Napisane przez: futrzak | 13 sierpnia 2014

Absurdy sądowe – prędkość trzecia orbitalna..

Znowu zaczyna się tanieć świętego Wita na linii Argentyna – sępie fundusze.

Oto bowiem NML Capital znów pozyskał korzystny dla siebie wyrok sądowy, tym razem z sądu w Reno:

W kwietniu Singer złożył wniosek do sądu w Las Vegas o wydanie informacji dotyczących aktywów argentyńskiego biznesmena Lazaro Baez, który został oskarżony o sprzeniewierzenie 65 milionów z rządowych kontraktów. Lokalny (Magistrate Judge) sędzia z Reno, Cam Ferenbach wydał przychylny wyrok 11 sierpnia, stwierdzając że fundusz hedignowy Singera domaga się wykonania prawomocnego (valid judgement) wyroku przeciwko Argentynie

Cytat z wyroku:
„There is no doubt that the 123 companies are shell corporations,” Ferenbach said in an order. “Similarly, there is no doubt that shell corporations are routinely formed to commit fraud.”

Jest to arcyciekawe uzasadnienie, zwłaszcza z naciskiem na „nie ma wątpliwości”…. bo…. nie ma ZADNEGO prawomocnego wyroku sądowego stwierdzającego, że pan Baez sprzeniewierzył cokolwiek.
NML oparł swoje żądanie o „criminal case” który został rozpoczęty przez prokuratora José María Campagnoli.

Tenże prokurator wszczął śledztwo na podstawie raportu sporządzonego przez gwiazdę telewizji Grupo Clarin, która to gwiazda w osobie Jorge Lanatany wyemitowała na antenie nagrania z zeznaniami współpracowników Baeza opisujących schemat wyciągnięcia i wyprania 65 mln dolarów.

Tylko że…prokurator Campagnoli został po 20 dniach odsunięty od śledztwa przez lokalny sąd, który zdecydował, że sprawa leży w kompetencjach sądu federalnego i przez tenże będzie prowadzona (prowadzą ją sędzia federalny Sebastián Casanello i oskarżyciel Guillermo Marijuán).
Campagnoli w grudniu został oskarżony o nadużycie uprawnień zawodowych; jego sytuacja ma zostać rozstrzygnięta w październiku przed trybunałem do spraw impeachment.
Biznesmenowi Lázaro Báez nie postawiono jak dotąd żadnych zarzutów.

Wszystko to przypomina opisywany już przeze mnie przypadek Ara Libertad – tyle, że teraz najwyraźniej przekupiony/ogłupiony został sędzia rejonowy z Reno, a nie z Ghany….

źródło1
źródło2

Reklamy

Responses

  1. […] wierzyciele. Nie, żeby skorzystali – będą raczej bawić się w szukanie argentyńskich assets na terenie USA i przekonywać lokalne sądy o możliwości ich […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: