Posted by: futrzak | 16 September 2014

Jak się robi doktoraty w Polsce

A na przykład tak…

Na całym swiecie są uniwersytety, gdzie za odpowiednią opłatą wystawią dowolny tytuł naukowy. Doktorat pana Goliszewskiego nie wzbudziłby wielkiego halo, gdyby był uzyskany w Wyzszej Szkole Gotowania na Gazie i Zarzadzania Ogrodkiem w Pcimiu Dolnym. Ale Uniwersytet Warszawski to ponoc najlepsza uczelnia w kraju?

Cóż. tzw. niewidzialna ręka wolnego rynku najwyraźniej dotarła i na UW…


Responses

 1. Kiedyś robiłem podyplomowe studia na SGH.
  A że mieszkałem w Krakowie wiec wieczorami się szwendaliśmy grupą zamiejscowych po wawie.
  I miałem okazje spotkać pana G. w którejś knajpie zapytał się nas co robimy.
  No i my z przejęciem opowiadamy panu biznesmenowi czego się to nie uczymy.
  Na to pan G.:
  Szkoda czasu na takiego pierdoły- może nie dosłownie ale taki był sens.

  Mija 10 lat …

  Świat jest naprawdę zabawny.

 2. I tak mi się skojarzyło.
  Tydzień temu byłem na ulicy Senatorskiej w Krakowie jest ładna tablica
  “Loża Małopolska BCC”.
  I kartka papieru obok
  “Proszę nie wyrzucać śmieci i papierosów przez okno- Administracja”

 3. Doskonałe!

  Lubię też lewicowy hejt na nieetycznych przedsiębiorców. Śmiech jest najlepszym lekarstwem na mój ból … powiedzmy głowy, ze względu na to jak wygląda świat.

 4. Bolko:
  coz, najwyrazniej teraz wśród byznesmenów zapanowala moda na posiadanie literek przed nazwiskiem.

  Wojtek:
  ale co ma jakas lewicowosc do tego?
  Dla mnie to smutne, ze najlepsy uniwerek w kraju tak sie zeszmacil, ze za pieniadze jest w stanie nadawac tytuly naukowe za prace, ktore nie spelniaja podstawowych wymogow.

  Ja tego pana nie znam i nie wiem jaka etyke stosuje. Byc moze mu sie wydawalo, ze tak ma wygladac doktorat. Od wyprowadzenia go z błędu powinien byc promotor oraz recenzenci i to na nich spoczywa odpowiedzialnosc za puszczenie takiego gniota.
  A jesli to na nich wywierane byly naciski pod tytułem “nie mozemy ich odrzucic, w koncu przychodza i placa, a kasa jest najwazniejsza” to cos tu jest kompletnie nie tak.

 5. czekam na recenzję doktoratów/magisterek porobionych przez guru lewizny :) Np. o tym jak 80% podatki wpływają pozytywnie na rozwój gospodarczy albo o dramacie wiewiórek szerokopalczastych w aspekcie problematyki LGBT i upośledzonej pozycji kobiet w górnictwie wysokościowym

 6. szubidubi:

  Np. o tym jak 80% podatki wpływają pozytywnie na rozwój gospodarczy

  Zdajesz sobie oczywiscie sprawe, ze w latach 1944-1964 gospodarka USA rozwijala sie najszybciej w ciagu calego XX wieku?
  I wiesz oczywiscie, ze income tax rate for top bracket wynosil 91% w tych latach?

 7. @futrzak

  a o krzywej Laffera to słyszałaś?

  bo tak się składa, że za owych bolszewicko-wysokich podatków przychody z tytułu podatków BYŁY NIŻSZE niż kiedy podatki były niższe.

  dodatkowo po II Wojnie Światowej USA było światowym imperium i jednym z największych producentów przemysłowych: Europa była w gruzach, czerwone świnie gnoiły Polaków i resztę, a “the United States produced approximately 60 percent of the world output of manufactures in 1950”

  I jeszcze to:

  “Most importantly, I said very explicitly that I was talking about very, very high incomes, and that at least 99.5 percent of the population would be unaffected by this new top rate. … I firmly believe that imposing a 70 or 80 percent marginal rate on large segments of the population (say, 25 percent of the population, or even 10 percent, or even a few percentage points) would lead to an economic disaster.”

  to tyle w temacie lewackich majaków nad wysokimi podatkami

 8. Ciekawe.
  Jest co najmniej kilku profesorów w życiu publicznym, których nie podejrzewałbym o zdanie matury (no, chyba że nowej na 31%). Mogło im się pogorszyć po zdobyciu tytułu, ale może z samymi stopniami i tytułami jest problem.
  Jest też w Krakowie taki jeden profesor, co to liczyć nie umie a zajmuje się telekomunikacją. Najbardziej żenujące było jak mu na zajęciach próbowaliśmy wytłumaczyć znaczenie symbolu sumy (duże sigma z granicami u dołu i góry), którym się posługiwał. Nie wiem czy prawicowy czy lewicowy, na pewno głupi.

 9. @szubidubi:
  tak, slyszalam, to taki argument zwolennikow “trickle down economy” – bardzo fajny, ladny ksztalt ma ta krzywa, ale fakty jakos nie potwierdzaja jej akuratnosci. Tutaj skrot, dlaczego:
  http://economistsview.typepad.com/economistsview/2012/06/laughing-at-the-laffer-curve.html

  MK:
  za komuny sporo z takich dostawalo tytuly i katedry z klucza partyjnego. Polityka ma bardzo niezdrowy wplyw jesli chodzi o obsadzanie stanowisk profesorskich – jednakowoz pieniadze rowniez….

 10. @futrzak

  czyli co – jakbyś przypieprzyła 99% podatek to ludzie nie robiliby WSZYSTKIEGO aby uniknąć tego bolszewizmu? Suree… No chyba, że groziłabyś im klasycznie lewicowym strzałem w tył głowy. Tak czy siak dane historyczne pokazują, że 91% wcale nie generowało (sumarycznie) większych $ niż niższe podatki.

 11. nie od dziś wiadomo, że kariera naukowa (nawet ta prawdziwa, nie kupiona) to w Polsce kpina..


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: