Napisane przez: futrzak | 10 lutego 2014

Jak się fabrykuje fakty prasowe

A na przykład tak:
Dziennik La Nacion wymyślił sobie newsa. Że ponoć papież Franciszek – wobec napięć politycznych, które doprowadziły prezydent Kirchnerową do oskarżeń o spiski sektorów biznesu, postanowił zwołać posiedzenie z członkami rządu i związków zawodowych i liderów biznesu. Że ponoć sytuacja niby tak poważna, że bez jego interwencji się wszystko zawali.

Tia….

Tyle, że wszystkie strony zaraz zaprzeczyły. Zarówno papież, związkowcy, związek pracodawców (Union Industrial), jak i szef gabinetu. Ten ostatni na konferencji prasowej odbywającej się następnego dnia oświadczył, że
To, co opublikował La Nacion przyczynia się do zwiększania nieufności i złej reputacji, które są problemem wielu argentyńskich mediów.
Zaapelował też, aby nie używać imienia papieża Franciszka do nieuczciwych, zniesławiających go lub partykularnych politycznych interesów.

I wszystko byloby ok, bo co sobie jakaś tam gazeta bredzi, ale… to właśnie z niej (nie tylko, ale bardzo często), uważanej za „rzetelne dziennikarstwo” idą przedruki do prawie wszystkich zachodnich mediów… na rympał, bez weryfikacji..

Reklamy

Responses

 1. „Nie wierzę informacjom nie zdementowanym” – zdanie przypisywane początkowo Gorczakowowi, później także Churchillowi :P

 2. Filozofia semestr V
  A.Schoppenhauer i jego etapy prawdy, zaprzeczenie,wysmianie, uznanie.

 3. Formulki sa sliczne, szkoda tylko ze niewiele osob wie gdzie i w jakim czasie sa „valid” do stosowania…

 4. A tak się fabrykuje nową interpretację prawa
  http://seaman.salon24.pl/567252,filaropodnozki-wladzy

 5. @miodzio
  eee tam. prof. Filara kiedys zakupiłem jedną książkę i potem strasznie żałowałem, bo za tą cenę bym mógł zakupić z trzy flaszki wódki, po czym bym bredził dokładnie tak samo i też bez sensu i jeszcze by na jakąś zagrychę zostało. I tej niespozytej zagrychy do dziś żałuję, bo miałaby z cała pewnością większa wartość materialna i intelektualna niż całatwórczośc rzeczonego.
  Doadam, że podobne zdanie mialo towarzystwo prokuratorów apelacyjnych co mnie ponoć szkoliło, dla nie kumatych- nawet takie dno moralne i intelektualne jak prokuratorzy apelacyjny, co w krótkich rządach PiSu czwórkami sie sami o skazania ocierali mieli Filara za palanta…

 6. @maczeta ockhama
  W tekście Seamana nie jest wcale wychwalana czystość moralna Filara, ani też jego wielka znajomość prawa, tudzież inteligencja, wręcz przeciwnie – tak dla jasności. To mały spryciarz, który wie, skąd wiatr wieje i jak się ustawić.
  To, że (jak mniemam) wiesz, z kim mi politycznie najbliżej (z braku innych lepszych alternatyw) nie ma tu nic do rzeczy.
  Też wolałbym kupić sobie ze trzy flaszki wódki (chociaż wódki nie pijam) i zagrychę, niż książkę Filara.

 7. @miodzio
  Ta ksiązka o której wspominałem to nie była beletrystyka, tylko jakaś publikacja fachowa- chyba podręcznik, ale nie jestem pewien, raczej na studiach to było. To jak mi się samemu jeszcze wydawało, że jak sie jest profesorem to wypada sie znać na swojej działce i potrafic to przekazać. A Seamen popełnił jeden błąd w ocenie- uznał, że osoba niepełnosprawna intelektualnie nie może zostać profesorem i na tym oparł dalsze wywody. Uważam to za fundamentalny bład w założeniu, wobec czego i dalsze rozumowanie za potencjalnie błędne. Co nie zmienia faktu, że prof Filara osobiście nie znam i nie mam na jego temat dokładniejszego zdania, tzn.: czy jest glistą, palantem, czy idiotą, bo kompetentnym karnista z pewnością nie jest, ale ewentualności, że jest idiotą bym tak od razu nie wykluczał.

 8. A dla mnie ten „profesor” jest przede wszystkim łajzą.

 9. I tacy ludzie mają wpływ na to jak wygląda i jak jest realizowane prawo. Ręce, nogi i spodnie opadają…
  „Trzeba się modlić o happy end” – i to mówi człowiek, który mieni się profesorem prawa. Porażka

  http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Happy-end-z-Trynkiewiczem,wid,16409153,wiadomosc.html


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: