Reszta świata to z czasem skopiowała
  – efektem powyższego była m.in. powszechna służba zdrowia
  – emancypację kobiet w praktyce to:
  * postęp techniczny – pralka automatyczna, lodówka, zamrażarka itp, które pozwoliły kobietom wyjść z kuchni
  * banki i biznesmeni, którzy potrzebowali klientów z siłą nabywczą. W jakiś sposób zostały zainicjowane procesy społeczne, które to umożliwiły…
  * czego kobiety naprawdę chcą pokazuje przykład państw skandynawskich, gdzie kobiety mogą robić co chcą a wybierają zawody „typowe” dla kobiet w przeciwieństwie do np. wykształconych hindusek, które MUSZĄ robić to co przynosi pieniądze (np. inżynierka) i pozwala przetrwać rodzinie

  itd itp….

  Może procesy poprawy bytu ludzi zachodziłyby odrobinę wolniej. Jestem jednakże przekonany, że większość zdobyczy osiągnęlibyśmy tak czy inaczej. Bez morza rozlanej krwi. Sam postęp technologiczny to umożliwia, a wprowadzenie internetu ten proces tylko przyspiesza.

 30. :-) Oho… a to jeszcze lepsze jest

 31. Za pana Kolonkę dziękuję. Posluchalam sobie kiedys jego dwóch przemów na temat „jak to w USA jest” i zrobilo mi sie niedobrze. Tak prymitywnego glupka, jadącego na stereotypach z ego wybujalym az do księżyca to dlugo by szukac.

 32. Futrzak, obserwuje te dyskusje, ale sie nie wypowiadam, bo na cholere sobie szarpac nerwy. Natomiast kretyn pod tytulem Kolonko mnie rozlozyl na lopatki:)))))))))))
  To ten sam pusty idiota, ktory mieszkajac w NYC (ponoc) na tydzien przed wyborami prezydenckimi 2012 juz uznal Romneya za prezydenta:))))))))))
  W zyciu nie widzialam wiekszego blazna.

 33. Kolonko – pajac/blazen albo nie. Co to ma do rzeczy? Jaka za tym argumentem stoi merytoryka?
  Moze miec nijakie pojecie na pewne rzeczy, a calkiem dobre na zupelnie inne.
  To ze albo sie nie zna w jednym temacie, nie oznacza ze nie ma pojecia w innym.
  Nawet w sadach wysluchuje sie zeznan prrestepcow, choc ich porad o moralnosci raczej by nikt nie przyjal :-) Odrzucanie zrodla a priori tylko dlatego, ze sie go nie lubi nie sluzy poznaniu.

 34. Wiesz Pawel, moze i Kolonko ma pojecie „o czyms” do tej pory niezidentyfikowanym, ale jakos nie mam ochoty szukac tego „czegos”
  I wiesz, niestety wysluchalam i nawet zobaczylam ten klip.
  Ty caly czas piszesz o „lewactwie” z taka nienawistna pasja, wiec moge sobie pozwolic i tez puscic farbe.
  Kolonko moim zdaniem jest takim konserwatywnym betonem, ze nawet jak mowi to mu te zelbetonowe powieki nie mrugaja tak czesto jak normalnemu czlowiekowi. Zauwazylam to wlasnie ogladajac ten klip.
  Ten facet nie oglada i nie slucha nic wiecej poza FOXem, ktory jest z kolei tak idiotyczna propaganda prawicy i tak daleko od prawdy wszelakiej, ze tylko 5% tego co glosi na antenie otarlo sie o fakty.
  Kolonko prawdopodobnie jak wszyscy „wyznawcy” FIXed newsa wierzy, ze ziemia jest plaska i ma 2000 lat, ale w to to akurat polowa prwicowego elektoratu wierzy… wiec jak by to sa chyba te rzeczy na ktorych sie Kolonko zna – dla nich, bo nie dla mnie.
  Lepsza wiedze o amerykanskiej polityce mialby Kolonko ogladajac Comedy Channel, no ale on sie zwie – dziennikarzem:))))))))))))
  Jak on jest dziennikarzem, to ja jestem dziewica:)))

 35. :-)) Ok. Bede pamietal, ze Kolonki nie trawisz.

 36. PawelW:

  Nie wiem jaka jest merytoryka w wypowiedziach Kolonki – ja nie zauwazylam zeby jakas byla – ale to TY go powolales tutaj jako argument w dyskusji, wiec nie odwracaj kota ogonem.

 37. Nie trawie nie tylko Kolonki ale wszelkich twardoglowych, wszelkiego fundamentalizmu, totalitaryzmu a to on moim zdaniem przedstawia:)
  Dodatkowo w przypadku wyborow na ktore sie powolalam wykazal sie taka ignoracja, ze ja bym sie na jego miejscu pochlastala:))

 38. 1. Niestety Kolonko trafnie wskazuje na problem lewackiej (on nazywa ja liberalna) poprawnosci politycznej kneblujacej ludziom w Europie usta odnosnie problemow z m.in. mniejszoscia islamska oraz multi-kulti (i.e. http://www.gatestoneinstitute.org/4972/sweden-free-speech).

  2. Niestety faktycznie od dluzszego czasu z duza doza trafnosci faktow o tym problemie sam mowi, a to co mowi sie potwierdzilo.
  (i.e. http://www.youtube.com/watch?v=vt7mcomgBbo)

  3. Niestety trafnie wskazal zagrozenia, ktore sie ziscily (wybijanie lewakow roznej masci przez ich multi-kulti milusinskich) i nie mowie tu tylko o charli ale i kilku juz pracownicach sluzb socjalnych w europie tak zafascynowanych multi-kulti… nawet pomimo zgwalcen :-) (i.e. http://xaameriki.wordpress.com/2013/10/26/italy-anti-racist-social-worker-raped-by-african-illegal-immigrant-at-anti-racist-festival/)

  To co on promuje akurat mnie srednio interesuje. Ubolewam nad tym, ze nie mozemy miec spoleczenstwa laickiego, niestety kazdy obiektywny naukowiec od rozwoju czlowieka powie Ci, ze jezeli urodzilas/es i wychowalas/es sie w Europie wsrod mniej lub bardziej chrzescijanskich Europejczykow, to obojetnie jek bardzo chcesz byc ateista/agnostykiem/inne jestes napelniony chrzescijanskimi/Europejskimi memami (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mem). I one sa po prostu niekompatybilne z azjatyckimi, islamskimi czy innymi. A dodatkowo aby sie pozbyc swoich memow naprawde musisz sie napracowac.

 39. @Futrzak: Przywidzialo mi sie, czy edytowalas i zmienilas czesc tego posta?

 40. Przywidzialo ci sie. Wylądowal automatycznie w spamie ze wzgledu na liczbe linkow (o ile mowisz o swoim ostatnim komentarzu) i zanim go stamtad wyciagnelam to chwile zajelo. Ale komentarzy nie edytuje nigdy.

 41. Nie, miałem na myśli Twoj artykuł/post „Państwo a religia”, który był przyczyną naszej dyskusji.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: