Napisane przez: futrzak | 19 lutego 2014

Bitcoin legalny w Kalifornii

Dziś właśnie California State Assembly przyjęła ustawę AB 129: Lawful money: alternative currency

W/g tej ustawy w granicach stanu Kalifornia legalne są „alternatywne” waluty w formie kuponów, punktów oraz elektronicznej waluty i innych obiektów o wartości monetarnej.

Dla tych, którzy nie wiedzą: bitcoin jest kryptowalutą tj. elektronicznym systemem płatności peer-to-peer, który używa kryptografii do kreacji i kontroli transferów pieniężnych. Posiada dwie główne zalety: po pierwsze omija całkowicie współczesny system bankowy, po drugie kreacja ilości pieniądza (bitcoinów) jest w nim stała, bo zdeterminowana przez protokół bitcoin (upraszczając: określone z góry algorytmy).

Bitcoin od początku nie podobał się federalnym w USA, a to ze względu na anonimowość transakcji. Giełdy oferujące wymianę bitcoinową szybko zostały obłożone wymogami kolekcjonowania danych od użytkowników, a kilka z nich zostało zamkniętych z powodu oskarżeń o umożliwianie prania brudnych pieniędzy etc.
Na szczęście jurysdykcja władz federalnych USA nie rozciąga się na cały świat, a teraz Kalifornia jako pierwszy stan zrobiła wyłom.

źródło.

Reklamy

Responses

 1. … a jego najwieksza wada jest niestety dosc niestabilny kurs :(

 2. autor bitcoina ma 1 mld dolarów w bitcoinach… i to tyle w kwestii cwanych banksterów i złej „normalnej” waluty :) Bitcoin to jedna wielka spekulacja i podbijanie kursu, żeby Janusze pakowały w to swoje realne pieniądze

 3. @stiffler:
  Wow, to znasz prawdziwa tozsamość Satoshi? Oraz byles w stanie wysledzic ile bitcoinow kupil/kupili? No no . Podziel sie tymi rewelacjami z nami, mozesz podac źródła owej wiedzy?

 4. a jak się ma bitcoin w Argentynie?

 5. @stiffler ja też się chętnie dowiem skąd takie rewelacje, bo jakoś do tej pory nikomu się nie udało potwierdzić tożsamości Satoshi…

 6. @corporatcja:
  w Argentynie ma sie dobrze, tj. jest droższy (kupno) niz gdziekolwiek indziej. Zwiazane jest to z brakiem zaufania do peso oraz restrykcjami dolarowymi.

 7. To z „Kubusia Puchatka” jest:
  „Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było.”
  Im więcej czytam o bitcoinie, tym bardziej pustkę („ciemność”) tam widzę… ale ostatnio miałem problemy ze wzrokiem, więc może to ze mną jest coś nie tak.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: